Інформація про діяльність Харківського регіонального Комітету з економічних реформ у І півріччі 2012 року
Харківський регіональний Комітет з економічних реформ був створений розпорядженням голови Харківської обласної державної адміністрації від 31.03.2010 № 181 як консультативно-дорадчий орган при обласній державній адміністрації.
15.02.2012 головою Харківської обласної державної адміністрації затверджено Регіональний план дій на 2012 рік щодо впровадження у Харківській області Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», який розроблено відповідно до проекту Національного плану дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» та пріоритетних напрямів Стратегії сталого розвитку Харківської області до 2020 року, затвердженої рішенням Харківської обласної ради від 23.12.2010 № 27-VI.
Робочими групами і підгрупами Комітету в І півріччі 2012 року було проведено 64 засідання і 10 «круглих столів».
Для реалізації економічних реформ за напрямом «Дерегуляція, підприємництво та інвестиційна діяльність» Харківським регіональним комітетом були зроблені наступні кроки.
Здійснено всі необхідні заходи щодо впровадження видачі документів дозвільного характеру за принципом організаційної єдності (виключно через державного адміністратора).
Керівникам районних державних адміністрацій і міських рад, а також регіональних і місцевих дозвільних органів були поставлені такі завдання:
1. Забезпечити необхідну кількість державних адміністраторів у дозвільних центрах.
За станом на 01.07.2012 в Єдиному дозвільному центрі міста Харкова збільшено кількість державних адміністраторів з 17 до 27 осіб. В усіх дозвільних центрах районів і міст обласного значення області встановлена необхідна кількість посад державних адміністраторів з урахуванням регіональних особливостей підприємницької активності та навантаження на одного державного адміністратора.
2. Розробити і затвердити регламенти (інформаційні картки), що визначають послідовність дій для отримання відповідного документа дозвільного характеру і схеми дозвільних (погоджувальних) процедур.
За станом на 01.07.2012 місцевими і регіональними дозвільними органами розроблені і затверджені/погоджені регламенти (інформаційні картки), що визначають послідовність дій для отримання відповідного документа дозвільного характеру і схеми дозвільних (погоджувальних) процедур відповідно до Закону України «Про Перелік документів дозвільного характеру».
3. Підключити місцеві і регіональні дозвільні органи до системи електронного документообігу та автоматизованого обміну даними – Автоматизованої інформаційної системи «Реєстр документів дозвільного характеру».
Територіальними дозвільними органами проводиться робота з Державним підприємством «Інформаційно-ресурсний центр» щодо підключення до системи електронного документообігу та автоматизованого обміну даними між державними адміністраторами та дозвільними органами АІС «РДДХ», зазначене питання відпрацьовується з відповідними центральними органами виконавчої влади.
4. Вжити заходів щодо усунення черг у дозвільних центрах.
За підсумками моніторингу діяльності дозвільних центрів області, який проводиться Головним управлінням економіки Харківської обласної державної адміністрації, черг у дозвільних центрах і скарг з боку суб’єктів господарської діяльності немає. В усіх дозвільних центрах області постійно ведеться робота щодо забезпечення якості обслуговування суб’єктів господарської діяльності та недопущення черг у дозвільних центрах.
Отже, Харківською обласною державною адміністрацією спільно з райдержадміністраціями та міськими радами міст обласного значення, відповідно до Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», забезпечено видачу документів дозвільного характеру за принципом організаційної єдності (виключно через державного адміністратора), що значно спростило і скоротило процедуру отримання дозвільної документації, у тому числі і потенційними інвесторами.
Крім того, слід зазначити, що в м. Харкові ефективно функціонує Центр надання адміністративних послуг, який поєднано з Єдиним дозвільним центром м. Харкова.
Центр надання адміністративних послуг забезпечує щоденний прийом громадян, зручне та оперативне отримання адміністративних послуг фізичними та юридичними особами, максимальне спрощення організації та технологій їх виконання, відкритість і прозорість умов при розгляді звернень фізичних та юридичних осіб.
З метою розвитку інвестиційної діяльності рішенням Харківської обласної ради від 26.04.2012 №387-VI було затверджено Програму залучення інвестицій до Харківської області на період до 2015 року.
Програма розроблена відповідно до пріоритетних напрямів Стратегії сталого розвитку Харківської області до 2020 року, затвердженої рішенням Харківської обласної ради від 23.12.2010 № 27-VI.
Метою Програми є забезпечення сталого соціально-економічного розвитку регіону шляхом активізації інвестиційної діяльності за пріоритетними напрямами інвестування, створення сприятливих умов для збільшення обсягів залучення іноземних інвестицій.
Проведено роботу з організації ряду засідань та «круглих столів» з питань інвестиційної діяльності, а саме:
04.04.2012 відбувся «круглий стіл» на тему: «Експертна оцінка інвестиційної привабливості Харківської області з точки зору європейських інвесторів» з метою обговорення інвестиційної привабливості Харківської області. Захід проведено за участю керівництва обласної державної адміністрації, Харківської міської ради, Генерального консула Федеративної Республіки Німеччина в м. Донецьку, виконавчого директора Східного Комітету німецької економіки, повноважного представника Прем’єр-міністра України Азарова М.Я., президента інституту стратегічної політики України Толстоухова А.В.;
10.04.2012 відбувся «круглий стіл» на тему: «Конкурентоспроможність Харківської області» з метою презентації результатів Харківської області в рейтингу конкурентоспроможності регіонів України за 2011 рік. Захід проведено за участю керівництва обласної державної адміністрації, представників провідних підприємств регіону та вищих навчальних закладів Харківської області, а також представників Американської торгівельної палати та фонду «Ефективне управління»;
14-16.05.2012 на базі Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна відбувся навчальний тренінг на тему: «Розробка інвестиційних документів» для державних службовців, які відповідальні за підготовку інвестиційних проектів. Зазначений захід було проведено спільно з Європейською Економічною Палатою Торгівлі, Комерції та Промисловості в Україні;
18.05.2012 на базі Харківського національного економічного університету відбувся «круглий стіл» на тему: «Інвестиційний клімат в Україні, яким його бачить бізнес», у рамках якого Міжнародна фінансова корпорація презентувала дослідження існуючих умов ведення бізнесу в Україні та розроблені рекомендації щодо їх поліпшення. У заході взяли участь представники обласної державної адміністрації, обласної ради, провідних підприємств, вищих навчальних закладів регіону та Міжнародної фінансової корпорації;
01.06.2012 відбулося засідання експертної ради Українсько-Російського технопарку «Слобожанщина» за участю Генерального консула Російської Федерації в Харкові та керівництва обласної державної адміністрації.
Здійснюється робота щодо проведення Міжнародного конкурсу інноваційних та інвестиційних проектів «Харківські ініціативи», порядок проведення якого затверджено рішенням Харківської обласної ради від 26.04.2012 № 388-VI.
Конкурс спрямований на пошук та виявлення перспективних інноваційних проектів, сприяння підготовці ефективних бізнес-планів, визначення проектів-переможців із метою залучення інвесторів для їх реалізації на території Харківської області.
У рамках конкурсу 22.05.2012 для учасників конкурсу відбувся семінар «Підготовка проектів для участі у Міжнародному конкурсі інноваційних та інвестиційних проектів «Харківські ініціативи».
Експертною радою Міжнародного конкурсу інноваційних та інвестиційних проектів «Харківські ініціативи» проводиться відбір найкращих інноваційних та інвестиційних проектів з метою детального розроблення бізнес-планів для участі переможців цих проектів у фіналі Конкурсу.
На розгляд Експертної ради надійшло 250 заявок інвестиційних та інноваційних проектів згідно із запропонованими 22 номінаціями.
До початку липня члени Експертної ради повинні визначити перелік інноваційних та інвестиційних проектів, які пройдуть до другого етапу Конкурсу.
Найкращі ідеї будуть підтримані на шляху їх реалізації та представлені потенційним інвесторам під час IV Міжнародного економічного форуму «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи!», що відбудеться 7.09.2012.
За рахунок впровадження економічних реформ за напрямом «Реформа сільського господарства» були досягнуті наступні результати.
Поліпшилась ситуація в галузі тваринництва. У господарствах усіх категорій порівняно із січнем–травнем 2011 року, загальне виробництво молока збільшилося на 10,2%, у тому числі в сільськогосподарських підприємствах – на 22,4%.
У січні–травні цього року в усіх категоріях господарств зросло поголів’я великої рогатої худоби на 2,7%, у тому числі корів на 0,7 %, овець та кіз – на 1,6 %.
області посіяно ярих ранніх зернових та зернобобових культур 565,4 тис.га, у тому числі: ячменю – 175,2 тис.га, гороху – 30,0 тис.га. Порівнянно з минулим роком розширилися площі посіву ярої пшениці на 2,7 тис.га (посіяно 6,7 тис.га), вівса – на 0,7 тис.га (11,0 тис.га), кукурудзи на зерно – на 77,7 тис.га (307,3 тис.га).
Збільшилась посівна площа технічних культур за рахунок площ посівів соняшнику на 80,0 тис.га (444,1 тис.га), ріпаку – на 0,1 тис.га.
Сільськогосподарські підприємства області за 5 місяців 2012 року реалізували різної сільськогосподарської продукції на суму 2597,5 млн.грн., що на 945,2 млн.грн. або на 57,2 % більше, ніж за 5 місяців 2011 року.
В області функціонують дрібнооптові ринки - 20, оптово-продовольчі ринки - 32 та оптово-плодоовочеві ринки - 21, на яких відбувається реалізація молодняка великої рогатої худоби, свиней, птиці, овочів та інших продуктів харчування. На ринках здійснюються заходи щодо їх розбудови: реконструкції та благоустрою торгових місць, площадок, відкриваються нові місця для реалізації сільськогосподарської продукції.
В області діють 4 агроторгові доми, 336 заготівельних пунктів, з них 312 - по заготівлі молока та 9 кредитних спілок, які засновані на кооперативних засадах.
Для зменшення кількості посередників на шляху від виробника до покупця обласною державною адміністрацією вжиті заходи щодо будівництва на території Харківської області оптового ринку сільськогосподарської продукції. Проект будівництва оптового ринку представлено Міністерству аграрної політики та продовольства України для присвоєння йому статусу оптового.
За результатами конкурсу ТОВ РСП «Лелека» надано статус оптового ринку сільськогосподарської продукції (наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 18.01.2012 № 23).
Оптовий ринок сільськогосподарської продукції буде розташовано в Дергачівському районі, земельна ділянка складатиме - 60 га, загальна площа забудови – 149 879 м2 площа складських приміщень – 20 700 м2, потужність сховищ та холодильників для зберігання сільськогосподарських товарів – 51 760 м2.
З метою реалізації реформування вищої освіти в І півріччі 2012 року робота проводилась у таких напрямах: охоплення учнів професійно-технічних навчальних закладів Харківської області гуртковою та секційною роботою фізкультурно-спортивного напряму; реалізація мовного законодавства в загальноосвітніх навчальних закладах із навчанням мовами національних меншин; підтримка та розвиток обдарованих дітей та молоді в Харківській області; надання шефської допомоги навчальним закладам інтернатного типу обласного підпорядкування; попередження правопорушень та злочинності серед неповнолітніх; організація індивідуального навчання в загальноосвітніх навчальних закладах області; забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів Харківської області педагогічними кадрами. Значна увага приділялася виконанню програм, зокрема, комплексної Програми розвитку гуманітарної сфери, затвердженої рішенням Харківської обласної ради від 03.02.2009 №1103-V, Державної цільової програми впровадження у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів інформаційно-комунікаційних технологій «Сто відсотків».
Члени підгрупи з питань реформ освіти брали участь у засіданні Харківської обласної Громадської гуманітарної ради, на якому затверджено Концепцію гуманітарного розвитку Харківської області до 2020 року, у 2 засіданнях колегії Головного управління освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації, у святі професійно-технічної освіти «Робітнича професія – запорука сталого розвитку економіки Харківщини», проведеного за підтримки голови Харківської обласної державної адміністрації, голови Харківського регіонального Комітету з економічних реформ Добкіна М.М. та за сприянням Харківського міського голови Кернеса Г.А.
Фахівцями підгрупи проаналізовано документи в галузі освіти стосовно видачі ліцензій вищим навчальним закладам І-ІІ рівнів акредитації на надання повної загальної середньої освіти.
Протягом звітного періоду діяльність регіонального Комітету за напрямом «Реформа медичного обслуговування» була спрямована на подальше формування оптимальної моделі організації медичної допомоги відповідно до завдань, визначених Президентом України Януковичем В.Ф. у Програмі економічних реформ на 2010 – 2014 роки.
Медична галузь Слобожанщини продовжує перебувати в центрі уваги керівництва центральних органів влади, про що свідчить проведена 02.03.2012 робоча поїздка до регіону першого заступника Глави Адміністрації Президента України Акімової І.М., першого заступника Міністра охорони здоров’я України Моїсеєнко Р.О., керівників Національного проекту, представників інших регіонів України у зв’язку з відкриттям регіонального перинатального центру III рівня у складі КЗОЗ «Обласна клінічна лікарня – Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», де буде надаватися профільна високоспеціалізована допомога на рівні європейських стандартів жінкам з ускладненим перебігом вагітності, недоношеним та хворим дітям, а також сім’ям, які мали репродуктивні втрати.
Також у Харківському національному медичному університеті відбулась зустріч Акімової І.М. з викладацьким складом та студентським активом, під час якої обговорені питання реалізації реформ у сфері охорони здоров’я, розвитку сімейної та страхової медицини, підготовки медичних кадрів.
22.03.2012 проведено переговори з президентом медичної компанії «I.P.S.» (Австрія) Максиміліаном фон Габсбургом щодо створення в Харкові надсучасного онкологічного центру. Досягнута домовленість з Національною академією медичних наук України щодо розміщення центру на території Інституту медичної радіології ім. С.П.Григор’єва Національної академії медичних наук України.
23.03.2012 у ході зустрічі представників Харківського регіонального Комітету з економічних реформ з Надзвичайним і Повноважним Послом Литовської Республіки в Україні і представниками Литовської медичної клініки «Кардіоліта» були обговорені перспективи співпраці в охороні здоров’я та досягнута домовленість з обміну досвідом між фахівцями сторін у сфері сучасних перинатальних, кардіологічних та кардіохірургічних технологій.
10.04.2012 на базі Харківського національного медичного університету відбулось розширене засідання робочої групи «Реформа соціальної сфери» за напрямом «Реформа медичного обслуговування» у форматі «круглого столу» з питання «Реформування сфери охорони здоров’я та первинної медико – санітарної допомоги», у роботі якого взяли участь перший заступник Міністра охорони здоров’я України Моісєенко Р.О., керівники органів місцевої влади, галузевого управління, обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України, наукових установ, закладів охорони здоров’я, сімейні лікарі. Обговорено основні напрями, завдання, шляхи їх вирішення в ході реформування первинного, вторинного рівнів допомоги, екстреної та невідкладної допомоги для пілотних та інших регіонів відповідно до Національного плану дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ Президента України.
19.04.2012 заступник голови Харківської облдержадміністрації Шурма І.М. та інші члени робочої групи провели зустріч з представниками Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, які перебували в Харківській області з метою вивчення стану виконання в регіоні заходів з протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу.
13.05.2012 Харківську область з робочим візитом відвідала Віце – прем’єр – міністр України – Міністр охорони здоров’я Богатирьова Р.В., яка ознайомилась з роботою відкритого в рамках реалізації Національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства» Харківського регіонального перинатального центру при Обласній клінічній лікарні – Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф та дала високу оцінку діяльності місцевої влади на шляху впровадження реформ.
29.05.2012 члени профільної робочої брали участь у засіданні Національної ради по протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу у м. Києві, на якій розглянуті питання ефективної організації боротьби з цими соціально-небезпечними хворобами.
Під головуванням голови робочої групи «Реформа соціальної сфери» Шурми І.М. проведено засідання Координаційного центру з підготовки медичного забезпечення чемпіонату Європи 2012 року з футболу. Відпрацьовані питання щодо організації медичного обслуговування учасників та вболівальників чемпіонату.
Продовжується практика запровадження договорів соціального партнерства у медичній сфері, останній з яких у рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України укладено між обласною державною адміністрацією та Інститутом охорони здоров’я дітей та підлітків НАМН України щодо проведення поглиблених медичних профілактичних оглядів дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У рамках виконання Загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» буде обстежено відповідний контингент дітей з усіх районів області.
На оздоровлення дітей області за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, головою правління Харківського обласного відділення якого є голова робочої групи, заступник голови облдержадміністрації Шурма І.М., виділено понад 15 млн. грн., що у 2,5 раза більше, ніж у минулому році. За ці кошти заплановано оздоровити майже 16 тис. дітей, не менше 14 днів кожний.
На постійному контролі членів профільної робочої групи перебуває питання щодо поліпшення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я різних рівнів.
За звітний період за участю керівництва області відкрито:
- у Мереф’янському міжрайонному медичному центрі операційний блок та хірургічне відділення, на що профінансовано з державного та обласного бюджетів 1,1 млн. грн.;
- у Чугуївському міжрайонному медичному центрі оновлений операційний рентген – кабінет;
- у Лозівському міжрайонному медичному центрі – новий рентгенологічний кабінет з оснащенням рентген-апаратом вартістю понад 2 млн. грн.;
- у Зміївській центральній районній лікарні – новий рентген - кабінет, який оснащено цифровим рентген-апаратом на 2 робочих місця «Медікс», вартістю 749,7 тис. грн.;
- у Вовчанському міжрайонному центрі – мамографічний та рентгенологічний кабінети з установленням сучасного комплексу рентгенівського діагностичного «Медикс» на 3 робочих місця вартістю 2 099,7 тис. грн., комплексу рентгенівського мамографічного цифрового «МАДІС» вартістю 620,0 тис грн., а також кабінет флюорографічний рухомий вартістю 1 242 тис. грн.;
- у Харківському обласному центрі служби крові – модернізовану залу для заготівлі крові та її компонентів з установленням сучасного хемілюмінесцентного аналізатора, що забезпечить повну інфекційну безпеку донорської крові та її компонентів (загальна вартість робіт - 1 014,6 тис. грн.).
Членами робочої групи розроблена комплексна обласна програма «Здоров’я Слобожанщини» на 2012 – 2014 роки, яка затверджена рішенням обласної ради від 26 квітня 2012 року № 395 – VI.
За напрямом «Реформа соціальної сфери» проводилися заходи з виконання Державної цільової соціальної програми подолання та запобігання бідності на період до 2015 року, що затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 31.08.2011 № 1057. Аналіз результатів діяльності владних структур, що задіяні у заходах, направлено до Міністерства соціальної політики України 15.04.2012 та розглянуто на черговому засіданні робочої групи.
Підготовлено проект розпорядження голови Харківської обласної державної адміністрації щодо впровадження в органах праці механізму роботи за принципом «єдиного вікна». Триває робота щодо удосконалення структур управлінь праці та соціального захисту населення райдержадміністрацій, виконкомів міських рад міст обласного значення та адміністрацій районів Харківської міської ради.
З метою запровадження механізмів стимулювання роботодавців до створення безпечних умов праці підготовлені пропозиції, для обговорення їх з народними депутатами України, щодо внесення змін до законодавства України, якими передбачити механізми стимулювання роботодавців до створення безпечних умов праці та запровадження щорічного перегляду страхових тарифів для страхувальників в залежності від рівня травматизму за попередній рік, стану реалізації заходів щодо поліпшення охорони та умов праці, а також упровадження нових прогресивних технологій або засобів виробництва.
19.06.2012 проведено засідання групи з питання реалізації соціальних ініціатив Президента України Януковича В.Ф. щодо вивчення потреб територіальних громад у соціальних послугах.
За результатами засідання розроблено зразок соціального паспорта територіальної громади та направлено його головам райдержадміністрацій, виконкомів міських рад міст обласного значення для проведення відповідної роботи.
Одним з основних завдань реформи житлово-комунального господарства є розвиток конкурентного середовища на ринку обслуговування житла, який досягається шляхом створення об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, служб єдиного замовника та інших керуючих житловим фондом організацій, залучення приватних підприємств до обслуговування житла та прибудинкової території.
11.06.2012 члени робочої групи «Регіональний економічний розвиток» Харківського регіонального Комітету економічних реформ взяли участь у засіданні «круглого столу» на тему: «ОСББ: налагодження діалогу з владою», проведеному у Харківській національній академії міського господарства.
Учасниками «круглого столу» були обговорені основні проблемні питання, що стримують процес створення ОСББ, та можливі шляхи їх вирішення.
Також під час засідання разом із представниками ОСББ та громадських організацій було розглянуто проект Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для пільгового кредитування юридичних осіб, у тому числі об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, для проведення реконструкції, капітальних та поточних ремонтів об’єктів житлово-комунального господарства.
З метою подальшого розвитку водопровідно-каналізаційного господарства області на виконання Закону України від 20.10.2011 № 3933-VІ «Про внесення змін до Закону України «Про Загальнодержавну програму «Питна вода України» на 2006-2020 роки» рішенням Харківської обласної ради від 01.03.2012 № 350-VІ затверджено Програму «Питна вода Харківської області» на 2012-2020 роки.
Основними завданнями Програми є впорядкування зон санітарної охорони, будівництво та реконструкція водозабірних споруд, водопровідних та каналізаційних очисних споруд, інвентаризація каналізаційних очисних споруд, розроблення схем оптимізації роботи систем централізованого водопостачання та водовідведення, оснащення лабораторій контролю якості води та стічних вод, розроблення та впровадження науково-дослідницьких розробок.
У сфері підвищення конкурентоспроможності промисловості, транспорту і зв’язку в рамках плану роботи підгрупи «Підвищення конкурентоспроможності промисловості, транспорту і зв’язку» 19.04.2012 на базі компанії UBC Group проведено бізнес-форум «Бізнес і влада – ефективне співробітництво» з питання щодо перспектив інноваційного розвитку промислового комплексу області.
На бізнес-форумі обговорювались існуючі системні проблеми та механізми вироблення скоординованих дій для їх вирішення, шляхи підвищення інноваційного розвитку та конкурентоспроможності промислового комплексу Харківської області, відбувався обмін передовим досвідом.
19.06.2012 під головуванням голови робочої групи «Регіональний економічний розвиток», першого заступника голови Харківської обласної державної адміністрації Дулуба В.Г. та за участю голови підгрупи «Підвищення конкурентоспроможності промисловості, транспорту і зв’язку», заступника голови Харківської обласної державної адміністрації Моченкова А.В, у рамках Харківського регіонального Комітету з економічних реформ було підготовлено і проведено нараду щодо питань реалізації соціальної ініціативи Президента України стосовно здешевлення вартості іпотечних кредитів для придбання житла працівниками провідних промислових підприємств області.
За результатами проведеної наради прийняте рішення, спрямоване на активізацію інформаційної та роз’яснювальної роботи серед працівників провідних промислових підприємств і населення м. Харкова та області, з метою найбільш повної реалізації соціальної ініціативи Президента України щодо здешевлення вартості іпотечних кредитів для придбання житла.
У сфері стабілізації державних фінансів та розвитку фінансового сектора проводилась робота із забезпечення низького рівня інфляції та підтримання стабільності фінансової системи відповідно до Програми економічних реформ України на 2010-2014 роки. Одним із пріоритетних завдань у роботі банківської системи визначено гнучке управління курсом національної валюти з урахуванням першочерговості досягнення цінової стабільності.
Робочою підгрупою «Реформа міжбюджетних відносин» розглянуто питання щодо роботи із забезпечення державної підтримки розвитку регіону. Запропоновано закріпити в Порядку використання коштів Державного фонду регіонального розвитку норму щодо виділення та фінансування коштів в першому півріччі бюджетного року. Крім того, запропоновано внести зміни до статті 241 Бюджетного кодексу України в частині розподілу коштів державного фонду регіонального розвитку між регіонами.
Робочою підгрупою спільно з консультантами Інституту бюджету та соціально-економічних досліджень проведено тренінг із запровадження програмно-цільового методу на місцевому рівні для працівників місцевих фінансових органів та головних розпорядників коштів місцевих бюджетів, які залучені до експерименту в 2012 році, проводилась робота з підготовки проектів рішень про місцеві бюджети із застосуванням програмно-цільового методу та розробки паспортів бюджетних програм.
Розглянуто проблемне питання, що виникає під час анулювання реєстрації платника податку на додану вартість відповідно до пункту 184.1(ж) статті 184 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI та запропоновано: внести доповнення до підпункту 293.8.5 пункту 293.8 статті 293 Податкового кодексу України.
Розглянуто питання фінансового забезпечення окремих видатків. Відповідно до Бюджетного кодексу України видатки на фінансування установ, що надають соціальні послуги дітям, які опинились у складних життєвих обставинах, зокрема, центрів соціально-психологічної реабілітації дітей і соціального гуртожитку, ураховуються в обсязі міжбюджетних трансфертів місцевих бюджетів. Запропоновано внести зміни до статті 90 Бюджетного кодексу України та постанови Кабінету Міністрів України від 08.12.2010 №1149 «Деякі питання розподілу обсягу міжбюджетних трансфертів» у частині врахування в обсязі міжбюджетного трансферту для обласного бюджету видатків на утримання зазначених центрів.
Розглянуто питання щодо внесення змін до Податкового кодексу України.
Завдяки запропонованим змінам буде надано визначення таких понять, як малі та середні платники податків, та унормовано на законодавчому рівні, які саме платники податків подають податкові декларації до органу державної податкової служби в електронній формі.
Розглянуто питання щодо внесення змін до Формули розподілу обсягу міжбюджетних трансфертів (дотацій вирівнювання та коштів, що передаються до державного бюджету) між державним бюджетом та місцевими бюджетами.
Направлено листа Міністерству фінансів України від 25.05.2012 №01-28/353 із пропозиціями відмінити застосування коригування показників доходів, що враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів, на коефіцієнт впливу нарахованого фонду оплати праці, а також коригування для відновлення загального ресурсу місцевих бюджетів.
У сфері міжнародної інтеграції та співпраці проведено ряд заходів із метою поглиблення торгово-економічного співробітництва з країнами СНД, іншими перспективними торговими партнерами та створення позитивного іміджу Харківської області, а саме:
16.02.2012 відбувся регіональний семінар з питань роз’яснень положень Угоди про створення зони вільної торгівлі з Європейським Союзом та можливих наслідків її впровадження для економіки України за участю представників обласної державної адміністрації, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, промислових, бізнесових, наукових кіл та організацій роботодавців регіону;
27.02.-02.03.2012 делегація Харківської області на чолі із заступником голови обласної державної адміністрації відвідала Державу Ізраїль для участі в Міжнародній виставці досягнень тваринництва і сільського господарства «Agro-Mashov 2012». Мета візиту – ознайомлення зі світовими досягненнями в сфері сільського господарства для подальшої модернізації аграрного сектору Харківської області, поліпшення якості продукції, посилення конкурентоспроможності аграрних господарств Харківської області;
14.03.2012 у м. Харкові відбувся українсько-австрійський діловий семінар Austria Showcase Ukraine на тему: «Енергоефективне промислове обладнання» за участю представників Харківської обласної державної адміністрації;
19.04.2012 представники Харківської області взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Розвиток прикордонних регіонів» у рамках проведення Міжнародної наукової школи міжрегіонального прикордонного співробітництва (м. Бєлгород, Російська Федерація). Під час зазначеного заходу були обговорені питання про стан та перспективи російсько-українського єврорегіонального співробітництва, соціально-економічні аспекти міжрегіонального прикордонного співробітництва, співпрацю в освітньо-науковій та культурній сферах у рамках єврорегіонів, управління проектами та програмами міжрегіонального прикордонного співробітництва, а також перспективи формування інформаційно-комунікативного простору єврорегіонів;
25.05.2012 на базі Харківської торгово-промислової палати відбувся українсько-азербайджанський «круглий стіл» з метою обговорення розвитку двостороннього співробітництва між Харківською областю та Азербайджанською Республікою. Захід було проведено за участю представників Харківської обласної державної адміністрації, Харківської торгово-промислової палати та другого секретаря з економічних питань Посольства Азербайджанської Республіки в Україні;
30.05.2012 представники Харківської області взяли участь у VIII Бєлгородському Форумі «Малий та середній бізнес Бєлгородщини» (м. Бєлгород). Під час роботи Форуму відбулась презентація інвестиційних та інноваційних проектів. Також учасники заходу ознайомились із діючою нормативною базою щодо інвестиційної політики та обговорили актуальні проблеми підприємництва, що існують в Україні та Росії;
14 - 17.06.2012 делегація Харківської області взяла участь у ХІІ міжрегіональному універсальному оптово-роздрібному ярмарку «Курская Коренская ярмарка – 2012» (м. Свобода Золотухінського району Курської області Російської Федерації). У рамках зазначеного заходу відбулась презентація експортного та інноваційно-інвестиційного потенціалу регіону.