Звіт Харківського регіонального Комітету з економічних реформ за напрямом - реформування медичного обслуговування
18 червня 2012 року за участю голови робочої групи «Реформа соціальної сфери» Регіонального комітету з економічних реформ, заступника голови обласної державної адміністрації Шурми І.М. у Харківському обласному центрі служби крові відкрито модернізовану залу для заготівлі крові та її компонентів та сучасні приміщення для переробки крові.
У Харківській області вперше в Україні проведено організаційну централізацію служби крові на регіональному рівні, що дало можливість забезпечити єдиний технологічний процес і високий рівень якості виробництва компонентів крові.
Обласний центр служби крові має ліцензії Міністерства охорони здоров’я України на заготівлю і переробку донорської крові, медичну практику та акредитований на вищу категорію.
У Центрі служби крові заготівля плазми проводиться методом автоматичного плазмаферезу на 9 апаратах BAXTER / FENWALL.
На проведення капітального ремонту цих приміщень з обласного бюджету використано 758,1 тис. грн.
Закуплено медичне устаткування для виробництва компонентів та препаратів крові на загальну суму 160,0 тис. грн. і нові меблі на загальну суму 96,5 тис. грн.
У залі для заготівлі крові та її компонентів загальною площею 440 кв.м. проведені роботи з утеплення даху, установлені металопластикові вікна, оновлена система опалення, проведена заміна електричних мереж, водопостачання, водовідведення. Замінені старі дерев'яні перегородки на металопластикові та алюмінієві.
Сучасний дизайн зали дасть можливість донорам під час крово - та плазмодач почувати себе комфортно, безпечно, зручно та заохотить їх до кадрового донорства.
У приміщенні встановлені кондиціонери, телевізори, аеролайфи для знезараження повітря, автоматизовані робочі місця працівників.
Закуплені нові меблі, ваги-помішувачі, холодильник для зберігання препаратів, електрокардіограф, дефібрилятор, апарат для подачі кисню.
Усі ці конкретні заходи спрямовані на впровадження новітніх технологій, стандартизацію технологічних процесів, підвищення якості та безпеки заготовленої крові і виготовлених з неї компонентів, формуванню штату кадрових донорів та своєчасне забезпечення закладів охорони здоров’я якісними компонентами і препаратами крові в повному обсязі.
20 червня 2012 року головою Харківської обласної держадміністрації Добкіним М.М. за участю голови робочої групи «Реформа соціальної сфери»» Регіонального комітету з економічних реформ, заступника голови обласної державної адміністрації Шурми І.М. у м. Вовчанську на базі комунального закладу охорони здоров’я (КЗОЗ) «Вовчанська центральна районна лікарня» було відкрито сучасний рентгенівський діагностичний комплекс «Медикс», рентгенівський мамографічний цифровий комплекс «МАДІС», а також рухомий флюорографічний кабінет.
Комплекс рентгенівський діагностичний стаціонарний «Медикс», який створений на основі універсального телекерованого стола-штативу, спроможний виконувати комплексні рентгенографічні та рентгеноскопічні дослідження, а саме проводити огляд шлунково-кишкового тракту, черепа, скелета, урографію, мієлографію, усі види рентгенографії та рентгеноскопії, у тому числі й рентгенографію грудної клітини, а також томографію. Зазначений рентгенівський комплекс зручний у використанні і не потребує спеціального довготривалого навчання персоналу роботі на ньому.
Пересувний цифровий флюорографічний апарат дозволить оглядати щороку близько 15 тис. сільських жителів безпосередньо за місцем їх мешкання без додаткових витрат на закупівлю флюорографічної плівки.
Рентгенівський мамографічний цифровий комплекс «МАДІС» – це сучасний високотехнологічний пристрій для діагностики захворювань молочної залози, який дозволяє провести всі види скринінгових і діагностичних досліджень з метою раннього виявлення онкологічної та іншої патології.
Використання сучасної цифрової «безплівочної» технології дозволяє отримати високоякісне зображення структури тканини молочної залози із візуалізацією зображення як на екрані монітору, так і на паперовому та плівковому носіях, а також забезпечує зниження променевого навантаження в 2 - 4 рази порівняно з плівковою мамографією та не потребує додаткових витрат на фотолабораторію, рентгенівську плівку та хімічні реактиви.
Зазначені якісні зміни в матеріально-технічній базі лікарні дозолять суттєво підвищити діагностичні та лікувальні можливості Вовчанської центральної районної лікарні, поліпшити доступність медичної допомоги, підняти на новий рівень надання медичної допомоги мешканцям Вовчанського та Великобурлуцького районів.