Звіт Харківського регіонального Комітету з економічних реформ за напрямом – реформа медичного обслуговування
В ході аналітично-звітної роботи Харківського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, головою правління якого є заступник голови Харківської облдержадміністрації, було проведено 180 перевірок правильності видачі та продовження листків непрацездатності у 2011 році. Всього перевірено 18 тис. 986 лікарняних листків, серед них виявлено 1539, які видані з порушенням діючих вимог. Своєчасне проведення комплексу профілактичних та протиепідемічних заходів санепідслужбою області під керівництвом голови робочої групи дозволило контролювати епідситуацію з інфекційної захворюваності та не допустити групових захворювань, спалахів в організованих колективах та серед населення області. Так, впродовж останніх років на Харківщині не фіксувалися випадки захворювання людей на сказ, протягом 5-6 років спостерігається зниження на 6,4% захворюваності на туберкульоз, зниження захворюваності на туберкульоз дитячого населення у віці від 0 до 17 років з 21 до 16 випадків у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, спостерігається зниження захворюваності на гострий вірусний гепатит А, зокрема, у поточному році – на 22,4%.
25 травня 2012 року голова робочої групи Регіонального комітету з економічних реформ, заступник голови обласної державної адміністрації взяв участь у відкритті нового рентгенологічного кабінету у Лозівському міжрайонному медичному центрі. Лікарня отримала новий рентген-апарат за рахунок субвенції з державного бюджету 2011 року, вартість якого понад 2 млн. грн. За рахунок коштів місцевого бюджету проведений капітальний ремонт рентген-кабінету.
25 травня поточного року проведено селекторну нараду облдержадміністрації «Про стан виконання комплексної обласної програми «Здоров’я Слобожанщини» на 2010 рік, затвердженої рішенням обласної ради від 17.06.2010 року № 1716-V» під головуванням голови робочої групи Регіонального комітету з економічних реформ, заступника голови обласної державної адміністрації, в ході якої відпрацьовано питання щодо підписання договору соціального партнерства між НАМН та облдержадміністрацією стосовно забезпечення безоплатним лікуванням мешканців області в медичних установах Академії. Така угода буде першою в Україні і дасть можливість 1260 мешканцям області щорічно отримувати безоплатне лікування в цих установах.
Як зазначив в ході обласної селекторної наради 25 травня поточного року голова профільної робочої групи, заступник голови Харківської облдержадміністрації, в області продовжується робота із зміцнення матеріально-технічної бази медичних установ. Зокрема, завдяки забезпеченню закладів первинної медико – санітарної допомоги системою дистанційної передачі електрокардіограм «Телекард», протягом останніх 2 років знизився показник смертності від гострого інфаркту міокарду по області на 7,2%.
27 травня цього року голова робочої групи Регіонального комітету з економічних реформ, заступник голови обласної державної адміністрації зустрівся з Апостольським Нунцієм в Україні Томасом Едвардом Галліксоном, візит якого відбувся у рамках проведення І Всеукраїнського Євхаристійного Конгресу. Під час зустрічі обговорювалося питання співпраці між ДУ «Інститут охорони здоров’я дітей і підлітків Національної академії медичних наук України» та педіатричною клінікою Ватикану «Дитятко Ісус».
28 травня 2012 року в Харкові відбувся X міжнародний симпозіум «Малоінвазивна та інструментальна хірургія хребта», в якому взяв участь голова профільної робочої групи заступник голови Харківської облдержадміністрації, провідні українські та іноземні спеціалісти. В ході засідання були заслухані та обговорені тематичні доповіді з питань використання малоінвазивної та інструментальної хірургії у лікуванні захворювань та пошкоджень хребта, сучасних методів біотехнології та їх застосування в лікуванні патології хребта. За ініціативи керівника профільної робочої групи спільно з ДУ «Інститут патології хребта та суглобів ім. М.І.Сітенка НАМН України» розроблена та активно впроваджується в життя обласна програма «Лікування сколіозу у дітей», яка розрахована на 2010 – 2015 роки з метою проведення своєчасної діагностики та лікування дітей з різними формами сколіозу.
29 травня 2012 року члени профільної робочої брали участь у засіданні Національної ради по протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу у м. Києві, на якій розглянуті питання ефективної організації боротьби з цими соціально-небезпечними захворюваннями.