Звіт Харківського регіонального Комітету з економічних реформ за напрямом – реформа освіти
Членами підгрупи з питань реформ освіти проаналізовано питання щодо стану оформлення Державних актів на право постійного користування земельними ділянками дошкільними, загальноосвітніми та позашкільними навчальними закладами Харківської області.
З метою недопущення відчуження та передачі в оренду земель дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів області та за результатами проведеної роботи встановлено, що одним із найбільш актуальних питань у сфері освіти є оформлення Державних актів на право постійного користування земельними ділянками навчальними закладами області.
У Харківській області функціонують 335 дошкільних, 658 загальноосвітніх навчальних закладів та 71 позашкільний навчальний заклад. На сьогодні державні акти на землю отримали 6 дошкільних, 6 загальноосвітніх та 2 позашкільних навчальних заклади 5 районів та 3 міст області (Балаклійський, Барвінківський, Вовчанський, Зміївський, Сахновщинський,
м. Куп’янськ, м. Лозова та м. Чугуїв). На заключному етапі робота з оформлення правових документів на землю знаходиться у 3 загальноосвітніх навчальних закладах 2 районів області (Кегичівський та Красноградський). Розпочато роботу щодо оформлення правових документів на землю у 37 дошкільних та 127 загальноосвітніх навчальних закладах 12 районів області (Дворічанський, Дергачівський, Золочівський, Ізюмський, Кегичівський, Красноградський, Лозівський, Нововодолазький, Первомайський, Сахновщинський, Харківський, Чугуївський).
З метою вирішення питання оформлення Державних актів на право постійного користування земельними ділянками усіма функціонуючими у Харківській області навчальними закладами відділами освіти районних державних адміністрацій та міських рад були розроблені плани-графіки на 2012-2015 роки. Згідно з розробленими планами-графіками для вирішення зазначеного питання у 2012 році існує потреба у коштах на загальну суму 1760,0 тис. грн.
Протягом першого кварталу 2012 року на виготовлення технічних паспортів на нерухоме майно навчальних закладів та на оформлення державних актів на землю вже виділено 162,6 тис. грн. із місцевих бюджетів Золочівського, Коломацького, Куп’янського, Первомайського, Чугуївського районів та м. Куп’янськ. До кінця 2012 року планується виділити ще 472,62 тис. грн. із місцевих бюджетів Богодухівського, Борівського, Великобурлуцького, Золочівського, Куп’янського, Нововодолазького, Шевченківського районів та міст Лозова, Люботин, Чугуїв.
Беручи до уваги важливість вищезазначеної проблеми, Головне управління освіти і науки обласної державної адміністрації пропонує на засіданні підгрупи з питань реформи освіти у II кварталі 2012 року розглянути питання щодо фінансування за рахунок коштів із місцевих бюджетів процедури оформлення правових документів на землю навчальними закладами області.