Звіт Харківського регіонального Комітету з економічних реформ за напрямом – реформа міжбюджетних відносин
Підгрупою „По стабілізації державних фінансів та розвитку фінансового сектору” робочої групи „Сталий економічний розвиток, бізнес-клімат та інвестиції” розглянуто питання щодо роботи з забезпечення низького рівня інфляції та підтримання стабільності фінансової системи, яке визначене Програмою економічних реформ України на 2010-2014 роки, затвердженої Президентом України, одним із пріоритетних завдань у роботі банківської системи визначений розвиток грошово-кредитного ринку.
Аналіз динаміки макроекономічних і монетарних показників свідчить про продовження у 2012 році позитивних тенденцій у розвитку економіки та грошово-кредитного ринку.
Завдяки збалансованій грошово-кредитній політиці Національного банку України відбулося подальше зменшення інфляції – у річному вимірі її рівень за індексом споживчих цін у лютому зменшився до 3,0 % порівняно з 3,7 % у січні. Через монетарний інструментарій були надані певні імпульси процесам активізації кредитування (збільшення обсягів та зменшення вартості кредитів рефінансування, лібералізація умов проведення операцій прямого репо).
Водночас нестійкість світових фінансових ринків обумовлює необхідність застосування заходів щодо мінімізації можливих ризиків для стабільності грошової одиниці.
З огляду на вищезазначене, відповідно до статей 6 та 25 Закону України „Про Національний банк України”, Положення про процентну політику Національного банку України, постановою Правління Національного банку України від 21 березня 2012 року № 102 „Про регулювання грошово-кредитного ринку”, з 23 березня 2012 року розмір облікової ставки Національного банку України, вперше з літа 2010 року було знижено на 0,25 % до 7,5 % річних.