Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Звіт Харківського регіонального Комітету з економічних реформ за напрямом – реформа освіти

Членами підгрупи з питань реформ освіти проаналізовано роботу з підготовки та відзначення 67-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років у навчальних закладах області.
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 28.03.2012 № 154-р «Про заходи з підготовки та відзначення 67-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років» у навчальних закладах Харківщини заплановано провести протягом квітня – травня 2012 року тематичні заходи:
- урок мужності «За мир у всьому світі – це значить за життя» (7-8 травня), загальношкільні лінійки «Вічна пам’ять героям»;
- урочисті зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років «Збережемо пам’ять про подвиг», «Свято зі сльозами на очах»;
- краєзнавчі учнівські конференції, семінари за темами: «Доля моєї родини в історії Великої Вітчизняної війни», «Велика Вітчизняна війна в історії мого краю», «Фронтові дороги», присвячені увічненню пам’яті про події у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років;
- тематичні уроки, лекції, літературні читання, творчі зустрічі, концертні програми з виконанням пісень та хореографічних творів воєнних часів «Пам’ятай минуле заради майбутнього», засідання «круглих столів», диспути, семінари, бесіди за участю ветеранів, учасників бойових дій, працівників тилу періоду Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років за темами: «Тільки тим історія належить, хто за неї бореться й живе», «Життя, як блиск меча, яскраве», «Пам'ять серця», «Україна пам’ятає подвиг солдата».
- 5 травня 2012 року на базі Харківського обласного вищого училища фізичної культури і спорту відбудеться обласне спортивне свято, присвячене 67-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років.
- 18 травня 2012 року відбудеться обласний збір юних краєзнавців «Слобожанські дзвони Перемоги» (Меморіальний комплекс «Висота маршала Конєва І.С.).
Харківським гуманітарним університетом «Народна українська академія» у травні 2012 року традиційно буде проведено акцію «Георгіївська стрічка». У Харківському національному медичному університеті до Дня Перемоги відбудуться години-спогади з демонстрацією хронічко-документальних фільмів, що присвячені подіям окупації у місті Харків.
У навчальних закладах демонструються художні та документальні фільми про події Великої Вітчизняної війни 1945-1945 років («Визволення», «Зірка», «Невідома війна», «Летять журавлі», «У боях під Сталінградом», «Офіцери», «Доля людини», «У серпні 44-го» та інші).
Протягом 2012 року в навчальних закладах Харківщини організовані зустрічі учнівської молоді із представниками обласних, районних (міських) організацій ветеранів, учасниками бойових дій за темами: «Спогади та розповіді про односельців, учасників Великої Вітчизняної війни», «Збережемо пам'ять про подвиг».
У контексті підвищення рівня патріотичного виховання молоді важливою ланкою є підтримка та розвиток діяльності музеїв при навчальних закладах. Станом на 09.04.2012 у навчальних закладах Харківщини функціонує 302 музеї, серед яких переважають музеї історико-краєзнавчого напряму. Заслуговує на увагу робота з патріотичного виховання та розвитку музейної справи навчальних закладів Дворічанського (17 ЗНЗ -10 музеїв), Чугуївського (22 ЗНЗ -10 музеїв) районів та міст Первомайський (7ЗНЗ – 5 музеїв), Куп’янськ (10 ЗНЗ -11 музеїв). Постійно здійснюється робота з оновлення експозицій музеїв бойової слави навчальних закладів області.
У районах області організовано роботу з надання допомоги ветеранам війни та праці (акція «Милосердя») із залученням до цієї роботи волонтерських учнівських груп.
Харківською обласною станцією юних туристів здійснюється організація навчально-тематичних автобусних екскурсій за маршрутами «Харків у роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років», «Меморіали Харкова (Дробицький Яр – Лісопарк – висота Маршала І.С.Конєва)»; «Меморіальний комплекс «Висота Маршала І.С. Конєва»; «Соколово -Таранівка».
У квітні 2012 року навчальними закладами області проводиться робота з упорядкування братських та одиноких могил, обелісків, пам’ятників, меморіальних дощок, місць поховань загиблих захисників Вітчизни, музеїв, кімнат бойової слави.
У музеях, бібліотеках навчальних закладів функціонують виставки художніх творів, історичних документів, експозицій з архівних фото - і художніх матеріалів, плакатів воєнних років, що ілюструють події Великої Вітчизняної війни за темою «Пам'ять серця».
Проведення вищезазначених заходів у навчальних закладах області до Дня Перемоги сприяє вихованню в учнівської і студентської молоді високої національної свідомості, патріотизму, гідності, поваги до героїчного минулого народу.