Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Звіт Харківського регіонального Комітету з економічних реформ за напрямом – стабілізація державних фінансів та розвиток фінансового сектору

Підгрупою „По стабілізації державних фінансів та розвитку фінансового сектору” робочої групи „Сталий економічний розвиток, бізнес-клімат та інвестиції” розглянуто питання щодо роботи з забезпечення низького рівня інфляції та підтримання стабільності фінансової системи, яке визначене Програмою економічних реформ України на 2010-2014 роки, затвердженої Президентом України, одним із пріоритетних завдань у роботі банківської системи визначено покращення механізмів функціонування фондового ринку.
Наприкінці минулого року Національним банком України було розширено перелік інструментів державних внутрішніх запозичень. Зокрема, учасникам ринку додатково до традиційних облігацій були запропоновані інструменти з індексованою вартістю, а також державні цінні папери, номіновані в іноземній валюті.
Національний банк України і надалі готовий докладати зусиль спрямованих на покращення механізмів функціонування фондового ринку, що сприятиме поліпшенню фінансових механізмів забезпечення макроекономічної стабільності та високих темпів економічного зростання.
Так, 20 січня 2012 року Міністерство юстиції України зареєструвало постанову Правління Національного банку України від 15.12.2011 № 456 „Про внесення змін до Положення про депозитарну діяльність Національного банку України”, що набирає чинності з 21 травня 2012 року.
Цей документ забезпечує учасникам біржового ринку доступ до сучасних технологій, що базуються на нетингових розрахунках операцій з купівлі-продажу цінних паперів, у тому числі до інтернет-трейдингу.
Затвердження нової редакції Положення про депозитарну діяльність Національного банку України має стратегічно важливе значення для розвитку національного фондового ринку та забезпечення макроекономічної стабільності. З іншого боку, зростання ліквідності ринку ОВДП дасть можливість Національному банку України ефективніше проводити власну грошово-кредитну політику.
Національний банк України відповідно до законодавства України виконує функції з депозитарного обслуговування обігу державних цінних паперів, а також тісно співпрацюючи з Урядом, активно вживає заходів щодо його розвитку. З прийняттям нової редакції положення на початку поточного року, завершено роботу з удосконалення технічних аспектів здійснення операцій з ОВДП. Розроблення цього положення стало можливим завдяки тісній співпраці національних фінансових регуляторів із професійними учасниками фондового ринку.