Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Звіт про діяльність Харківського регіонального Комітету з економічних реформ за 11 місяців 2011 року

Харківський регіональний Комітет з економічних реформ був створений 31.03.2010 розпорядженням голови Харківської обласної державної адміністрації № 181 як консультативно-дорадчий орган при обласній державній адміністрації.

У 2011 році відбулось 4 розширених засідання Харківського регіонального Комітету з економічних реформ:
- 15 лютого 2011 року за участю Президента України В.Ф. Януковича з питань перспектив соціально-економічного розвитку Харківської області на 2011-2012 роки;
- 6 жовтня 2011 року – з питань інвентаризації обласних програм, які розроблені та діють на території області в рамках Стратегії сталого розвитку Харківської області до 2020 року.
- 24 листопада 2011 року – з питань оптимізації обласних програм, які діють на території області в рамках Стратегії сталого розвитку Харківської області до 2020 року.
- 28 листопада 2011 року з питань реформування системи охорони здоров’я під головуванням першого заступника Глави Адміністрації Президента України, виконавчого секретаря Комітету економічних реформ Акімової І.М.

Робочими групами і підгрупами Комітету було проведено 30 засідань і 44 «круглих столи».

Для реалізації економічних реформ за напрямом – дерегуляція, підприємництво та інвестиційна діяльність Харківським регіональним комітетом були зроблені наступні кроки: підписано Меморандум про співпрацю між обласною державною адміністрацією і територіальними дозвільними органами, які відповідно до Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" видають документи дозвільного характеру.

30 травня 2011 року в м. Харкові відкрито Єдиний регіональний дозвільний центр з метою створення сприятливих умов для отримання дозвільної документації, у тому числі потенційними інвесторами, спрощення і скорочення термінів дозвільних процедур та процесу взаємодії між Єдиним регіональним дозвільним центром та дозвільними органами.

Харківським регіональним Комітетом з економічних реформ спільно з Науково-дослідним центром Індустріальних проблем розвитку НАН України в рамках аналізу Податкового Кодексу України за завданням Міністерства фінансів України, проведено 4 „круглих столи”, на яких розглядались особливості оподаткування прибутку підприємств, зміни в порядку обчислення та сплати податку на прибуток підприємств.

У поточному році було укладено регіональні Угоди про співпрацю з Автономною Республікою Крим, Запорізькою, Луганською, Львівською областями. Угодами передбачено розширення та поглиблення торговельно-економічного, науково-технічного та гуманітарно-культурного співробітництва. В рамках даних заходів було проведено спільні засідання робочих груп регіональних Комітетів економічних реформ (вже проведено з Луганською і Запорізькою областями).

В рамках III Міжнародного економічного форуму «Інвестиції. Інновації. Харківські ініціативи» Харківською областю укладено Меморандум про співробітництво з Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами України. Мета - впровадження механізму реалізації національних інвестиційних проектів, відповідно до пріоритетів розвитку економіки регіону.

За результатами засідання Ради вітчизняних та іноземних інвесторів визначено головні економічні кластери Харківської області, впровадження яких дасть можливість залучити інвестиції до регіону, допоможе визначити напрями удосконалення освіти та сприяє дослідницькій активності, стимулює розвиток малого підприємництва на основі використання передових технологій, сприяє виходу продукції на міжнародні ринки, а також входження підприємств у мережу стратегічної взаємодії.

Сучасний стан розвитку, актуальні проблеми соціального підприємництва та перспективи розвитку були розглянуті на Міжнародній науково-практичній конференції «Державне регулювання соціального підприємництва та соціально-відповідального бізнесу», яка відбулась 25.11.2011.

Для реалізації економічних реформ за напрямом – реформа сільського господарства в Харківській області розроблена і рішенням обласної ради від 21.04.2011 № 116-VI затверджена обласна Програма розвитку тваринництва в господарствах Харківської області на 2011 – 2015 роки, яка визначає такі пріоритетні напрями розвитку сільського господарства: розвиток молочного скотарства та товарно-м’ясного комплексу.

Розроблена і рішенням обласної ради від 17 червня 2010 року №1708-V затверджена обласна Програма розвитку сільськогосподарської дорадчої діяльності в Харківській області на період до 2015 року.

В молочному скотарстві успішно реалізовані інноваційно-інвестиційні проекти. Введено в експлуатацію сучасний автоматизований доїльний зал «Вестфалія» на 500 корів в ПСП «Родіна» Дворічанського району, змонтовано сучасний молокопровід «ДеЛаваль» на 300 корів в ПСП ім. Фрунзе Зачепилівського району.

У 2012-2013 роках будуть реалізовані проекти по будівництву молочно-тваринних комплексів на 200 корів кожний, а саме: в ТОВ АФ «Пісчанський» та ПАОП «Зоря» Красноградського району, на 1000 корів в ТОВ «Міона» Ізюмського району, на 1000 корів в Агрохолдінгу «Хармелія» та інші.

Для реалізації економічних реформ за напрямом – земельна реформа -  Харківським регіональним комітетом були зроблені наступні кроки:
З метою реалізації в області основних засад соціально-економічної політики держави та для подолання кризового стану у сфері використання та охорони земель, зокрема земель сільськогосподарського призначення в області розроблена і рішенням обласної ради від 21 квітня 2011 року № 117-VI затверджена обласна Програма раціонального використання та охорони земель в Харківській області на 2011 – 2015 роки.

Одним із важливих напрямів реалізації реформування вищої освіти є навчання іноземців. У 2011 році контингент іноземних громадян у ВНЗ значно збільшився (2010 рік - 13 250 іноземних громадян з 104 держав, 2011 рік - 15624 іноземні громадянина з 112 країн світу).

Ще один аспект реформування вищої освіти – це надання автономії вищим навчальним закладам. Так, Указом Президента України від 17.01.2011 № 51/2011 Харківському державному університету мистецтв імені І.П. Котляревського надано статус національного.

Фахівцями підгрупи з питань реформ освіти підготовлено та направлено до Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України пропозиції щодо змін і доповнень до ст. 11 проекту Закону України «Про вищу освіту», реалізація яких дозволить унормувати статус закладів післядипломної освіти як вищих навчальних закладів та спрямувати їх діяльність на забезпечення потреб освітньої галузі.

Продовжується оснащення професійно-технічних навчальних закладів (далі – ПТНЗ) сучасними засобами мультимедійної техніки та Інтернет-комунікацій. Усього станом на 01.12.2011 у ПТНЗ області налічується 8 інтерактивних дошок, 67 веб-камер, 33 мультимедійні проектори з екранами, 56 ноутбуків, близько 750 сканерів, принтерів та ксероксів. Середня оснащеність мультимедійною технікою складає 25 одиниць на 1 ПТНЗ.

У навчальному процесі використовується 254 примірники педагогічних програмних засобів та 26 електронних баз даних. 33 електронні підручники та педагогічні програмні засоби створені безпосередньо педагогами ПТНЗ.

Планово проходить процес комп’ютеризації та підключення до мережі Інтернет бібліотек ПТНЗ регіону. Станом на 01.12.2011 22 бібліотеки навчальних закладів (48%) оснащені комп’ютерами (у 2010 році – 19 (41%), 11 (24%) – підключені до мережі Інтернет (у минулому році – 8 (17%).

В соціальній сфері Постановою Кабінету Міністрів України від 11.10.2010 № 947 «Про запровадження електронної соціальної картки» Харківська область була визначена одним із учасників експерименту із створення інформаційно-аналітичної системи регіонального управління та запровадження електронної соціальної картки.

В сфері охорони здоров’я протягом 2011 року проведено 6 засідань профільної робочої групи з розглядом актуальних питань реформування галузі охорони здоров'я стосовно підвищення доступності та якості надання медичної допомоги населенню, формування єдиного медичного простору на території регіону, спрямованими на виконання розвитку кластеру охорони здоров'я, визначеного у Стратегії сталого розвитку Харківської області до 2020 року, затвердженої рішенням обласної ради від 23 грудня 2010 року № 27-VIта основних завдань у сфері охорони здоров'я, визначених актами та дорученнями Президента України та Кабінету Міністрів України.

В даній сфері протягом звітного періоду розглянуто наступні питання:

- про підвищення доступності та якості надання медичної допомоги населенню шляхом розвитку та удосконалення матеріально - технічного стану міжрайонних центрів вторинної медичної допомоги, як прообразу майбутніх госпітальних округів, та стоматологічних центрів;
- про регіоналізацію перинатальної допомоги в області та створення міжрайонних центрів II рівня надання акушерсько-гінекологічної допомоги;
- про створення центрів первинної медико – санітарної допомоги як структурних підрозділів центральних районних та центральних міських лікарень міст обласного значення;
- про реорганізацію дільничних лікарень в амбулаторії загальної практики - сімейної медицини з ліжками денного перебування.
- про створення обласного перинатального центру ПІ рівня медичної допомоги у складі багатопрофільного закладу охорони здоров'я - КЗОЗ «Обласна клінічна лікарня - Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Напрацювання Харківської області у розвитку охорони здоров’я, а також найбільш актуальні проблемні питання, що потребують втручання, насамперед, центральних органів влади, були представлені Президенту України та Міністру охорони здоров’я України 15 лютого під час засідання регіонального комітету економічних реформ та 30 серпня під час перебування Прем’єр-міністра України М.Я.Азарова та першого заступника Міністра охорони здоров’я Р.О.Моісеєнко у Харківській області. Знайшли розуміння та підтримку місцеві ініціативи обласної державної адміністрації та галузевого управління стосовно реформування сфери охорони здоров’я, які були обговорені 28 листопада у ході розширеного засідання Харківсь-кого регіонального Комітету з економічних реформ за участю першого заступника Глави Адміністрації Президента України, виконавчого секретаря Комітету економічних реформ І.М Акімової. та 13 грудня на зустрічі Міністра охорони здоров’я України О.В. Аніщенка з медичним активом області.

Досягнення у сфері охорони здоров’я Харківського регіону за рішенням центральних органів влади дозволили визначити Харківську область як пілотну для впровадження напрацювань низки проектів Європейського Союзу, а також реалізації Національного проекту «Нове життя - нова якість охорони материнства та дитинства» під патронатом Президента України. Харківська область включена в перші 8 областей України, де сучасні високооснащені обласні перинатальні центри будуть відкриті вже у цьому році.

Ураховуючи важливість своєчасного виконання даного Національного проекту та рекомендації спеціалістів Міністерства охорони здоров’я України і міжнародних експертів, керівництвом Харківської обласної державної адміністрації прийнято рішення щодо створення регіонального перинатального центру у складі Обласної клінічної лікарні – Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

У структурі регіонального перинатального центру функціонуватимуть: жіноча консультація з ліжками денного перебування; акушерський блок на 90 ліжок; гінекологічний блок на 30 ліжок; неонатологічний та педіатричний блок на 60 ліжок та виїзна акушерсько–гінекологічна бригада для надання екстреної та невідкладної медичної допомоги вагітним, роділлям та породіллям.

Створення Харківського регіонального перинатального центру у складі Обласної клінічної лікарні – Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф дасть змогу наблизити доступність високоспеціалізованої медичної допомоги вагітним, роділлям та породіллям, особливо з невиношуванням вагітності, передчасними пологами, важкою акушерською та екстрагенітальною патологією та їх недоношеним і хворим дітям, а також сім’ям, які мали репродуктивні втрати.

У 2012 році реформування первинної медико-санітарної допомоги в області буде продовжено шляхом створення 14 амбулаторій ЗПСМ з ліжками денного перебування на базі дільничних (міських) лікарень та 18 центрів ПМСД у складі центральних районних (міських) лікарень.

Зважаючи на нагальну необхідність реформування пенсійного забезпечення в Україні, в області була проведена інформаційно-роз’яснювальна робота з метою донесення до громадян максимально повної інформації про положення проекту Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи».
Проведено 12 прес-конференцій, 16 брифінгів, 33 «круглих столів». Надруковано 90 газетних публікацій, проведено 268 виступів на радіо та телебаченні.

В ефірі Харківської обласної державної телерадіокомпанії транслювались соціальні ролики про пенсійну реформу та забезпечено друк і розміщення соціальної реклами в обласному центрі, містах і районах області на рекламних конструкціях (48 бігбордів).

Одним з основних завдань в галузі реформа житлово-комунального господарства Харківської області у 2011 році було визначено технічне переоснащення галузі, скорочення питомих показників використання енергетичних і матеріальних ресурсів.

Було розроблено та впроваджено комп’ютерну програму „Електронний паспорт житлово-комунального господарства Харківської області” -  універсальну системну програму обліку, моніторингу і контролю роботи житлово-комунального господарства в цілому, та основних підприємств галузі.

Одним із основних напрямків реформування житлово-комунального господарства є підвищення якості обслуговування житлового фонду шляхом створення об'єднань співвласників багатоквартирних будинків.
Показник "Рівень виконання показника створення об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, відсотків до запланованого на кінець звітного року" включено до показників оцінки діяльності Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.2011 № 650.

Відповідно до Програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства Харківської області на 2010-2014 роки, на кінець 2011 року по області було заплановано досягти загальної кількості створених ОСББ – 528.

Cтаном на 01.01.2012 в області зареєстровано 536 ОСББ, і рівень виконання показника створення об'єднань співвласників багатоквартирних будинків складає 101,5%.

В сфері технологічної модернізації економіки та розвитку інфраструктури було визначено основні пріоритетні напрямки підвищення ефективності участі галузевої науки в реформуванні економіки та інноваційному розвитку промислового виробництва в регіоні.

З метою підвищення ефективності роботи промислового комплексу за дорученням голови Харківської облдержадміністрації Добкіна М.М. від 07.06.2011 № 01-102/4265 «Про вирішення існуючих проблем на машинобудівних підприємствах та у сільському господарстві Харківської області», в рамках роботи регіонального Комітету з економічних реформ, проаналізовано фінансово-економічний стан провідних машинобудівних підприємств, визначені пропозиції щодо вирішення їх проблемних питань та перспектив розвитку.

Було ініційовано питання перед Міністерством економічного розвитку і торгівлі України про надання підтримки реалізації в області пілотного проекту про співпрацю державних підприємств: ДП «Харківський машинобудівний завод «ФЕД», ДП «Харківське агрегатне конструкторське бюро» та приватного партнера ПАТ «ФЕД».

Проведена організаційна робота з районними державними адміністраціями та містами обласного значення щодо відбору проектів для участі у програмі грантів з Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля на 2013 рік.

В сфері зовнішньоекономічної діяльності постійнопроводиться робота щодо сприяння розширенню ринку збуту вітчизняної продукції шляхом підписання програм про торгово-економічне співробітництво між Харківською областю та країнами-партнерами, а саме:

- підписана Угода між Харківською обласною державною адміністрацією та Урядом Тюменської області про співробітництво у торговельно-економічні, науково-технічній, гуманітарній та соціальній сферах;
- Протокол про наміри щодо встановлення партнерських зв’язків між Харківською обласною державною адміністрацією та Урядом Ханти-Мансійського автономного округу – Югри Російської Федерації;
- Програма торговельно-економічного, науково-технічного і культурного співробітництва на 2011-2012 роки в рамках Угоди між Харківською обласною державною адміністрацією і адміністрацією Курської області Російської Федерації.

Було розроблено Програму розвитку експортного потенціалу Харківської області та підвищення конкурентоспроможності продукції на зовнішніх ринках до 2016 року, яка затверджена рішенням Харківської обласної ради від 16.06.2011 №175-VI. А також з метою створення сучасної та стійкої системи взаємовигідних економічних, науково-технічних і культурних зв’язків Харківської області з регіонами суміжних держав на основі європейських інструментів інтеграції та механізмів державно-приватного партнерства розроблена Програма розвитку транскордонного співробітництва Харківської області на 2011-2016 роки, яка затверджена рішенням Харківської обласної ради від 16.06.2011 № 174-VI.