Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Звіт Харківського регіонального Комітету з економічних реформ за напрямом - реформа освіти

Робочою підгрупою з питань реформи освіти вивчено питання щодо стану забезпечення підвозом учнів та вчителів сільських районів Харківської області 
      За результатами проведеної роботи встановлено, що одним з найбільш актуальних питань у сфері освіти є створення умов для забезпечення транспортними послугами учнів сільської місцевості, які проживають на відстані понад 3 км від школи. На сьогодні у Харківській області безкоштовно підвозяться до сільських шкіл області 12386 учнів та 2091 педагогічний працівник. У перевезенні задіяні 288 одиниць автотранспорту, з них: 237 (81,1% від загальної кількості) автобусів належать навчальним закладам, 37 – орендовані, 15 – здійснюють підвезення на умовах спонсорської допомоги.
         У 2011 році придбано 10 шкільних автобусів «Мрія» за рахунок коштів обласного бюджету. Автобуси відповідають держаному стандарту, розраховані на 22 місця та призначені для перевезення школярів та вчителів.
     Також у 2011 році придбано 4 шкільні автобуси за рахунок коштів районних бюджетів. 
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.11.2011 № 1164 за рахунок коштів державного бюджету в 2011 році для Харківської області отримано 8 шкільних автобусів.
       Придбані у 2011 році 22 шкільні автобуси дали змогу покращити середній показник навантаження учнів на 1 пасажирське місце з 3,2 на 2,8. Однак робочою групою визначено, що проблема залишається невирішеною у зв’язку з тим, що із 27 районів у 17 підвіз учнів та вчителів до місць навчання (роботи) та додому здійснюється 37 одиницями орендованого,15 одиницями спонсорського транспорту, а 23 автобуси мають високий ступінь зносу і потребують заміни. Тому для забезпечення учнів і вчителів безпечним та безкоштовним перевезенням необхідно придбати 75 одиниць автотранспорту.
          Беручи до уваги важливість вищезазначеної проблеми, Головне управління освіти і науки обласної державної адміністрації пропонує на засіданні підгрупи з питань реформи освіти у І кварталі 2012 року розглянути питання щодо забезпечення районів області шкільними автобусами на 2012 рік у кількості 20 одиниць за рахунок коштів обласного бюджету та 27 - за рахунок державного.