Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Звіт Харківського регіонального Комітету з економічних реформ за напрямом - регіональний економічний розвиток

Одним з базових напрямів державної політики реформування житлово-комунального господарства є технічне переоснащення галузі, особливо – підвищення ефективності використання енергоносіїв, зниження енергоємності виробництва, створення стимулів для переходу економіки на раціональне використання та економне витрачання енергоресурсів, пошук альтернативних джерел енергії та видів палива.
Програма реформування і розвитку житлово-комунального господарства Харківської області на 2010-2014 роки також виділяє цей напрямок, як один з найбільш значущих.
24 листопада 2011 року голова робочої групи "Регіональний економічний розвиток" Харківського регіонального Комітету з економічних реформ В.Г. Дулуб відвідав Шевченківський район Харківської області, де планується реалізувати пілотний проект щодо переведення ряду котелень на часткове використання брикетів.
Проектом передбачається модернізувати лінію з виробництва брикетів, яка працює на базі Шевченківської філії ХОКП "ДРІТ" з 2009 року, а також перевести 8 котелень району на тверде паливо. На теперішній час брикети виробляються тільки з соломи, а модернізація дозволить виробляти паливо і з відходів лісозаготівельної галузі і дасть можливість збільшити виробництво брикетів до 3500 тонн/рік. Згідно з розрахунками, потреба в брикетах 8-ми нових котлів з ККД близько 90% складе 869,6 тонн/рік.
Вартість модернізації лінії становить 988 тис.грн. Робота сучасних котлів з використанням паливних брикетів дозволить економити щорічно близько 1 млн.грн.
У якості додаткової інформації повідомляємо, що на даний час в області завдяки роботі котлів з використанням паливних брикетів щорічно економиться близько 250 тис.грн. Зокрема, в 2009 році економія склала 237 тис.грн., в 2010 – 268 тис.грн., в поточному опалювальному сезоні вже заощаджено 68 тис.грн.
 
Іншим важливим напрямом роботи є забезпечення якості очищених стічних вод відповідно до встановлених нормативів з метою зниження негативного впливу на екологічний стан басейну р. Сіверський Донець.
Так повідомляємо, що 24.11.2011 голова робочої групи "Регіональний економічний розвиток" В.Г. Дулуб відвідав очисні споруди за технологією "Біоплато" в смт Шевченкове, які реконструювались протягом 2006-2011 років. На даний час всі роботи повністю завершені і об'єкт зданий в експлуатацію. Його потужність становить 400 м3/добу. Всього на вказаний об’єкт було витрачено більше 4 млн.грн.