Звіт Харківського регіонального Комітету з економічних реформ за напрямом - реформування медичного обслуговування
13.02.2014 члени робочої групи «Реформа соціальної сфери» взяли участь у відеоконференції МОЗ України для роз’яснення та обговорення пріоритетів урядової політики, цілей і змісту соціально-економічних реформ на тему «Результати та перспективи впровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для хворих на гіпертонію та цукровий діабет», у ході якої висвітлені актуальні питання продовження у 2014 році реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.
У рамках роз’яснювальної роботи з метою інформування громадськості щодо найбільш важливих перетворень у сфері охорони здоров’я та у зв’язку із 25-ою річницею виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан членом профільної робочої групи, заступником директора Департаменту охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації Сіроштан Г.М. взято участь у телемарафоні на ХОД ТРК (13.02.2014), проведено прес-конференцію (14.02.2014).
Під час зазначених заходів проведено роз’яснення щодо медичного обслуговування та медикаментозного забезпечення воїнів-інтернаціоналістів.
За підтримки керівництва профільної робочої групи Харківського регіонального Комітету з економічних реформ, місцевих органів влади на Харківщині відпрацьована чітка ефективна система медичної допомоги, розроблено заходи щодо підвищення якості її надання воїнам – інтернаціоналістам, які брали участь у бойових діях в Республіці Афганістан та інших локальних конфліктах.
На території Харківської області внесено до реєстру майже 10 тис. осіб, які брали участь у бойових діях в Республіці Афганістан та інших локальних конфліктах, в тому числі 1425 інвалідів війни, 8067 учасників бойових дій, 38 учасників війни та 450 осіб, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Важливим завданням для медичної служби області є оптимізація заходів по забезпеченню фізичного, психічного і соціального добробуту всіх соціальних категорій ветеранів області, а також їх привілейованості при користуванні медичними послугами, з урахуванням особливостей їх захворювань, таких як, хронічний перебіг з частими загостреннями і ускладненнями основного процесу, тривалий період одужання, тощо.
Медична допомога зазначеній категорії пацієнтів надається в обласному госпіталі для інвалідів війни, обласній протитуберкульозній лікарні № 1, обласній психіатричній лікарні № 3.
Усі воїни-інтернаціоналісти Харківської області перебувають під диспансерним наглядом в лікувально-профілактичних закладах за місцем проживання.
Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 02.12.2002 № 463 «Про затвердження Положення про порядок проведення комплексних профілактичних оглядів, медичної реабілітації ветеранів війни» та наказу Департаменту охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації від 09.12.2013 № 861 «Про проведення Року учасників бойових дій» усім учасникам бойових дій на території інших держав у І кварталі 2014 року проводяться поглиблені медичні огляди.
За результатами медичних оглядів воїнів-інтернаціоналістів на підставі аналізу стану здоров’я розроблено індивідуальні заходи щодо нагляду, оздоровлення, амбулаторного, стаціонарного та санаторно - курортного лікування зазначеного контингенту мешканців області в закладах охорони здоров’я вторинного, третинного рівнів, науково-дослідних інститутах НАМН України.
Питання розвитку та оптимізації медичного обслуговування та медикаментозного забезпечення воїнів-інтернаціоналістів, як і ветеранів війни, залишаються одним із пріоритетів в діяльності керівництва органів місцевої влади, профільної робочої групи Харківського регіонального Комітету з економічних реформ.