Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Звіт Харківського регіонального Комітету з економічних реформ за напрямом – стабілізація державних фінансів та розвиток фінансового сектору

На черговому засіданні підгрупи „Стабілізація державних фінансів та розвиток фінансового сектору” робочої групи „Сталий економічний розвиток, бізнес-клімат та інвестиції” розглянуто питання щодо забезпечення низького рівня інфляції та підтримання стабільності фінансової системи, яке визначене Програмою економічних реформ України на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», затвердженої Президентом України.
Проаналізувавши динаміку макроекономічних та монетарних показників у січні - липні 2013 року, Правління Національного банку України відзначає збереження цінової стабільності в державі та продовження позитивних тенденцій у розвитку грошово-кредитного ринку.
Показник приросту індексу споживчих цін у річному вимірі в січні – липні 2013 року коливався в межах від «мінус» 0,8 % (у березні та квітні) до нульового значення (у липні).
Така цінова динаміка сприяла поліпшенню ринкових очікувань і посиленню довіри до національної грошової одиниці України. Підтвердженням цього, зокрема, є стійке домінування гривні як засобу заощадження та поліпшення строкової структури депозитів банків. Збільшення депозитного портфеля банків та поліпшення ринкових очікувань сприяли поступовій активізації кредитування. Зростання банківських кредитів за січень – липень 2013 року становило 3,3 % порівняно з від’ємним приростом («мінус» 0,2 %) у відповідному періоді 2012 року.
Водночас зберігається несприятлива для українських товаровиробників зовнішньоекономічна кон'юнктура, що відповідним чином позначилося на розвитку національної економіки. Так показник прирісту реального ВВП у I та II кварталах 2013 року становив «мінус» 1,1 % порівняно з відповідними періодами 2012 року.
З метою закріплення позитивних тенденцій у монетарній сфері, а також сприяння розвитку національної економіки, відповідно до статей 6 та 25 Закону України «Про Національний банк України», Положення про процентну політику Національного банку України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 18.08.2004 № 389, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02.08.2004 за № 1092/9691 (зі змінами), а також виходячи із цілей і завдань, визначених Основними засадами грошово-кредитної політики на 2013 рік, Правління Національного банку України 09.08.2013 прийняло постанову № 315 «Про регулювання грошово-кредитного ринку», якою, зокрема, передбачено установити з 13.10.2013 облікову ставку в розмірі 6,5 % річних.