Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Звіт Харківського регіонального Комітету з економічних реформ за напрямом - реформування медичного обслуговування

10.10.2013 члени робочої групи Харківського регіонального Комітету з економічних реформ «Реформа соціальної сфери» за напрямом «Реформа медичного обслуговування», керівництво галузі регіону, закладів охорони здоров’я, Державної служби з лікарських засобів у Харківській області взяли участь у нараді Департаменту охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації.
До порядку денного були включені (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.04.2012 № 340) питання щодо виконання соціальних ініціатив Президента України: «Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою» та «Створення центрів первинної медико – санітарної допомоги в Харківській області як юридично самостійних закладів».
По першому питанню розглянуто хід впровадження пілотного проекту силами медичних та фармацевтичних закладів.
У реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою беруть участь 294 аптечних заклади різних форм власності, що становить 25% від зареєстрованої аптечної мережі (у 2012 році – 97% та 8% відповідно). Організовано 584 пункти реалізації лікарських засобів, передбачених проектом (безпосередньо на фельдшерських, фельдшерсько-акушерських пунктах та сімейних амбулаторіях у сільській місцевості – 323 пункти).
Виписано 869,7 тис. рецептів, у тому числі 424,4 тис. рецептів (48,8%) у районах області та 445,3 тис. рецептів (51,2%) у м. Харкові. Близько 321,8 тис. осіб отримали передбачені проектом лікарські засоби.
У ході обговорення другого питання окреслено проведення організаційно – структурних заходів, що відбуваються на всіх адміністративно – територіальних одиницях області у ході створення юридично самостійних центрів первинної медико – санітарної допомоги. Із 32 запланованих до відкриття у 2013 році центрів у сільських районах 29 пройшли державну реєстрацію, 24 - розпочали діяльність у повному обсязі.
Найбільше проблемне питання, вирішення якого потребує підтримки з боку центральних органів влади, є обмеженість коштів місцевих бюджетів, які повинні забезпечити фінансування діяльності центрів первинної медико – санітарної допомоги. У державному бюджеті для галузі охорони здоров’я Харківського регіону додаткові кошти на ці цілі не заплановані.
На даному етапі консолідація зусиль на всіх рівнях дозволить виконати поставлені в Національному плані дій на 2013 рік завдання щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 - 2014 роки «Заможне суспільство, конкурентноспроможна економіка, ефективна держава» та забезпечити належний рівень організації медичної допомоги населенню області.