Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Інформація про результати діяльності Харківського регіонального Комітету з економічних реформ з початку 2013 року

01.03.2013 головою Харківської обласної державної адміністрації затверджено Регіональний план дій на 2013 рік щодо впровадження в Харківській області Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава».
На виконання доручення Президента України від 19.02.2013 № 1-1/319 та у зв’язку з кадровими змінами 21.02.2013 було оновлено персональний склад Харківського регіонального Комітету з економічних реформ.
05.03.2013 заступником голови Харківської обласної державної адміністрації затверджено план роботи на І півріччя 2013 року Харківського регіонального Комітету з економічних реформ.
15.04.2013 головою Харківської обласної державної адміністрації затверджено оновлений склад робочих груп Харківського регіонального Комітету з економічних реформ.
21.05.2013 було проведено засідання Харківського регіонального комітету з економічних реформ під головуванням голови Харківської обласної державної адміністрації, голови Харківського регіонального комітету з економічних реформ Добкіна М.М., у якому взяли участь члени Комітету, представники органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.
За результатами засідання було прийнято рішення: створити в структурі Харківської обласної державної адміністрації Департамент з підвищення конкурентоспроможності регіону Харківської обласної державної адміністрації, підготувати на розгляд чергової сесії Харківської обласної ради проект рішення щодо внесення змін до «Стратегії сталого розвитку Харківської області до 2020 року», підтримати ініціативу Харківської обласної державної адміністрації щодо схвалення проекту Концепції державної цільової програми розвитку виробництва вітчизняної системи машин і обладнання сільськогосподарського призначення для обробки ґрунту на період до 2020 року.
Створення Департаменту з підвищення конкурентоспроможності регіону Харківської обласної державної адміністрації затверджено розпорядженням голови Харківської обласної державної адміністрації від 27.05.2013 № 200 "Про створення Департаменту з підвищення конкурентоспроможності регіону Харківської обласної державної адміністрації та внесення змін до структури Харківської обласної державної адміністрації" (зі змінами, внесеними розпорядженням від 18.07.2013 № 258).
Відповідно до розпорядження голови Харківської обласної державної адміністрації від 25.06.2013 № 227 затверджено положення про Департамент з підвищення конкурентоспроможності регіону Харківської обласної державної адміністрації, згідно з яким він є структурним підрозділом Харківської обласної державної адміністрації, підпорядкований голові обласної державної адміністрації.
Основними завданнями Департаменту є участь у:
- сприянні проведенню економічних реформ в Україні; реалізації у Харківській області державної політики з питань підвищення конкурентоспроможності України;
- проведенні державної інвестиційної політики на території регіону;
- забезпеченні, у межах повноважень, захисту економічних прав і законних інтересів вітчизняних та іноземних інвесторів на території регіону;
- сприяння у підтримці позитивного міжнародного іміджу України та Харківської області.
Успішне виконання покладених на Департамент завдань, моніторинг основних тенденцій, своєчасне прогнозування змін, підготовка і супроводження інвестиційних проектів дозволить оперативно координувати в області роботу щодо залучення інвестицій, адекватно реагувати на зовнішні виклики, спричинені світовою економічною кризою і, тим самим, впевнено конкурувати Харківській області на глобальних ринках інвестиційного капіталу як з регіонами України, так і з іншими країнами.
19.07.2013 головою Харківської обласної державної адміністрації затверджено план роботи на ІІ півріччя 2013 року Харківського регіонального Комітету з економічних реформ.
31.07.2013 було проведено засідання Харківського регіонального комітету з економічних реформ під головуванням голови Харківської обласної державної адміністрації, голови Харківського регіонального комітету з економічних реформ Добкіна М.М., у якому взяли участь члени Комітету, керівництво Харківської обласної ради; керівництво обласного комітету Харківської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України; керівництво Департаменту охорони здоров’я Харківської міської ради; керівники закладів охорони здоров’я обласного та районного підпорядкування; представники засобів масової інформації.
У ході засідання підбито підсумки реорганізації медичної сфери регіону, у тому числі досягнення в ході модернізаціії фтизіатричної служби, первинної медико-санітарної допомоги.
На виконання доручення заступника Глави Адміністрації Президента України Ларіна С.М. від 04.07.2013 №04-01/855 щодо усунення недоліків у роботі регіональних комітетів з економічних реформ, доручення Першого заступника Глави Адміністрації Президента України, виконавчого секретаря Комітету з економічних реформ Акімової І.М. від 21.06.2013 № 03-01/1528 щодо проведення постійного системного моніторингу діяльності регіональних комітетів з економічних реформ та листа Координаційного центру з упровадження економічних реформ від 17.07.2013 № КЦ-01-04/1/328 щодо надання щомісяця до 20 числа інформації стосовно проведених протягом звітного місяця засідань Харківського регіонального комітету з економічних реформ було затверджено План проведення розширених засідань Харківського регіонального Комітету з економічних реформ у ІІ півріччі 2013 року.
З початку 2013 року робочими групами і підгрупами Харківського регіонального Комітету з економічних реформ проведено 89 засідань та 7 «круглих столів».
Одним із пріоритетних напрямів діяльності Харківського регіонального Комітету з економічних реформ є реалізація соціальних ініціатив Президента України.
Протягом 9 місяців 2013 року діяльність Комітету за напрямом «Реформа медичного забезпечення» була спрямована на здійснення заходів щодо модернізації регіональної сфери охорони здоров’я відповідно до основоположних законодавчих актів центральних та місцевих органів влади.
За січень - вересень 2013 року проведено 23 засідання профільної робочої групи, у тому числі 6 виїзних за участю медичної громадськості адміністративно – територіальних одиниць.
У ході засідань розглянуті питання щодо вдосконалення медичної допомоги мешканцям області, реалізації Закону України «Про екстрену медичну допомогу», поліпшення матеріально – технічної бази закладів, протидії соціально небезпечним хворобам, подальшої співпраці із соціально орієнтованим бізнесом та ін.
Члени профільної робочої групи також брали участь у заходах, що проводились за ініціативи центральних органів влади.
У I декаді січня 2013 року у приміщенні Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбулась відеоконференція під головуванням директора Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги Міністерства охорони здоров’я України Хобзея М.К. на тему «Діяльність екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», яка була організована за ініціативи Секретаріату Кабінету Міністрів України.
Питання щодо реалізації положень Закону України «Про екстрену медичну допомогу» розглядалися в ході 3 селекторних нарад під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Грищенка К.І.
Були розглянуті питання щодо створення служби екстреної медичної допомоги в регіонах України, наявності центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, матеріально-технічного та кадрового забезпечення служби, проблеми, що виникають, та шляхи їх вирішення.
За підсумками нарад визнано, що Харківська область серед 27 регіонів України є однією із кращих, у яких питання реалізації положень Закону України «Про екстрену медичну допомогу» вирішуються вчасно завдяки особистому сприянню керівників місцевих органів виконавчої влади.
З 01.01.2013 за сприяння заступника голови обласної державної адміністрації, голови профільної робочої групи Шурми І.М., інших членів групи в регіоні оптимізовано службу екстреної медичної допомоги на принципово нових засадах організації, управління та фінансування. Така структура служби відповідає європейській моделі та є однією зі складових соціальних ініціатив Президента України, гарантованою умовою порятунку життя пацієнтів за максимально короткий час.
Утворений рішенням Харківської обласної ради від 20.09.2012 №532-VI комунальний заклад охорони здоров’я «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» зареєстровано в Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб.
Розроблено та затверджено регіональний план заходів Харківської обласної державної адміністрації щодо функціонування та розвитку системи екстреної медичної допомоги та медицини катастроф в Харківській області на 2013 рік.
Визначено обсяг фінансування системи екстреної медичної допомоги в обласному бюджеті на 2013 рік у сумі 165 500,1 тис. грн. або 16,8% видатків обласного бюджету.
На початку січня 2013 року головою робочої групи Шурмою І.М. за участю засобів масової інформації, медичного загалу презентовано регіональну оперативну диспетчерську КЗОЗ «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» з використанням сучасних GPS-технологій для прийому викликів зі стаціонарних та мобільних телефонів за номером «103» з міста Харкова та районів області, а також прийому викликів через систему комутації за номером «112» з території всього регіону.
Разом із відкриттям диспетчерської за рахунок коштів державного бюджету поповнено автопарк служби екстреної медичної допомоги 9 новими санітарними автомобілями класів «В» та «С».
Працює регіональна «гаряча лінія» для здійснення контролю, інформування населення щодо функціонування та розвитку профільної служби.
З метою відпрацювання робочих питань щодо організації роботи служби екстреної медичної допомоги, у всіх адміністративно – територіальних одиницях області 12.02.2013 під головуванням голови робочої групи Шурми І.М. проведено розширене засідання робочої групи за участю фахівців Департаменту охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації, керівництва КЗОЗ «Обласна клінічна лікарня – центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», КЗОЗ «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», завідувачів районних структурних підрозділів служби екстреної медичної допомоги.
З метою інформування громадськості щодо проведених в області перетворень, разом з Департаментом масових комунікацій Харківської обласної державної адміністрації відпрацьовані питання та графік висвітлення через засоби масової інформації позитивного досвіду із впровадження заходів оптимізації галузі охорони здоров’я. До висвітлення зазначених перетворень залучені обласні, міські та районні друковані засоби масової інформації, провідне профільне видання «Медична газета».
Протягом 2013 року в ефірі обласного радіо та на каналах телебачення виступали члени робочої групи з питань реалізації Закону України «Про екстрену медичну допомогу» з роз’ясненням проведених структурно – організаційних змін у ході перебудови служби в напрямі консолідації системи екстреної медичної допомоги на рівні обласного бюджету, створення єдиної вертикалі управління та контролю, забезпечення щоденного моніторингу викликів бригад та дотримання нормативу доїзду, особливо в сільській місцевості, оновлення автомобільного парку.
У рамках заходів до Дня соціальної справедливості 2013 проведено засідання «круглого столу» під головуванням голови робочої групи «Реформа соціальної сфери», заступника голови облдержадміністрації Шурми І.М. , який визначив основні складові соціальної політики в регіоні та їх подальший розвиток. У даному контексті першочерговим залишається питання щодо виконання соціальних ініціатив Президента України.
Виступ члена робочої групи, директора Департаменту охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації Галацана О.В. у ході «круглого столу» був присвячений новаторському досвіду Харківської області щодо укладення договорів соціального партнерства між Харківською обласною державною адміністрацією, установами Національної академії медичних наук України та соціально орієнтованим бізнесом для надання медичної допомоги, насамперед, соціально незахищеним верствам населення. Уже підписано 14 таких договорів і цей досвід був підтриманий на території всієї держави.
22.03.2013 члени профільної групи брали участь у засіданні колегії Міністерства охорони здоров’я України з питання профілактики та протидії захворюванню на туберкульоз з доповіддю «Заходи з удосконалення діагностики та лікування хворих на туберкульоз в Харківській області та оптимізація використання наявних ресурсів».
За останні 3 роки в регіоні завершено реформування фтизіатричної служби із створенням єдиної управлінської та фінансової вертикалі, що забезпечило реалізацію державної політики у сфері протидії туберкульозу.
Відповідно до обласної комплексної програми «Здоров’я Слобожанщини» на 2012 –2014 роки, до складу якої окремим розділом включені завдання та заходи Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2012 – 2016 роки», понад 8 млн. грн. спрямовано на приведення умов роботи та безпеки персоналу, умов перебування пацієнтів в стаціонарі до діючих санітарних норм.
Завдяки реалізованим у регіоні за останні роки заходам вдалося знизити захворюваність на туберкульоз до 49,8 випадків на 100 тис. населення, захворюваність зменшилась у 2 рази.
За участю керівництва профільної групи в березні 2013 року відбулось
2 засідання Обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. Обговорені питання щодо виконання заходів профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД у 2012 році в контексті виконання директив центральних та місцевих органів влади, розширення співпраці з громадськими організаціями та спільного вирішення проблемних питань.
За поданням членів робочої групи «Реформа соціальної сфери» Харківського регіонального Комітету з економічних реформ на сесії Харківської обласної ради прийнято рішення від 05.03.2013 № 650 – VI «Про внесення змін до комплексної обласної програми «Здоров’я Слобожанщини» на 2012 – 2014 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 26 квітня 2012 року № 395 – VI (із змінами)».
За розрахунками спеціалістів, загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації заходів Програми в 2013 році, становить
25,12 млн. грн.
На 2013 рік з обласного бюджету додатково виділено 500 тис. грн. на лікування та харчування пацієнтів обласного спеціалізованого диспансеру радіаційного захисту населення. Це дозволить збільшити обсяг фінансування на харчування. Крім того, 100 тис. грн. виділено на надання стоматологічної допомоги пацієнтам диспансеру.
05.04.2013 відбувся робочий візит Віце-прем’єр-міністра України Грищенка К.І. до Харківської області, у рамках якого він відвідав Центральну диспетчерську екстреної медичної допомоги та ознайомився з роботою автоматизованої системи організації, керування і контролю диспетчерської служби екстреної медичної допомоги з використанням сучасних інформаційних технологій.
Набуті досягнення на шляху модернізації сфери охорони здоров’я регіону отримали високу оцінку з боку Міністра доходів і зборів України Клименка О.В. , який 20.04.2013 перебував з робочою поїздкою в Харківській області. У ході візиту в супроводі членів робочої групи міністр відвідав обласну дитячу клінічну лікарню № 1 та вручив у рамках спонсорської допомоги унікальне обладнання для реанімобіля, що дозволить надавати висококваліфіковану медичну допомогу під час транспортування хворої дитини з районів області до спеціалізованих лікувальних закладів ІІІ рівня.
З нагоди річниці реалізації під патронатом Президента України Національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства», результатів діяльності створеного регіонального перинатального центру III рівня у складі комунального закладу охорони здоров’я «Обласна клінічна лікарня – Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» у форматі розширеного Дня головного лікаря відбулась зустріч голови Харківської обласної державної адміністрації Добкіна М.М. , заступника голови Харківської обласної державної адміністрації Шурми І.М., керівництва Харківської обласної ради, членів профільної робочої групи з медичною громадськістю області, працівниками перинатального центру. Вжиті в ході реалізації проекту заходи, попередні власні напрацювання медичної галузі регіону дозволили створити основи цілісної системи надання медичної допомоги третього рівня матері і дитині з урахуванням можливостей, кадрового та матеріально-технічного потенціалу установ різних рівнів підпорядкування і бюджету.
У квітні 2013 року головою Харківської обласної державної адміністрації Добкіним М.М. відкрито відремонтоване приймально-діагностичне відділення Обласної клінічної лікарні – Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
Проведено капітальний ремонт та повне переоснащення цілодобового рентгенологічного кабінету приймально-діагностичного відділення з установленням рентгенодіагностичного комплексу «Медикс» на 3 робочі місця.
Роботи проведені за рахунок коштів субвенції з державного бюджету України на загальну суму 7,5 млн. грн., з яких 3,8 млн. грн. спрямовано на ремонт підрозділів головного лікувального корпусу.
Набуті досягнення на шляху модернізації сфери охорони здоров’я регіону отримали високу оцінку з боку Міністра охорони здоров’я України Богатирьової Р.В. Під час візиту до області 31.05.2013 Міністр охорони здоров’я України Богатирьова Р.В. зазначила, що Харківська область є сьогодні вдалим взірцем перебудови і системних змін в наданні екстреної медичної допомоги. Досвід з реформування структури та реорганізації системи служби екстреної медичної допомоги, набутий у Харківському регіоні за сприяння керівництва профільної робочої групи, став зразком для вдосконалення даної системи в усій країні.
Протягом 9 місяців 2013 року представники Харківського регіонального Комітету з економічних реформ брали участь у діяльності робочої групи Адміністрації Президента України з вивчення питання розвитку первинної ланки надання медичної допомоги в регіоні.
04.06.2013 у ході засідання колегії Харківської обласної державної адміністрації за участю членів профільної робочої групи розглянуто питання «Про хід реалізації у Харківській області Закону України «Про екстрену медичну допомогу».
Вжиті організаційні заходи з реалізації Закону України «Про екстрену медичну допомогу» забезпечили позитивні показники роботи регіональної служби екстреної медичної допомоги, які визнані одними з найкращих в Україні.
05.06.2013 члени профільної робочої групи взяли участь у парламентських слуханнях на тему «Сучасний стан, шляхи і перспективи реформи у сфері охорони здоров’я України».
Одним з найважливіших питань у діяльності місцевих органів влади, робочої групи «Реформа соціальної сфери» з питань реформування медичного обслуговування Харківського регіонального Комітету з економічних реформ є підготовка висококваліфікованих кадрів для закладів первинної медичної допомоги.
На виконання завдань і доручень Президента України керівництвом Харківської облдержадміністрації, профільною робочою групою «Реформа соціальної сфери» у контексті реалізації соціальних ініціатив Президента України приділяється велика увага наближенню спеціалізованої медичної допомоги безпосередньо до сільського населення, виконанню програми «місцевих» стимулів для медичних працівників, насамперед, первинної ланки надання медичної допомоги, що передбачає, зокрема, забезпечення їх належними умовами праці та житлом.
Перші результати виконання програми полягають у запровадженні регіонального проекту щодо будівництва лікарських амбулаторій із вбудованими квартирами за індивідуальними проектами для медичних працівників.
Так, у рамках виконання заходів галузевої програми, у с. Ватутіне Нововодолазького району побудовано амбулаторію, у будівлі якої розташовані приміщення амбулаторії і 3-кімнатна квартира для медичних працівників площею 75,4 кв. м.
За ініціативи голови профільної групи, заступника голови Харківської облдержадміністрації Шурми І.М. у червні 2013 року відбулася передача 53 експрес-аналізаторів Clover A1C для визначення глікозильованого гемоглобіну у хворих на цукровий діабет із витратними матеріалами на загальну суму 891,7 тис. грн. Апарати отримані як благодійна допомога завдяки соціальному партнерству з Міжнародною діабетичною асоціацією України та компанією «Ново Нордіск А/Т» (Данія).
Отримані прилади встановлені в усіх поліклініках центральних районних та міських лікарень районів області (29), у поліклініках м. Харкова (21) та закладах охорони здоров’я обласного підпорядкування – КЗОЗ «Обласна клінічна лікарня – Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» та КЗОЗ «Обласна дитяча клінічна лікарня».
14.06.2013 члени робочої групи Комітету взяли участь у святкуванні 10-ої річниці Всесвітнього дня донора крові під гаслом «Подаруйте життя: станьте донором крові».
Харківський обласний центр служби крові є одним з найпотужніших в Україні. В області зареєстровано майже 290 тис. донорів, за рік у центрі проводиться майже 40 тис. донацій.
91% запасів крові в Харківському регіоні забезпечується від добровільних безоплатних донорів. Звання «Почесного донора України» мають 2500 мешканців області.
14.06.2013 під головуванням голови профільної групи Комітету, заступника голови Харківської облдержадміністрації Шурми І.М. відбулась обласна селекторна нарада облдержадміністрації з питань організації та проведення поглиблених медичних оглядів школярів.
Для проведення поглиблених медичних профілактичних оглядів школярів Департаментом охорони здоров’я Харківської облдержадміністрації було сформовано 58 бригад, у т.ч. 38 - у районах області та 20 – у м. Харкові. До складу бригад, які формуються в медичних установах, входить 8 лікарів-спеціалістів: лікар-педіатр (сімейний лікар), офтальмолог, отоларинголог, хірург, ортопед-травматолог, невролог, дитячий гінеколог, стоматолог, а також медична сестра.
За станом на 15.05.2013 оглянуто 204367 дітей, що складає 96,6%, у т.ч. у районах області – 105063 (97,6%), у м. Харкові - 99304 дитини (95,6%). За результатами поглиблених медичних профілактичних оглядів у цілому в області визнано здоровими 41,7% школярів, у т.ч. у районах області – 44,9%, у м. Харкові - 38,4%.
18.06.2013 проведено спільну нараду за участю медичного загалу Харківщини із представниками Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів щодо окреслення напрямів майбутньої співпраці під головуванням голови профільної групи, заступника голови Харківської облдержадміністрації Шурми І.М. та президента Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Сердюка В.Г.
Найважливіше завдання роботи Ради в області – установити дієвий діалог між медиками, пацієнтами та владою.
20.06.2013 за поданням керівництва профільної робочої групи Комітету в ході пленарного засідання Харківської обласної ради було ухвалено рішення щодо виділення коштів для медичних закладів області. Зокрема, виділено 500 тис. грн. на придбання санітарного транспорту для спеціалізованих медичних закладів для транспортування соціально вразливих категорій пацієнтів, у тому числі 175 тис. грн. – для обласного госпіталю для інвалідів війни на придбання санітарного автомобіля з укомплектуванням типу А, 175 тис. грн. – для обласної клінічної психіатричної лікарні № 3, 150 тис. грн. – для обласного спеціалізованого диспансеру радіаційного захисту населення. Крім того, на капітальний ремонт поліклінічного відділення обласного спеціалізованого диспансеру радіаційного захисту населення виділено 860 тис. грн.
У контексті реалізації соціальних ініціатив Президента України керівництвом Харківської облдержадміністрації, профільної робочої групи приділяється велика увага питанню підготовки висококваліфікованих медичних кадрів, забезпеченню їх належними умовами праці.
Так, 26.06.2013 під головуванням керівника профільної робочої групи Шурми І.М. відбувся ярмарок із працевлаштування молодших спеціалістів з медичною освітою, у якому взяли участь випускники медичних коледжів Харківщини, головні лікарі медичних установ з метою обговорення актуальних питань працевлаштування молодих спеціалістів та шляхів їх вирішення.
04.07.2013 у рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України в частині реформування первинної ланки медичної допомоги керівник робочої групи «Реформа соціальної сфери», заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Шурма І.М. взяв участь у відкритті відремонтованої Докучаєвської лікарської амбулаторії з денним стаціонаром Харківського району.
Протягом останніх 2 років у сільських лікарських амбулаторіях, фельдшерських та фельдшерсько-акушерських пунктах проведено ремонтні роботи вартістю 7 млн. грн.
В області складений повноцінний реєстр усіх пацієнтів, які страждають від гіпертонічної хвороби. Всього на Харківщині зареєстровано 706,2 тис. хворих, з яких 642 тис. дали згоду на внесення та використання їх персональних даних у регіональному реєстрі, який оновлюється щокварталу.
У проекті беруть участь 294 аптечні заклади різних форм власності, що в 3 рази більше, ніж у 2012 році. Організовано 526 пунктів реалізації лікарських засобів, передбачених проектом (з них у фельдшерських та фельдшерсько-акушерських пунктах та сімейних амбулаторіях – 281). З початку 2013 року виписано 526 тис. рецептів.
На реалізацію проекту в 2013 році Харківська область отримала
11 млн. 296,8 тис. грн. Ці кошти рівномірно розподілені відповідно до реєстру на кожного пацієнта в Харківській області.
Завдяки реалізації пілотного проекту ціна на ліки від гіпертонії знизилися на 15%.
З метою підбиття попередніх підсумків та контролю реалізації проекту під головуванням керівника профільної групи, заступника голови Харківської обласної державної адміністрації Шурми І.М. з початку 2013 року проведено 2 масштабні заходи: обласну селекторну нараду (05.07.2013); семінар-нараду з керівниками та профільними фахівцями закладів охорони здоров’я за участю головного позаштатного спеціаліста Міністерства охорони здоров’я України за фахом «Терапія» Нетяженка В.З. (11.07.2013).
17.07.2013 керівник робочої групи, заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Шурма І.М., із метою інформування громадськості щодо найбільш важливих перетворень у галузі охорони здоров’я, провів прес-конференцію з представниками засобів масової інформації, під час якої були висвітлені актуальні питання функціонування новоствореної служби екстреної медичної допомоги в регіоні.
19.07.2013 керівником робочої групи, профільним заступником голови Харківської обласної державної адміністрації Шурмою І.М. та за участі інших членів групи в рамках співпраці Харківської облдержадміністрації з фондом Ріната Ахметова «Розвиток України» в обласному протитуберкульозному диспансері № 1 проведено урочисте відкриття лабораторії для молекулярно–генетичної діагностики туберкульозу «Hain Lifescience» вартістю 894 тис. грн., яку забезпечено витратними матеріалами на суму 586,4 тис. грн. Це перша лабораторія такого класу в Україні, яка дозволяє істотно скоротити час діагностики туберкульозу з 3 місяців до 2 днів та визначати з 99,98% точністю збудника туберкульозу, його стійкість до протитуберкульозних препаратів, призначити найбільш ефективну схему лікування хворим на мультирезистентний туберкульоз, знизити ризик захворюваності персоналу до 0% завдяки автоматизації процесу лабораторної діагностики, що виключає контакт з інфекційним матеріалом.
У всіх районах і містах обласного значення Харківської області проводиться робота щодо поліпшення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я первинної ланки, у тому числі закладів, що надають медичну допомогу населенню на засадах сімейної медицини.
З метою реалізації одного з етапів модернізації первинної ланки надання медичної допомоги, у всіх районах області проводиться організаційна робота щодо створення центрів первинної медико-санітарної допомоги як юридично самостійних структур.
08.08.2013 на базі КЗОЗ «Обласна клінічна лікарня – Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» відбулось розширене засідання робочої групи «Реформа соціальної сфери» Харківського регіонального Комітету з економічних реформ за напрямом «Реформа медичного обслуговування» під головуванням заступника голови Харківської обласної державної адміністрації, голови робочої групи Комітету Шурми І.М.
Під час заходу розглянуто хід виконання соціальних ініціатив Президента України відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.04.2012 № 340 «Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою» та створення центрів первинної медико – санітарної допомоги в Харківській області як юридично самостійних структур.
У рамках роз’яснювальної роботи, з метою інформування громадськості щодо найбільш важливих перетворень у сфері охорони здоров’я та у зв’язку з 70 річницею визволення Харківщини від німецько-фашистських загарбників керівником профільної групи, заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Шурма І.М. взяв участь у програмі «Час влади» обласної телерадіокомпанії (09.08.2013), проведено прес-тур до обласного госпіталю інвалідів війни (13.08.2013), прес-конференцію про стан реалізації заходів щодо створення умов для проходження обстеження та лікування на базі обласного госпіталю для інвалідів війни згідно із завданнями Президента України (15.08.2013).
Під час зазначених заходів керівник робочої групи Шурма І.М. провів роз’яснення щодо отримання путівок або компенсацій для санаторно-курортного лікування осіб пільгових категорій населення. Також він висвітлив питання поліпшення рівня медичного забезпечення в обласному диспансері радіаційного захисту населення, в якому завдяки консолідованим зусиллям медиків та місцевої влади надаються послуги, наближені до санаторних.
За ініціативи голови Харківської обласної державної адміністрації
Добкіна М.М. вартість харчування в диспансері становить 35 грн. на день на 1 пацієнта, що на рівні забезпечення обласного госпіталю для інвалідів війни. Крім того, у 2013 році для ремонту закладу виділено та освоєно 1 млн. грн., ще 4 млн. грн. направлено на організацію роботи приймального та фізіотерапевтичного відділень закладу.
Згідно із завданнями Президента України роз’яснено стан реалізації заходів щодо створення умов для проходження обстеження та лікування на базі обласного госпіталю для інвалідів війни. Завдяки втіленню в життя соціальних ініціатив Президента України Януковича В.Ф. 110 тис. мешканців області, які мають статус інвалідів війни, учасників бойових дій, учасників війни, а також людей, які прирівняні до цих категорій, можуть обстежуватися та лікуватися в сучасних умовах. Для обласного госпіталю для інвалідів з державного та обласного бюджетів протягом трьох років виділено 14 млн. грн. на проведення капітального ремонту та придбання обладнання, завдяки чому створені всі умови для повноцінного обстеження та лікування пацієнтів. В госпіталі організовано нове приймальне відділення, стерилізаційне відділення, створено бальнеологічне відділення, відремонтовані всі палати, установлені нові ліжка, функціонує лабораторія, абсолютно новий операційний блок та реанімаційне відділення, повністю відремонтовані всі процедурні, замінено комунікації водопостачання, водовідведення, подачі тепла і світла, уперше за 30 років придбано нове фізіотерапевтичне обладнання, установлено новий рентген-апарат, апарат УЗД та ліфт. У 2013 році виділено 200 тис. грн. на придбання окремого автомобіля для транспортування в разі потреби пацієнтів госпіталю в спеціалізовані медичні установи на консультації та лікування, 5 млн. грн. для завершення фасадних робіт, заміни покрівлі.
15.08.2013 проведено нараду «Наближення медико-соціальних послуг до ветеранів війни», під час якої було висвітлено питання пільгового зубопротезування, лікування катаракти та забезпечення слуховими апаратами ветеранів війни. На ці види медичних послуг для інвалідів та учасників Великої Вітчизняної війни щороку з обласного бюджету виділяється близько 3 млн грн. Регулярно проводяться комплексні медичні огляди ветеранів та інвалідів війни з метою визначення потреби в забезпеченні слуховими апаратами, ендопротезами кульшового та колінного суглобів, кардіостимуляторами, штучними кришталиками, зубними протезами.
16.08.2013 за участю Віце-прем’єр-міністра України Вілкула О.Ю. було проведено презентацію системи взаємодії Служби порятунку (112) та Центру екстреної медичної допомоги (103), під час якої керівник робочої групи
Шурма І.М. підбив підсумки реалізації пілотного проекту щодо взаємодії служб «103» та «112». Досягнута синхронізація дозволить скоротити час приїзду бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги завдяки негайній передачі з будь-якої точки регіону виклику з мобільного телефону за номером «112» через спеціальну систему комутації до регіональної диспетчерської служби «103». У будь-якого громадянина в будь-якому місці Харківської області відтепер є можливість за допомогою мобільного телефону та будь-якого оператора зв’язку при перенавантаженні лінії «103» зв’язатися з диспетчером Регіональної диспетчерської обласного Центру екстреної медичної допомоги за номером «112» та сповістити про потребу в медичній допомозі.
22.08.2013 члени робочої групи «Реформа соціальної сфери» брали участь у телемарафоні обласної державної телерадіокомпанії «Наша перемога», під час якого напередодні 70 річниці визволення Харківщини від німецько-фашистських загарбників були висвітлені питання організації надання медичної допомоги ветеранам та інвалідам Великої Вітчизняної війни.
28.08.2013 від імені обласної державної адміністрації головою робочої групи Шурмою І.М. підписано Меморандум про взаємодію з Міжнародним благодійним фондом «Міжнародний альянс з ВІЛ/СНІД в Україні». У рамках співпраці благодійний фонд надаватиме грантову допомогу місцевим неурядовим організаціям з метою реалізації програм профілактики ВІЛ-інфекції серед уразливих груп населення за кошти Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.
Рішенням Харківської обласної ради від 29.08.2013 № 792-VI «Про внесення змін до комплексної обласної програми «Здоров’я Слобожанщини» на 2012 – 2014 роки, затвердженої рішенням Харківської обласної ради від 26.04.2012 № 395-VI (із змінами)» затверджені обсяги фінансування заходів щодо забезпечення закладів охорони здоров’я лікарськими засобами для надання невідкладної медичної допомоги вагітним, роділлям і породіллям при кровотечах, а також додаткові обсяги фінансування щодо забезпечення повної потреби у слухових апаратах жителів області, які потребують слухопротезування, витратними матеріалами для оперативного лікування катаракти, забезпечення закладів охорони здоров’я ІІІ рівня лікарськими засобами для надання медичної допомоги глибоко недоношеним дітям, виготовлення проектно-кошторисної документації та реконструкції приміщень для інсталяції та подальшої експлуатації лабораторного обладнання системи Hain Lifescience у лабораторії з мікробіологічної діагностики туберкульозу ІІІ рівня на базі КЗОЗ «Обласний протитуберкульозний диспансер № 1».
04.09.2013 голова профільної робочої групи, заступник голови Харківської облдержадміністрації Шурма І.М. очолив церемонію відкриття відремонтованого Центру дитячої імунології на базі обласної дитячої клінічної лікарні № 1.
Для поліпшення умов перебування пацієнтів у відділенні, удосконалення надання спеціалізованої медичної допомоги протягом 2013 року проведено ремонтні роботи на загальній площі 304 кв. м на суму близько 350 тис. грн. Регіональний центр дитячої імунології на базі обласної дитячої клінічної лікарні № 1 було засновано першим в Україні в 1995 році.
Харківський центр дитячої імунології – один з трьох в Україні. Ще два працюють у містах Києві та Львові. Метою центру є виявлення хворих на первинні та вторинні імунодефіцити, подальше їх лікування та спостереження. Завданням Центру є також розгляд питань з імунопрофілактики, щеплення дітей, які мають надзвичайний перебіг під час попередньої імунізації. На базі Центру створено комісію з виявлення несприятливої події після імунізації. Центр надає спеціалізовану консультативну, діагностичну та лікувальну допомогу дитячому населенню Харківської, Сумської та Полтавської областей.
У центрі реалізується загальнодержавна програма «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року. Завдяки цій програмі в умовах стаціонарного відділу хворим на первинний імунодефіцит надається імунозамісна терапія імунобіологічним препаратом для внутрішньовенного застосування «Біовен-Моно», закупівля якого проводиться централізовано за державний рахунок.
Після відкриття Центру дитячої імунології голова профільної робочої групи, заступник голови Харківської облдержадміністрації Шурма І.М. провів брифінг, у ході якого підбив підсумки та висвітлив діяльність місцевої влади щодо поліпшення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я області.
10.09.2013 члени профільної робочої групи брали участь у засіданні колегії Харківської обласної державної адміністрації, на якому розглядалось питання в порядку контролю «Про хід виконання рішення колегії обласної державної адміністрації від 04.06.2013 «Про хід реалізації у Харківській області Закону України «Про екстрену медичну допомогу».
Реалізовані в області заходи забезпечили безперебійну роботу системи екстреної медичної допомоги в регіоні та виконання показників її діяльності відповідно до рекомендованих.
12.09.2013 члени профільної робочої групи брали участь у відеоконференції для роз’яснення та обговорення пріоритетів урядової політики, цілей і змісту соціально-економічних реформ на тему «Стан впровадження електронного реєстру пацієнтів та комплексної системи захисту інформації в медичних закладах України», організатором якої виступив Секретаріат Кабінету Міністрів України за участю керівництва Міністерства охорони здоров’я України, у ході якої розглянуто стан реалізації пілотного проекту впровадження електронного реєстру пацієнтів та комплексної системи захисту інформації в медичних закладах України.
Харківська область не ввійшла до пілотного проекту, проте, за ініціативи керівництва місцевих органів влади, керівника профільної робочої групи, заступника голови Харківської обласної державної адміністрації Шурми І.М., у Харківській області протягом 5 років створюються такі електронні реєстри та накопичено певний досвід створення єдиної бази даних реєстрів пільгових хворих.
Так, у регіоні створено реєстри таких пільгових хворих:
- інвалідів та учасників Великої Вітчизняної війни, які потребують зубопротезування на пільгових умовах;
- інвалідів та учасників Великої Вітчизняної війни, які потребують санаторно-курортного оздоровлення в санаторіях, що функціонують на території Харківської області;
- дорослих, які підлягають забезпеченню протезами та ортезами;
- дітей, що підлягають забезпеченню протезами та ортезами (у т.ч. хворих на сколіоз, що потребують оперативного втручання та забезпечення корсетами);
- дорослих, які підлягають пільговому слухопротезуванню;
- дітей, які підлягають пільговому слухопротезуванню;
- хворих, які потребують оперативного лікування з приводу катаракти;
- хворих на цукровий та нецукровий діабет.
Такий підхід щодо формування єдиного банку даних дає можливість системно визначити потребу населення в пільговій медичній допомозі та реабілітації, забезпечити зворотний зв’язок із місцевими органами влади в рамках єдиного медичного простору та є підґрунтям для формування медико-соціальних проектів, які закладені в регіональній комплексній програмі «Здоров’я Слобожанщини».
13.09.2013 під головуванням голови профільної робочої групи, заступника голови Харківської облдержадміністрації Шурми І.М. проведено обласну селекторну нараду на тему «Про стан використання високовартісного медичного обладнання, придбаного за рахунок субвенції з державного бюджету та за кошти обласного бюджету».
За результатами наради підготовлено та видано доручення голови Харківської обласної державної адміністрації Добкіна М.М. від 13.09.2013 щодо напрямів подальшої реалізації завдань з модернізації сфери охорони здоров’я регіону.
За напрямом «Реформа соціальної сфери та подолання проблем бідності» здійснювалися заходи з виконання Державної цільової соціальної програми подолання та запобігання бідності на період до 2015 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 31.08.2011 № 1057.
З початку 2013 року проведено два засідання робочої групи "Реформа соціальної сфери" Харківського регіонального Комітету з економічних реформ.
01.03.2013 на засіданні розглянуто питання запровадження Методики щодо визначення потреб адміністративно-територіальної одиниці в соціальних послугах.
Дану методику запропоновано Міністерством соціальної політики України. Визначення потреб у соціальних послугах проводиться з метою прийняття управлінських рішень щодо розвитку та оптимізації системи соціальних послуг адміністративно-територіальної одиниці та перерозподілу бюджетних коштів між напрямами роботи. Запроваджується організаційний процес, структура, обробка отриманих даних та проведення аналізу з визначення потреб населення в соціальних послугах.
У кожній територіально-адміністративній одиниці розпочата відповідна робота, проводиться аналіз визначення потреб у соціальних послугах.
11.03.2013 на засіданні профільної робочої групи Комітету розглядалися питання реформування трудового законодавства, зокрема, запровадження нових форм і методів роботи, з метою поліпшення стану охорони праці, скорочення рівня виробничого травматизму та професійної захворюваності на підприємствах Харківської області. Обговорено стан здійснення державного контролю у сфері охорони праці, виконання заходів комплексної Програми соціального захисту населення Харківської області на 2011 – 2015 роки в частині поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, проаналізовано роботу рад безпечної життєдіяльності населення.
У лютому 2013 року було укладено Угоду про співпрацю у сфері безпеки життєдіяльності населення . Її сторонами є Територіальне управління державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Харківській області, Головне управління Державної техногенної безпеки у Харківській області, Територіальна державна інспекція з питань праці у Харківській області, Департамент соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації, Головне управління державної санітарно-епідеміологічної служби у Харківській області, Об'єднання професійних спілок Харківської області, управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Харківській області та Спільний представницький орган роботодавців Харківської області.
З метою поліпшення стану охорони та умов праці на підприємствах і досягнення рівня безпеки праці як у розвинених європейських країнах, робоча група вирішила винести на обговорення з народними депутатами України, які були обрані від Харківської області, питання щодо внесення змін до законодавства України, якими передбачити механізми стимулювання роботодавців до створення безпечних умов праці, запровадження щорічного перегляду страхових тарифів для страхувальників у залежності від рівня травматизму за попередній рік, стану реалізації заходів щодо поліпшення охорони та умов праці, упровадження нових прогресивних технологій або засобів виробництва.
У травні 2013 року проведені два навчальні семінари з керівниками органів праці та соціального захисту населення за участю представників Міністерства соціальної політики України та науковців з питання «Актуальні аспекти реформування системи соціальних послуг в Україні».
Прийняття зазначених змін сприятиме перегляду роботодавцями свого ставлення до питань охорони праці і, у кінцевому результаті, збереженню життя і здоров’я працюючих.
31.07.2013 на засіданні робочої групи Комітету «Реформа соціальної сфери» розглянуто питання впровадження соціального замовлення та інших актуальних аспектів реформування системи соціальних послуг. Обговорено напрями практичного застосування Порядку здійснення соціального замовлення за рахунок бюджетних коштів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2013 № 324, зокрема, розглянуто проект примірного договору про залучення бюджетних коштів для надання соціальних послуг. За результатами обговорення були напрацьовані пропозиції щодо внесення змін до деяких розділів договору, які направлені Міністерству соціальної політики України. Крім того, з метою єдиного підходу до організації надання соціальних послуг за рахунок бюджетних коштів шляхом соціального замовлення, здійснення належного контролю за використанням коштів на ці цілі.
У Харківській області забезпечені умови для соціально-правового захисту кожної дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування. Для цього існує розгалужена система закладів інтернатного типу, які задовольняють потреби дітей як за віком, так і за станом здоров’я.
Перевага в області при влаштуванні дітей після отримання правового статусу дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування, віддається сімейним формам виховання – передачі дитини на усиновлення, під опіку (піклування), до дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей.
Постійна увага приділяється роботі із сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах, які залишаються постійним джерелом соціального сирітства. Завдяки комплексному підходу в питаннях соціально-правового захисту дітей кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в області поступово зменшується.
В області нараховується 4670 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що складає 1,1% від загальної кількості дітей віком від 0 до 18 років, що проживають у регіоні. Цей показник має в області постійну позитивну динаміку: з початку 2013 року кількість дітей, що залишилися без батьківського піклування, зменшилася на 86 осіб, з урахуванням того, що з початку 2013 року правовий статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, отримали 483 особи.
Протягом 2013 року на регіональний облік взято 190 дітей, які підлягають усиновленню. Із загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, підлягають усиновленню 1483 особи.
Постійне поширення і розвиток мають порівняно нові сімейні форми виховання дітей, що залишилися без піклування батьків, - дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї.
За підсумками 9 місяців 2013 року 1028 дітей виховуються в 316 прийомних сім’ях та 75 дитячих будинках сімейного типу. Протягом року в області створено 14 дитячих будинків сімейного типу.
З січня 2013 року до дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей влаштовано 117 дітей, що залишилися без батьківського піклування.
Але пріоритетною формою влаштування дітей, що залишилися без батьківського піклування, є усиновлення. З початку 2013 року в області усиновлено 99 дітей, з яких 87 (87,9%) – громадянами України та 12 дітей (12,1%)– громадянами інших держав. 8 дітей усиновлені громадянами України із прийомних сімей.
На кінець вересня 2013 року 4070 (87,2%) дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в області від їх загальної кількості виховується саме в сімейних формах виховання, де дітям створені оптимальні умови соціальної адаптації, умови для фізичного та інтелектуального розвитку. Під опікою, піклуванням фізичних осіб виховується кожна друга дитина в області, у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу – кожна п’ята. Щороку питома вага дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що виховуються в сімейних формах, збільшується на 4-5%.
Збільшення кількості дітей, що влаштовуються до сімейних форм виховання, дозволило значно зменшити кількість дітей, що направляються на виховання до державних інтернатних закладів, що, у тому числі, стало перешкодою у скоєнні злочинів та правопорушень, одним із напрямів запобігання бездоглядності та безпритульності.
В області вирішується проблема дитячої бездоглядності та безпритульності: кількість дітей, які потрапляють до закладів соціального захисту, зменшилася протягом останніх років, на 70%. Як наслідок, з 2013 року на території регіону реформовані всі притулки для дітей, які реорганізовані в центри соціально-психологічної реабілітації, що надають допомогу дітям, які виховуються в сім’ях, що перебувають у складних життєвих обставинах.
В області створені умови для соціально-правового захисту кожної дитини. З цією метою в області працює 7 центрів соціально-психологічної реабілітації дітей. Зазначені заклади соціального захисту дітей з початку 2013 року надали допомогу 342 дітям. Особлива увага цими закладами надається сім’ям з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, з метою збереження для дитини сімейного оточення.
З метою реалізації соціальних ініціатив Президента України, у Харківській області проводиться активна робота з реалізації Програми здешевлення вартості іпотечних кредитів для будівництва доступного житла.
У програмі беруть участь 9 будівельних компаній та 7 банків. Міжвідомчою комісією Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України на території Харківської області відібрано 26 багатоквартиних житлових будинків, в яких громадяни мають змогу придбати 1938 квартир.
З початку 2013 року в рамках Програми укладено 52 договори на будівництво 54 квартир. Нараховано громадянам державної підтримки на суму 4,9 млн. грн. Реалізація Програми сприяє забезпеченню населення житлом та розвитку будівельної галузі в Харківській області.
У рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України щодо здешевлення вартості іпотечних кредитів на будівництво доступного житла укладено 66 договорів на часткову компенсацію процентів та видано кредитів на загальну суму 14,7 млн. грн.
Робота підгрупи з питань реформ освіти була спрямована на забезпечення виконання Указу Президента України від 12.03.2012 № 187/2012 «Про Національний план дій щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава».
З метою реалізації реформ системи освіти, з початку 2013 року було проведено 8 засідань робочої підгрупи, де були всебічно розглянуті результати підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2013 році, стан виконання постанови Кабінету Міністрів України від 29.06.1999 № 1159 «Про підготовку фахівців для роботи в сільській місцевості», постанови Кабінету Міністрів України від 05.08.1998 № 1238 «Про затвердження Положення про прийом іноземців та осіб без громадянства на навчання до вищих навчальних закладів», підсумки проведення обласних етапів ІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т.Г. Шевченка і ХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика серед учнів загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів і студентів вищих навчальних закладів.
З початку 2013 року члени підгрупи з питань реформ освіти брали активну участь у різноманітних заходах, серед них: розширене засідання Ради ректорів вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації Харківського регіону (19 лютого) з питання обговорення нової редакції Закону України «Про вищу освіту», засідання Харківської обласної Громадської гуманітарної ради з розглядом питання «Про причини «нетипової» і раптової смерті серед населення Слобожанщини, шляхи подолання», урочисте засідання Асамблеї вчених рад Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, присвячене 208-й річниці з дня відкриття університету тощо.
З метою відродження престижу робітничих професій, організації профорієнтаційної роботи серед учнів шкіл і молоді м. Харкова та області, Департаментом науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації спільно з Харківським обласним центром зайнятості за підтримки голови Харківської обласної державної адміністрації та сприяння Харківського міського голови 28.03.2013 було проведено свято професійно-технічної освіти "Робітнича професія – запорука сталого розвитку економіки Харківщини". Сплановано випуск кваліфікованих робітників у 2013 році в кількості 6834 осіб (за рахунок міжбюджетного трансферту).
На виконання розпорядження голови Харківської обласної державної адміністрації від 24.07.2000 № 703 «Про встановлення іменних стипендій облдержадміністрації в області науки» (із змінами від 18.07.2006 № 377) та комплексної Програми розвитку гуманітарної сфери, затвердженої рішенням Харківської обласної ради від 03.02.2009 № 1103-V (зі змінами), з метою відзначення провідних діячів науки, які зробили вагомий внесок у розв’язання соціально-економічних проблем регіону, становлення та подальшу розбудову держави, зміцнення її інтелектуальної безпеки й підтримки наукової молоді Харківщини, відповідно до рішення Комітету з призначення іменних стипендій Харківської облдержадміністрації в галузі науки, 20 видатним та 20 обдарованим молодим науковцям призначено іменні стипендії Харківської облдержадміністрації в 2013 році, 19 студентам вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації призначено обласні стипендії та персональні стипендії імені О.С. Масельського.
На початок нового 2013/2014 навчального року вищі навчальні заклади Харківської області забезпечені педагогічними та науково-педагогічними кадрами й навчально-методичною літературою в повному обсязі.
За станом на 01.09.2013 у вищих навчальних закладах І-ІV рівнів акредитації працюють 41,7 тис. працівників.
У 2013 році на І курс денної форми навчання до вищих навчальних закладів усіх рівнів акредитації та форм власності зараховано 29718 осіб, із них на місця державного замовлення –18971 осіб, на контрактні місця –10747 осіб.
Для реалізації економічних реформ за напрямом «Дерегуляція, підприємництво та інвестиційна діяльність» Харківським регіональним комітетом були зроблені такі кроки.
В області було створено мережу дозвільних центрів. У І кварталі 2013 року до Єдиного дозвільного центру Харкова звернулись 20 тисяч 543 суб’єкти господарської діяльності, видано 3642 документи дозвільного характеру та надано 11 389 тисяч консультацій.
За І півріччя 2013 року до Єдиного дозвільного центру м. Харкова звернулись 43038 суб’єктів господарської діяльності, видано 8853 документи дозвільного характеру та надано 21003 консультації.
У сфері розвитку малого та середнього бізнесу систематично на безкоштовній основі для підприємців проводяться різноманітні «круглі столи», інтернет-семінари, тренінги, майстер-класи за участю представників Харківського регіонального фонду підтримки підприємництва, Департаменту економіки і міжнародних відносин Харківської обласної державної адміністрації, Головного управління Міністерства доходів і зборів України у Харківській області, Територіальної державної інспекції праці у Харківській області та інших організацій в залежності від напряму заходу.
З березня 2013 року на території Харківської області почав працювати регіональний відділ Держпідприємництва України, розташований в м. Харкові, який буде обслуговувати Сумську, Чернігівську та Харківську області.
01.02.2013 стартував Міжнародний конкурс інноваційних та інвестиційних проектів «Харківські ініціативи-2013». Проект спрямований на підвищення інвестиційної привабливості м. Харкова і Харківської області, на розвиток творчої і ділової активності новаторів, вчених і бізнесменів, на виявлення перспективних інноваційних проектів і підготовку ефективних бізнес-планів для залучення інвестицій в м. Харків і Харківську область.
01.06.2013 закінчився прийом заявок для участі в Міжнародному конкурсі, у якому взяли участь більше 350 учасників. Підбиття підсумків конкурсу, вручення нагород та презентація проектів-переможців відбулася на Міжнародному конкурсі інноваційних та інвестиційних проектів «Харківські ініціативи-2013» 6 вересня 2013 року.
06.09.2013 проведено V Міжнародний економічний форум «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи».
У Форумі взяли участь представники дипломатичних місій та іноземні делегації регіонів-партнерів Харківської області; топ-менеджмент інвестиційних фондів, керівники державних структур, що відповідають за розвиток інноваційної та інвестиційної діяльності в Україні; представники фінансово-промислових груп, зацікавлених в інвестиційній діяльності в Харківській області; представники міжнародних консалтингових компаній та проектів технічної допомоги Україні, ініціатори інвестиційних проектів.
Форум, який пройшов у м. Харкові вже вп'яте, став одним з найбільших інвестиційних заходів в Україні — на ньому зустрілись понад 350 учасників з 13 країн світу. Співорганізаторами Форуму разом з Харківською обласною державною адміністрацією і Харківською міською радою виступили Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами України і провідна консалтингова компанія світу PricewaterhouseCoopers.
Одним із спікерів Форуму став Лєшєк Бальцерович — автор економічних реформ у Польщі в 1989 році, один з 8 членів Європейської експертної групи, створеної в 2008 році Євросоюзом, для розробки рекомендацій щодо запобігання наслідкам світової фінансової кризи.
Під час Форуму відбулося нагородження переможців міжнародного конкурсу інвестиційних та інноваційних проектів «Харківські ініціативи». Переможців нагороджували: заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Сапронов Ю.А., голова Харківської обласної ради Чернов С.І., заступник Харківського міського голови Терехов І.О.
У цьому році були нагороджені 23 кращі інвестиційні проекти в різних галузях.
Харківський регіональний фонд підтримки підприємництва спільно з Департаментом економіки і міжнародних відносин Харківської обласної державної адміністрації з 15.04.2013 розпочав набір на спеціальний навчальний курс підвищення кваліфікації для суб'єктів малого бізнесу.
Програма навчального курсу підвищення кваліфікації для суб'єктів малого бізнесу передбачає практичну спрямованість і поєднує теоретичні знання, практичні завдання, ділові навички та аналіз проблемних ситуацій, що дозволяє швидко засвоїти інформацію і застосувати нові знання на практиці.
17.07.2013 в м. Харкові відбувся «круглий стіл» за участю керівництва Харківської обласної державної адміністрації, підприємницького активу Європейської бізнес асоціації, контролюючих органів області та Харківського регіонального фонду підтримки підприємництва.
Зокрема, у заході взяли участь заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Сапронов Ю.А., начальник Головного управління Міністерства доходів і зборів України у Харківській області Роздайбіда А.В., голова Координаційної ради Харківського офісу Європейської бізнес асоціації Сбитнєв І.В., директор Харківського регіонального фонду підтримки підприємництва Колісник О.П.
У ході зустрічі були обговорені кроки, які планують вжити правоохоронні та державні контролюючі органи для створення сприятливого бізнес-клімату та реалізації державної політики захисту конституційних прав підприємницької діяльності в регіоні, і заходи, які планується здійснити для усунення незаконних перевірок суб'єктів підприємницької діяльності.
Так, рішенням Харківської міської ради від 22.06.2012 № 763/12 «Про оптимізацію надання адміністративних послуг в м. Харкові» створено робочий орган Харківської міської ради – Центр надання адміністративних послуг міста Харкова (далі – Центр), який поєднано з Єдиним дозвільним центром. У Центрі надається більше 150 адміністративних послуг.
Підписано Угоду про співробітництво між Харківською обласною державною адміністрацією та Харківською міською радою щодо організації надання адміністративних послуг через Центр надання адміністративних послуг м. Харкова та Угоду про співпрацю між Харківською міською радою та суб’єктами надання адміністративних послуг Харківської області.
Найближчим часом до роботи центру в м. Харкові будуть залучені Реєстраційна служба Головного управління юстиції у Харківській області, Головне управління Державної міграційної служби у Харківській області та інші суб’єкти надання адміністративних послуг.
Центр надання адміністративних послуг забезпечує щоденний прийом громадян, зручне та оперативне отримання адміністративних послуг фізичними та юридичними особами, максимальне спрощення організації та технологій їх виконання, відкритість і прозорість умов при розгляді звернень фізичних та юридичних осіб. Постійно ведеться робота щодо забезпечення якості обслуговування та недопущення черг.
У районах і містах області ведеться робота щодо поліпшення організації надання адміністративних послуг.
Так, центри надання адміністративних послуг відкриті в 26 районах і містах області, а саме: у Балаклійському, Близнюківському, Богодухівському, Валківському, Великобурлуцькому, Вовчанському, Дергачівському, Зачепилівському, Зміївському, Кегичівському, Красноградському, Краснокутському, Лозівському, Первомайському, Печенізькому, Сахновщинському, Харківському, Шевченківському, Чугуївському районах, містах Ізюмі, Куп’янську, Лозовій, Люботині, Первомайському, Харкові та Чугуєві.
У Харківській області в червні 2013 року стартував спільний проект Харківської облдержадміністрації та Харківської дирекції УДППЗ «Укрпошта» «Адміністративні послуги: спрощений доступ через пошту».
Метою проекту є створення для громадян та суб’єктів господарювання найбільш оптимальних умов доступу до адміністративних послуг з максимальною прозорістю та легкістю отримання результату.
На практиці це означає, що будь-який громадянин або суб’єкт господарювання зможе через відділення поштового зв’язку:
- отримати безкоштовну допомогу при заповненні заяв, ознайомитись з інформаційними та технологічними картками адміністративних послуг;
- відправити документи для отримання адміністративних послуг та отримати результати їх надання;
- оплатити вартість адміністративної послуги поштовим переказом (за необхідності).
Проектом передбачено надання 30 адміністративних послуг через відділення поштового зв’язку, серед них:
- призначення державної соціальної допомоги (по вагітності та пологах, при народженні дитини, по догляду за дитиною до 3-річного віку, інвалідам з дитинства, дітям інвалідам тощо);
- установлення статусу та видача посвідчень (учасника війни, інваліда війни, ветерана праці, дитини війни тощо);
- призначення державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам.
У ході реалізації проекту цей перелік буде розширюватися з урахуванням побажань мешканців.
У першу чергу, проект створений для зручності жителів віддалених селищ, пенсіонерів, громадян з обмеженими фізичними можливостями, соціально незахищених верств населення. Громадянам не доведеться витрачати особистий час і гроші на проїзд, щоб доїхати до найближчого центру надання адміністративних послуг. У рамках проекту працівники пошти проходять відповідне навчання та можуть надавати жителям усю необхідну інформацію (зразки заяв, методичні матеріали), допомагати в заповненні і відправленні документів.
24.07.2013 Департаментом економіки і міжнародних відносин Харківської обласної державної адміністрації за участю представників Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта» проведено «круглий стіл» з керівництвом районних державних адміністрацій та міських рад міст обласного значення. Основним питанням, яке розглядалося на заході, було створення центрів надання адміністративних послуг у районах і містах області відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги» та впровадження проекту «Адміністративні послуги: спрощений доступ через пошту».
Учасникам нарад були надані консультації щодо створення центрів надання адміністративних послуг та визначені пріоритети надання адміністративних послуг на районному рівні.
На виконання доручення Президента України від 19.02.2013 № 1-1/319 щодо створення центрів надання адміністративних послуг головою Харківської обласної державної адміністрації Добкіним М.М. затверджено графік створення таких центрів у районах і містах обласного значення.
У рамках реформування житлово-комунального господарства передбачено здійснення низки ключових заходів.
Реформа житлово-комунального господарства спрямована на технічне переоснащення галузі, скорочення питомих показників використання енергетичних і матеріальних ресурсів.
30.01.2013 та 19.03.2013 під час засідання робочої групи " Модернізація інфраструктури та базових секторів " Харківського регіонального Комітету з економічних реформ були розглянуті такі питання, як визначення інвестиційно привабливих територій та населених пунктів, в яких ведеться інвестиційна діяльність, із забезпеченням їх відповідною містобудівною документацією, стан діючих тарифів на житлово-комунальні послуги в Харківській області.
У 2012 році в Харківській області створений і розпочав свою роботу Сектор Державної інспекції України з контролю за цінами. Сектор, відповідно до покладених на нього завдань, проводить моніторинг тарифів на житлово-комунальні послуги, прийнятих центральними і місцевими органами влади, уповноваженими вирішувати питання ціноутворення, рішень щодо формування, установлення та застосування тарифів; вносить пропозиції щодо скасування в установленому порядку тарифів, установлених з порушенням вимог чинного законодавства.
На виконання доручень, наданих під час наради 08.04.2013 у м. Києві під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Бойка Ю.А. та Віце-прем’єр-міністра України Вілкула О.Ю., 11.04.2013 відбулось засідання робочої групи "Модернізація інфраструктури та базових секторів" Харківського регіонального Комітету з економічних реформ, на якому розглядались та були запропоновані заходи, які б дозволили скоротити споживання природного газу на теплопостачальних підприємствах Харківської області.
03.06.2013 на черговому засіданні робочої групи розглядалось питання скорочення споживання природного газу за рахунок заміни його альтернативними видами палива. Розпорядженням голови Харківської обласної державної адміністрації від 20.05.2013 № 192 створена регіональна робоча група з питань упровадження альтернативних видів палива на котельнях у Харківській області. Основним напрямом діяльності зазначеної регіональної робочої групи є сприяння координації роботи місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та підприємств з питань переобладнання в області котелень та забезпечення їх діяльності на альтернативних видах палива.
Згідно з Програмою реформування і розвитку житлово-комунального господарства Харківської області на 2010-2015 роки, до кінця 2013 року необхідно збільшити загальну кількість створених в області об'єднань співвласників багатоквартирних будинків до 1193.
Стан виконання плану зі створення об'єднань співвласників багатоквартирних будинків на 2013 рік розглядався 29.05.2013 на засіданні Харківської регіональної ради з питань створення та забезпечення функціонування ОСББ, яке пройшло у форматі "круглого столу" за участю керівництва райдержадміністрацій та виконкомів міських рад міст обласного значення.
За даними райдержадміністрацій та виконавчих органів міських рад міст обласного значення, за станом на 01.09.2013, у Харківській області зареєстровано 707 ОСББ (380 – у районах та містах області, 327 – у м. Харкові). До складу вказаних об'єднань увійшли 1098 багатоквартирних житлових будинків області загальною площею 2640,93 тис.кв.м.
Відповідно до розпорядження голови Харківської облдержадміністрації від 19.04.2013 №152 «Про організаційну роботу з підготовки господарського комплексу та об’єктів соціальної сфери до сталого функціонування в осінньо-зимовий період 2013/2014 років» було створено обласний штаб з організації підготовки господарського комплексу та об’єктів соціальної сфери до сталого функціонування в осінньо-зимовий період 2013/2014 років.
Згідно із затвердженим графіком з 25 червня по 16 липня 2013 року проведено 33 виїзні засідання обласного штабу, на яких розглядалися питання стану підготовки господарського комплексу, житлово-комунального господарства та соціальної сфери кожного району області та міста обласного значення до осінньо-зимового періоду 2013/2014 років, були визначені шляхи вирішення наявних проблемних питань.
У сфері підвищення конкурентоспроможності промисловості, транспорту і зв’язку в рамках діяльності підгрупи «Підвищення конкурентоспроможності промисловості, транспорту і зв’язку» 21.01.2013 були обговорені концептуальні засади інноваційно-інвестиційного проекту за участю фахівців кафедр двигунобудування Харківського національного автомобільно-дорожнього університету, Національного технічного університету «ХПІ» та Української державної академії залізничного транспорту. Ухвалено рішення стосовно створення робочої групи з організації та координації робіт з Мінекономрозвитку України щодо підготовки та державної реєстрації інвестиційного проекту «Слобожанський дизель» (робочу групу створено рішенням генерального директора ДК «Укроборонпром» від 05.03.2013 № 9-3ГК/63).
31.01.2013 на засіданні підгрупи підписано Угоду щодо формування транспортно-логістичного кластера в Харківській області – першого документа, що визначає основні засади співробітництва між учасниками кластера, з метою підвищення конкурентоздатності кожного підприємства ТЛК і зростання економіки регіону.
У підписанні Угоди взяли участь керівники органів державної влади та місцевого самоврядування, підприємств, які надають та замовляють послуги сфери авіаційного, автомобільного та залізничного транспорту, вищих навчальних закладів, інших зацікавлених організацій області.
20.02.2013 підписано Угоду про співробітництво у сфері наукового забезпечення реалізації державної промислової та науково-технічної політики на регіональному рівні між Департаментом інноваційного розвитку промисловості і транспортної інфраструктури Харківської обласної державної адміністрації та Харківським національним університетом ім. В.Н. Каразіна. Мета угоди - формування і реалізація державної регіональної промислової, науково-технічної політики, а також у сферах транспорту та зв’язку.
Підготовлено проект Угоди між Харківською обласною державною адміністрацією та Міністерством промислової політики України про співробітництво у сфері реалізації державної промислової політики на 2013 – 2015 роки.
06.03.2013 проведено нараду щодо підсумків роботи Українсько-російського технопарку «Слобожанщина» у 2012 році та намічено завдання на 2013 рік, насамперед, першочергові кроки, які необхідно здійснити з метою забезпечення проходження реєстрації проекту Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.
З початку 2013 року в рамках заходів, спрямованих на підвищення конкурентоспроможності підприємств оборонно-промислового комплексу, проведено 4 наради щодо забезпечення підтримки інноваційно-інвестиційного проекту «Слобожанський дизель», який розроблено КП «Харківське конструкторське бюро з двигунобудування» та планується до впровадження ДП «Завод ім. В.О.Малишева», зокрема щодо забезпечення включення проекту до державного реєстру інвестиційних проектів.
У вересні 2013 року на засіданні підгрупи «Підвищення конкурентоспроможності промисловості, транспорту і зв’язку» розглянуто новий інвестиційний проект ПАТ «Вовчанський агрегатний завод» - «Створення нових виробничих потужностей машинобудівної продукції з впровадженням енергозберігаючих технологій».
10.05.2013 відбулись наради за участю генерального директора Державного концерну «Укроборонпром» Громова С.В. та заступника голови Харківської обласної державної адміністрації Моченкова А.В. на ДП «Завод ім. В.О. Малишева» та ДП «Харківський приладобудівний завод ім. Т.Г. Шевченка», на яких було розглянуто питання першочергових заходів, спрямованих на виконання підприємствами державного оборонного замовлення та міжнародних контрактів на поставку бронетехніки.
23.07.2013 проведено спільну нараду за участю представників Харківської обласної державної адміністрації, Міністерства оборони України та ДК «Укроборонпром» щодо розвитку підприємств оборонно-промислового комплексу Харківської області.
31.08.2013 спільно з Асоціацією підприємств авіаційної промисловості України «Укравіапром», ПАТ «ФЕД» та Асоціацією підприємств аерокосмічної галузі Канади (Оттава, Канада) було проведено Міжнародний форум «Україна і світ: синергія міжнародної інтеграції. Високі технології, маркетинг, нетворкінг в авіакосмічній галузі».
19.09.2013 проведено нараду в рамках виконання доручення Президента України Януковича В.Ф. від 21.03.2012 щодо запровадження новітніх технологій у сфері телекомунікацій, забезпечення широкого доступу до мережі Інтернет, зокрема в сільській місцевості.
За рахунок упровадження економічних реформ за напрямом «Реформа сільського господарства» були досягнуті такі результати.
Індекс обсягів виробництва валової продукції сільського господарства в усіх категоріях господарств за січень-серпень 2013 року, порівняно з відповідним періодом 2012 року, склав 123,2%, у тому числі: по сільськогосподарських підприємствах – 143,1%, по господарствах населення – 109,2%.
За статистичними даними, за станом на 01.09.2013, усіма категоріями господарств зернових і зернобобових культур зібрано 2670,3 тис. тонн, що на 55,7% більше, ніж у 2012 році, соняшнику – 61,1 тис. тонн, ріпаку –
32,1 тис. тонн, що в 2,3 раза більше минулорічного показника.
З початку 2013 року всіма категоріями господарств Харківської області молока вироблено 364,9 тис. тонн, що на 4,0% більше відповідного періоду минулого року, реалізовано худоби та птиці на забій (у живій вазі) – 73,1 тис. тонн, що на 21,2% відповідно більше.
До рівня попереднього року збільшилось поголів’я великої рогатої худоби на 9,9 тис. голів (4,5%), свиней – на 75,4 тис. голів (34,5%), овець – на 1,5 тис. голів (на 1,7%).
Харківською областю в рамках проведення ХХV Міжнародної агропромислової виставки - ярмарку «Агро 2013» було представлено 56 підприємств виробничої, наукової, харчової та переробної галузей.
За результатами виставки та оцінки експертної комісії Міністерства аграрної політики та продовольства України:
– за вагомий внесок у розвиток аграрного сектора Харківська область нагороджена золотою медаллю в номінації «За краще висвітлення регіонального розвитку та виставкову експозицію серед областей України»;
– ДП «Харківський завод шампанських вин» було нагороджено почесною грамотою Міністерства аграрної політики та продовольства України;
– Департамент агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації та 41 підприємство отримало дипломи за участь у ХХV Міжнародній агропромисловій виставці - ярмарку «Агро 2013»;
– експонована племінна худоба області за високий рівень селекційно-племінної роботи отримала 15 дипломів різних ступенів (чемпіонів виставки та дипломів І, ІІ ступенів).
06.09.2013 у рамках V Міжнародного економічного форуму «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи!» було підписано Меморандум про співпрацю щодо створення Наукового парку «Міжнародний центр ефективного землеробства». Меморандум підписали директор Інституту рослинництва
ім. В.Я. Юр'єва Національної академії аграрних наук України С. І. Попов та директор міжнародної інвестиційної компанії «SigmaBleyzer» В. І. Бодаєв.
У рамках Меморандуму планується співробітництво у виведенні та апробації нових сортів зернових культур.
В області триває робота щодо реалізації земельної реформи. Рішенням Харківської обласної ради від 21.04.2011 № 117-VI затверджено обласну Програму раціонального використання та охорони земель Харківської області на 2011-2015 роки.
У зв’язку із прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності» від 06.09.2012 року № 5245-VІ, який набрав чинності з 01.01.2013, землі державної та комунальної власності в Україні вважаються розмежованими.
Протягом 2013 року органам державної влади та органам місцевого самоврядування необхідно оформити право постійного користування земельними ділянками державної та комунальної власності, що використовуються без документів, які посвідчують право користування ними.
Відповідно до розпорядження голови Харківської обласної державної адміністрації від 27.12.2012 №757 «Про утворення обласної міжвідомчої робочої групи з питань раціонального та ефективного використання земель, запобігання порушенням земельного законодавства та з роз’яснювальної роботи щодо земельної реформи» кожного місяця проводилися засідання районних робочих груп, на яких розглядався стан виконання розпорядження, згідно з планом заходів, а саме, проводилася:
- інвентаризація земель сільськогосподарського призначення;
- аналіз використання земельних паїв, а також не витребуваних земельних часток та оформлення документів на право володіння або користування землею;
- аналіз стану відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва;
- роз’яснювальна робота на територіях району щодо земельної реформи;
- контроль за терміном дії договорів оренди, своєчасне попередження орендарів про необхідність їх переукладення;
- аналіз ефективного використання землель фермерськими господарствами районів;
- аналіз стану виготовлення землевпорядної документації;
- робота з питань проведення нормативно-грошової оцінки земель населених пунктів району;
- роз’яснювальна робота серед керівників сільгосппідприємств районів про необхідність розробки проекту землеустрою, що забезпечує еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь земельних ділянок, які знаходяться в користуванні господарств, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва;
- моніторинг освоєння земельних ділянок та використання їх за цільовим призначенням, ураховуючи порядок розміщення на земельних ділянках об’єктів будівництва та встановлення фактів самовільного будівництва;
- заходи щодо утримання в належному санітарно-екологічному стані лісових насаджень, полезахисних смуг на землях сільськогосподарського призначення.
Загальна кількість орендодавців землі по області складає 197,6 тис. осіб.
Прогнозно загальний розмір орендної плати за договорами оренди, що підлягає виплаті, становить 809,9 млн. грн.
За станом на 20.09.2013 сума виплати орендної плати склала 426,0 млн. грн., у тому числі: грошима – 286,1 млн. грн., зерном – 118,5 млн. грн., послугами – 3,8 млн. грн., іншою продукцією – 17,6 млн. грн.
У середньому по області розмір плати за оренду земельних часток (паїв) склав 3,5% від грошової вартості земельної ділянки.
15.08.2013 було проведено засідання обласної міжвідомчої робочої групи з питань раціонального та ефективного використання земель, запобігання порушенням земельного законодавства та роз’яснювальної роботи щодо земельної реформи, за результатами якого було надано ряд доручень головам районних державних адміністрацій. Дане питання також було розглянуто на засіданні колегії Харківської обласної державної адміністрації 10.09.2013.
Обласною робочою групою, у межах компетенції, у повному обсязі реалізуються завдання, покладені на неї, та вирішуються проблемні питання, які виникають у процесі її функціонування.
Одним із кроків на шляху реформи міжбюджетних відносин є впровадження програмно-цільового методу на рівні місцевих бюджетів.
Обов’язковою і необхідною умовою успішного запровадження програмно-цільового методу є наявність загальнофункціонального програмного забезпечення, яке буде забезпечувати об’єднання всіх учасників бюджетного процесу в єдину корпоративну мережу (головні розпорядники, фінансові органи, органи Державної казначейської служби).
У Харківській області, у рамках проведення бюджетної реформи відповідно до Програми економічних реформ на 2010-2014 роки „Заможне суспільство, конкурентноспроможна економіка, ефективна держава”, проводиться робота щодо запровадження програмно-цільового методу на рівні місцевих бюджетів (далі - ПЦМ). Метою запровадження ПЦМ у бюджетному процесі є встановлення безпосереднього зв’язку між виділенням бюджетних коштів та результатами їх використання.
Напрацьовано основу методологічної бази запровадження програмно-цільового методу на місцевому рівні, розроблено інструкції для роботи. З метою реалізації Концепції застосування програмно-цільового методу в бюджетному процесі, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14.09.2002 № 538-р, Концепції реформування місцевих бюджетів, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23.05.2007 № 308-р, Основних підходів до запровадження програмно-цільового методу складання та виконання місцевих бюджетів, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 02.08.2010 № 805, для забезпечення проведення експерименту із запровадження програмно-цільового методу складання та виконання обласного бюджету рішенням Харківської обласної ради від 21.06.2012 №443-VI був затверджений розподіл видатків обласного бюджету на 2012 рік за головними розпорядниками коштів у розрізі бюджетних програм.
Протягом другого півріччя 2012 року міські (міст обласного значення) ради також затвердили рішення про відповідні бюджети за кодами програмної класифікації. Головні розпорядники коштів розробили та затвердили паспорти бюджетних програм. Розробка програмного забезпечення здійснюється Інформаційно-аналітичним департаментом Міністерства фінансів України.
Проводиться робота щодо виконання плану проведення експерименту із запровадження програмно-цільового методу, забезпечується підготовка та надання Міністерству фінансів України відповідної інформації.
27.03-28.03.2013 Департаментом фінансів Харківської обласної державної адміністрації спільно з консультантами Інституту бюджету та соціально-економічних досліджень проведено тренінг на тему «Інструктивні матеріали по запровадженню програмно-цільового методу формування та виконання місцевих бюджетів» з фахівцями Департаменту фінансів Харківської обласної державної адміністрації, Головного управління державної казначейської служби України у Харківській області, районних фінансових управлінь, відповідних управлінь - головних розпорядників коштів районних бюджетів.
Для забезпечення проведення експерименту із запровадження програмно-цільового методу складання та виконання обласного бюджету рішенням Харківської обласної ради від 20.12.2012 №589-VI був затверджений розподіл видатків обласного бюджету на 2013 рік за головними розпорядниками коштів у розрізі бюджетних програм. Відповідними рішеннями про місцевий бюджет на 2013 рік затверджено 966 програм.
Обласною та міськими міст обласного значення радами затверджені бюджети на 2013 рік, у тому числі за кодами програмної класифікації, головними розпорядниками коштів відповідних бюджетів розроблені та затверджені паспорти бюджетних програм.
Аналогічна робота проведена районними радами: у квітні-серпні 2013 року - по складанню та затвердженню додатків до рішень районних рад за програмно-цільовим методом, а головними розпорядниками - по розробці та затвердженню паспортів бюджетних програм та внесенню змін до них. Всього рішеннями про місцевий бюджет на 2013 рік затверджено 2308 бюджетних програм.
Запровадження програмно-цільового методу забезпечить планування бюджету на середньострокову перспективу, перехід від утримання бюджетних установ до надання населенню послуг високої якості, оптимальне використання бюджетних коштів, досягнення в результаті значного економічного і соціального ефекту.
У сфері міжнародної інтеграції та співпраці проведено ряд заходів з метою поглиблення торгово-економічного співробітництва з країнами СНД, іншими перспективними торговими партнерами та створення позитивного іміджу Харківської області, а саме:
07.02.2013 за участю Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Індія в Україні пана Раджива Кумара Чандера відбулась урочиста церемонія відкриття Українсько-Індійського академічного центру у приміщенні Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна;
25.02.2013 делегація на чолі з головою Харківської обласної державної адміністрації Добкіним М.М. відвідала Х'юстонський медичний центр, який є найбільшим медичним закладом США. В результаті візиту досягнуто домовленості з керівником центру доктором Робертом Робертсоном щодо стажування харківських фахівців на базі Х'юстонського медичного центру;
26.02.2013 відбулась зустріч першого заступника голови Харківської обласної державної адміністрації Дулуба В.Г. та заступника голови Харківської обласної ради Давидової Л.І. з Надзвичайним і Повноважним Послом Французької Республіки в Україні паном Аленом Ремі. Під час зустрічі обговорювався стан та перспективи взаємовигідного співробітництва між Харківською областю та Францією, зокрема, у сфері сільського господарства.
08.04.2013 відбулася зустріч заступника голови Харківської обласної державної адміністрації Сапронова Ю.А. з Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Нідерланди в Україні паном Пітером Яном Волтерсом, а також із представниками голландського бізнесу. Під час зустрічі обговорювалися питання щодо перспектив взаємовигідного співробітництва між Харківською областю та Королівством Нідерландів.
09.04.2013 відбувся семінар «Відкрий для себе Нідерланди. Нові горизонти економічного співробітництва».
У ході семінару обговорювалися такі питання, як бізнес-партнерство між підприємцями Нідерландів та України, перспективи співпраці у сфері агробізнесу.
18.04.2013 в Лондоні відбувся економічний Євросаміт «Росія – СНД – ЄС», присвячений питанням євроінтеграції та розширення економічного співробітництва між країнами СНД і Європейським Союзом. У саміті взяв участь голова Харківської обласної державної адміністрації Добкін М.М.
24.05.2013 у рамках відзначення Дня Європи на Харківщині пройшов ІІІ Міжнародний форум «Україна – ЄС: новий рівень кооперації» на базі Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.
Головною метою заходу було обговорення питань соціально-економічного та гуманітарного напрямів європейської інтеграції, визначення сучасних тенденцій і перспектив міжрегіонального і транскордонного співробітництва, стану та перспектив співпраці Харківської області з країнами-членами Європейського Союзу з урахуванням сучасного рівня взаємовідносин України та європейської спільноти. До участі в зазначеному заході були запрошені іноземні та вітчизняні експерти, представники дипломатичного корпусу, акредитованого в Україні та м. Харкові, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, фахівці у сфері євроінтеграції, економіки, державного управління, громадських організацій, студентської молоді та ЗМІ Харківщини.
У рамках форуму відбувся «круглий стіл» з питань розвитку економічного співробітництва з ЄС, гуманітарних питань та розвитку місцевого самоврядування.
Також, проводився телеміст за участю Генерального секретаря Асоціації Європейських Прикордонних Регіонів (АЄПР) пана Мартіна Гільєрмо Раміреза.
25.05.2013 у Центральному парку культури та відпочинку імені М. Горького з нагоди святкування Дня Європи на Харківщині відбулося урочисте відкриття «Європейського містечка», організованого Харківською обласною державною адміністрацією, Харківською обласною радою та Харківською міською радою у співпраці з дипломатичними установами, акредитованими в м. Харкові, та за активної участі громадських організацій Харківщини.
Захід проводився з метою ознайомлення широкого кола громадськості з європейськими цінностями та традиціями, обміну поглядами стосовно євроінтеграційного курсу України, формування сучасного сприйняття громадянами європейського культурного надбання, визначення місця української історичної та культурної спадщини в Європі.
31.05.2013 голова Харківської облдержадміністрації Добкін М.М. зустрівся з Надзвичайним і Повноважним послом Угорщини в Україні Міхалєм Баєром. У зустрічі взяли участь голова Харківської обласної ради
Чернов С.І., заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Сапронов Ю.А.
У ході зустрічі сторони обговорили питання стану та перспектив розвитку співробітництва між Харківською областю та Угорщиною, зокрема, у сферах сільського господарства, машинобудування, освіти, культури і туризму.
05.06.2013 у приміщенні Харківської облдержадміністрації відбулась зустріч заступника голови Харківської обласної державної адміністрації Сапронова Ю.А. та голови Харківської обласної ради Чернова С.І. з делегацією Міністерства інформації і комунікацій Соціалістичної Республіки В'єтнам на чолі із заступником Міністра паном До Куі Зоаном.
Під час зустрічі обговорювались питання щодо підготовки проведення фотовиставки про В'єтнам та тижня кіно В'єтнаму з нагоди 68-ї річниці Національного свята Соціалістичної Республіки В'єтнам.
10.06.2013 відбулася зустріч представників структурних підрозділів Харківської облдержадміністрації із представниками Посольства Бельгії в Україні та бельгійської торгової місії. У складі іноземної делегації на зустрічі були присутні представники відомих бельгійських компаній, зацікавлених у пошуку партнерів у Харківській області.
Під час зустрічі відбулась презентація експортного та інвестиційного потенціалу регіону, сторони обговорили питання щодо активізації співробітництва Харківської області з бельгійським бізнесом, створення та реалізації спільних проектів, залучення інвестицій в розвиток регіону та поліпшення бізнес-клімату для іноземних компаній.
20.06.2013 у приміщенні Харківської обласної державної адміністрації відбулася зустріч першого заступника голови Харківської обласної державної адміністрації Дулуба В.Г. та заступника голови Харківської обласної державної адміністрації Савіна Є.Є. з делегацією Центрального Комітету Комуністичної партії Соціалістичної Республіки В'єтнам на чолі із Членом Політбюро, Постійним Секретарем Секретаріату ЦК Компартії Соціалістичної Республіки В'єтнам паном Ле Хонг Ань. У зустрічі взяла участь Надзвичайний і Повноважний Посол В'єтнаму в Україні пані Хо Дак Мінь Нгуєт.
Під час зустрічі обговорювалися питання співробітництва між Харківською областю та Соціалістичною Республікою В'єтнам у соціально-економічній та громадсько-політичній сферах.
06.07.2013 офіційна делегація Харківської області відвідала Курську область та взяла участь в урочистому відкритті XIІІ Міжрегіонального універсального оптово-роздрібного ярмарку «Курський Коренський ярмарок - 2013».
До складу делегації ввійшли представники Спілки підприємців Харківської області, Богодухівського і Дергачівського районів. На ярмарку були представлені павільйони 25 підприємств харчової та легкої промисловості Харківської області.
Під час заходу була підписана Угода про співпрацю та спільну діяльність між некомерційним партнерством «Обласний центр підтримки малого та середнього підприємництва» і Спілкою підприємців Харківської області. Метою підписання угоди є сприяння розвитку та підтримки малого і середнього підприємництва Курської та Харківської областей, надання консультативної та інформаційної допомоги.
15.07.2013 відбулась зустріч голови Харківської обласної державної адміністрації Добкіна М.М. та голови Харківської обласної ради Чернова С.І. з Надзвичайним і Повноважним Послом Італійської Республіки в Україні паном Фабріціо Романо. У зустрічі взяла участь народний депутат України, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань євроінтеграції Бережна І.Г. Під час зустрічі сторони обговорили стан та перспективи співробітництва Харківського регіону з Італійською Республікою у торговельно-економічній, науково-технічній, освітній і культурній сферах.
Цього ж дня відбулось урочисте відкриття візового центру Італійської Республіки в м. Харкові.
З метою поглиблення міжнародного та міжрегіонального співробітництва у сфері технічної допомоги, у Харківській області 16.07.2013 відбулося підписання договору про співробітництво між Харківською обласною державною адміністрацією, Харківською обласною радою, Харківським національним університетом імені В.Н. Каразіна, Харківським національним університетом міського господарства імені О. Бекетова та Асоціацією органів місцевого самоврядування Харківської області.
Договір регулює створення регіональних центрів з питань реалізації міжнародних програм та регіонального розвитку. Центри будуть надавати допомогу в питаннях взаємодії з міжнародними організаціями щодо реалізації проектів і програм міжнародної технічної допомоги в органах місцевого самоврядування. Підписання договору відбулося в рамках роботи, спрямованої на реалізацію в регіонах завдання Президента України про реформування місцевого самоврядування.
16.07.2013 голова Харківської обласної державної адміністрації
Добкін М.М. та заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Сапронов Ю.А. зустрілися із представниками дослідницького агентства сільськогосподарських і біологічних наук Texas A&M AgriLife Research та компанії «SigmaBleyzer».
Під час зустрічі обговорювалися питання щодо співпраці та взаємовигідної роботи у сфері сільського господарства, можливості відкриття в м. Харкові філії Техаського університету сільського господарства і механіки, та співробітництва Texas A&M AgriLife Research з Інститутом рослинництва
ім. Юр’єва НААН України.
31.07.2013 у приміщенні Харківської обласної державної адміністрації відбулась зустріч голови Харківської обласної державної адміністрації
Добкіна М.М., заступника голови Харківської обласної державної адміністрації Сапронова Ю.А. та першого заступника голови Харківської обласної ради Олешко О.П. з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Казахстан в Україні і Республіці Молдова паном Заутбєком Турісбєковим. Під час зустрічі обговорювались актуальні питання співробітництва між Харківською областю та Республікою Казахстан, зокрема, у сфері сільського господарства та інноваційних технологій.
13.09.2013 відбулася зустріч голови Харківської обласної державної адміністрації Добкіна М.М. та голови Харківської обласної ради Чернова С.І. з Генеральним консулом Федеративної Республіки Німеччина в м. Донецьку паном доктором Детлефом Вольтером.
У ході зустрічі обговорювалися питання щодо стану та перспектив українсько-німецького співробітництва, участь у заходах, присвячених дням Німецької культури в Харківській області.
17.09.2013 відбулася зустріч голови Харківської обласної державної адміністрації Добкіна М.М. із Надзвичайним і Повноважним Послом Федеративної Республіки Бразилія в Україні паном Антоніо Фернандо
Круз-де-Мелло. Під час зустрічі обговорювалися питання щодо перспектив співробітництва Харківської області з Бразилією та можливості відкриття Почесного консульства Федеративної Республіки Бразилія в м. Харкові.