Звіт Харківського регіонального Комітету з економічних реформ за напрямом - реформування медичного обслуговування
12 вересня члени профільної робочої групи брали участь у відеоконференції для роз’яснення та обговорення пріоритетів урядової політики, цілей і змісту соціально-економічних реформ на тему: «Стан впровадження електронного реєстру пацієнтів та комплексної системи захисту інформації в медичних закладах України», організатором якої виступив Секретаріат Кабінету Міністрів України за участю керівництва Міністерства охорони здоров’я України та в ході якої розглянуто стан реалізації пілотного проекту впровадження електронного реєстру пацієнтів та комплексної системи захисту інформації в медичних закладах України.
Харківська область не увійшла до пілотного проекту, проте, за ініціативи керівництва місцевих органів влади, керівника профільної робочої групи, заступника голови обласної державної адміністрації І.М. Шурми, у Харківській області на протязі 5 років створюються такі електронні реєстри та накопичено певний досвід створення єдиної бази даних реєстрів пільгових хворих.
Відповідно до державної політики України щодо реформування галузі охорони здоров’я, виникла гостра необхідність у чіткому обліку хворих у залежності від обсягів необхідної медичної допомоги із зазначенням діагнозу, лікарського засобу, засобу медичного призначення, методу лікування тощо, що надає можливість фінансувати регіональну галузь охорони здоров’я в рамках дотримання обласного бюджету з використанням програмно-цільового методу, тобто цей вид обліку даних є необхідною складовою будь-якої регіональної програми. Так, у регіоні створено реєстри пільгових хворих:
- інвалідів та учасників Великої Вітчизняної війни, які потребують зубопротезування на пільгових умовах;
- інвалідів та учасників Великої Вітчизняної війни, які потребують санаторно-курортного оздоровлення в санаторіях, що функціонують на території Харківської області;
- дорослих, які підлягають забезпеченню протезами та ортезами;
- дітей, що підлягають забезпеченню протезами та ортезами (у т.ч. хворих на сколіоз, що потребують оперативного втручання та забезпечення корсетами);
- дорослих, які підлягають пільговому слухопротезуванню;
- дітей, які підлягають пільговому слухопротезуванню;
- хворих, які потребують оперативного лікування з приводу катаракти;
- хворих на цукровий та нецукровий діабет.
Такий підхід щодо формування єдиного банку даних дає можливість системно визначити потребу населення у пільговій медичній допомозі та реабілітації, забезпечити зворотний зв’язок із місцевими органами влади в рамках єдиного медичного простору та є підґрунтям для формування медико-соціальних проектів, які закладені в регіональній комплексній програмі «Здоров’я Слобожанщини».
13 вересня під головуванням голови профільної робочої групи, заступника голови облдержадміністрації І.М. Шурми проведено обласну селекторну нараду на тему «Про стан використання високовартісного медичного обладнання, придбаного за рахунок субвенції з державного бюджету та за кошти обласного бюджету».
У нараді взяли участь члени робочої групи Харківського регіонального Комітету з економічних реформ «Реформа соціальної сфери» за напрямком «Реформа медичного обслуговування», керівництво галузі регіону, керівники закладів охорони здоров’я, головні позаштатні спеціалісти Департаменту охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації.
За результатами наради видано доручення щодо напрямків подальшої реалізації завдань з модернізації сфери охорони здоров’я регіону.