Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Звіт Харківського регіонального Комітету з економічних реформ за напрямом - реформування медичного обслуговування

Члени профільної робочої групи «Реформа соціальної сфери» брали участь у пленарному засіданні ХХІІІ сесії VI скликання Харківської обласної ради, під час якого було прийнято рішення щодо внесення змін до комплексної обласної програми «Здоров’я Слобожанщини» на 2012 – 2014 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 26.04.2012 № 395-VI.
Програма визначає основні завдання, спрямовані на підвищення доступності та якості медичної допомоги громадянам – жителям Харківської області в 2012 – 2014 роках, у тому числі пільгових контингентів та осіб з особливими соціальними потребами; удосконалення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я усіх рівнів, подальше виконання заходів щодо забезпечення високовартісними лікарськими засобами окремих категорій населення; впровадження сучасних перинатальних технологій та інше.
Рішенням обласної ради від 29 серпня 2013 року № 792-VI «Про внесення змін до комплексної обласної програми «Здоров’я Слобожанщини» на 2012 – 2014 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 26 квітня 2012 року № 395-VI (із змінами)» затверджені обсяги фінансування щодо забезпечення закладів охорони здоров’я лікарськими засобами для надання невідкладної медичної допомоги вагітним, роділлям і породіллям при кровотечах, а також додаткові обсяги фінансування щодо забезпечення повної потреби у слухових апаратах жителів області, які потребують слухопротезування, витратними матеріалами для оперативного лікування катаракти, забезпечення закладів охорони здоров’я ІІІ рівня лікарськими засобами для надання медичної допомоги глибоко недоношеним дітям, виготовлення проектно-кошторисної документації та реконструкції приміщень для інсталяції та подальшої експлуатації лабораторного обладнання системи Hain Lifescience у лабораторії з мікробіологічної діагностики туберкульозу ІІІ рівня на базі КЗОЗ «Обласний протитуберкульозний диспансер № 1».
04.09.2013 голова профільної робочої групи, заступник голови облдержадміністрації Шурма І.М. очолив церемонію відкриття відремонтованого Центру дитячої імунології на базі обласної дитячої клінічної лікарні № 1.
Для покращення умов перебування пацієнтів у відділенні, удосконалення надання спеціалізованої медичної допомоги протягом 2013 року проведено ремонтні роботи на загальній площі 304 кв. м на суму близько 350 тис. грн. Регіональний центр дитячої імунології на базі обласної дитячої клінічної лікарні № 1 було засновано першим в Україні у 1995 році.
Харківський центр дитячої імунології – один з трьох в Україні. Ще два працюють у Києві та Львові. Метою центру є виявлення хворих на первинні та вторинні імунодефіцити, подальше їх лікування та спостереження. До задач Центру входить розгляд питань з імунопрофілактики, щеплення дітей, які мають надзвичайний перебіг під час попередньої імунізації. На базі Центру створено комісію з виявлення несприятливої події після імунізації. Центр надає спеціалізовану консультативну, діагностичну та лікувальну допомогу дитячому населенню Харківської, Сумської та Полтавської областей.
До складу центра входить: стаціонарний відділ на 30 ліжок; амбулаторно-поліклінічний відділ (кабінет лікаря-імунолога в обласній дитячій консультативній поліклініці ОДКЛ № 1); лабораторно-діагностичний відділ.
У центрі реалізується загальнодержавна програма «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року. Завдяки цій програмі в умовах стаціонарного відділу хворим на первинний імунодефіцит надається імунозамісна терапія імунобіологічним препаратом для внутрішньовенного застосування «Біовен-Моно», закупівля якого проводиться централізовано за державний рахунок.
За 18 років роботи Центру спеціалізовану медичну допомогу надано понад 75 тис. дітей. Щорічно у Центрі отримують амбулаторну та стаціонарну допомогу близько 3000 дітей, пацієнти направляються до Центру лікарями-імунологами міських дитячих поліклінік м. Харкова, лікарем-імунологом обласної дитячої поліклініки, сімейними лікарями та педіатрами з районів області.
Після відкриття Центру дитячої імунології голова профільної робочої групи, заступник голови облдержадміністрації Шурма І.М. провів брифінг, в ході якого підбив підсумки та висвітлив поточну діяльність місцевої влади щодо покращення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я області.