Звіт Харківського регіонального Комітету з економічних реформ за напрямом – стабілізація державних фінансів та розвиток фінансового сектору
На черговому засіданні підгрупи „Стабілізація державних фінансів та розвиток фінансового сектору” робочої групи „Сталий економічний розвиток, бізнес-клімат та інвестиції” було розглянуто питання щодо забезпечення низького рівня інфляції та підтримання стабільності фінансової системи, яке визначене Програмою економічних реформ України на 2010-2014 роки, затвердженої Президентом України.
Завдяки збалансованій грошово-кредитній політиці Національного банку України споживча інфляція в державі залишається на рівні, близькому до нуля; поліпшуються ринкові очікування; знижується вартість коштів; стабільно зростає депозитна база банківської системи, насамперед, за рахунок коштів у національній валюті.
Однак, домінування рецесивних тенденцій у світовій економіці відповідним чином відображалося на економічному розвитку України. Зокрема, приріст реального ВВП у I кварталі 2013 року третій квартал поспіль був від’ємним і становив «мінус» 1,3 %.
Враховуючи наведене вище, з метою закріплення позитивних тенденцій у монетарній сфері, а також сприяння процесам економічного розвитку, відповідно до статей 6 та 25 Закону України «Про Національний банк України», Положення про процентну політику Національного банку України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 18.08.2004 № 389, а також виходячи із цілей і завдань, визначених Основними засадами грошово-кредитної політики на 2013 рік, Правління Національного банку України 06.06.2013 прийняло постанову № 209 «Про регулювання грошово-кредитного ринку», якою, зокрема, передбачено встановити з 10.06.2013 облікову ставку в розмірі 7,0 % річних.
Такий крок Національного банку України зумовлений прагненням закріпити позитивні тенденції в монетарній сфері та надати завдяки цьому поштовх для активізації процесів економічного розвитку. Зокрема, рішення про зниження облікової ставки буде позитивно сприйняте ринком та стимулюватиме збільшення обсягів кредитування. А разом з іншими заходами Національного банку та Уряду це підвищить економічну активність у державі та сприятиме стабільності банківської системи.