Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Звіт Харківського регіонального Комітету з економічних реформ за напрямом – реформа міжбюджетних відносин

Під час проведення засідання підгрупою „Реформа міжбюджетних відносин” робочої групи „Регіональний економічний розвиток” було розглянуто питання щодо внесення змін до Податкового кодексу України, яке визначене Програмою економічних реформ України на 2010-2014 роки, затвердженої Президентом України.
Згідно пункту 334.2 статті 334 Податкового кодексу України, лісокористувачі щокварталу складають розрахунок збору наростаючим підсумком з початку року за формою, встановленою у порядку, передбаченою статтею 46 цього Кодексу, у якому окремим рядком зазначається сума збору, сплачена відповідно до підпунктів 334.2.1 та 334.2.2 цього пункту та подають його органу державної податкової служби за місцезнаходженням лісової ділянки у строки, визначені для квартального податкового (звітного) періоду, за винятком:
1. Пункт 334.2.1. ПКУ - лісокористувачів, якими до отримання лісорубних та лісових квитків збір вноситься в каси суб’єктів лісових відносин, які їх видають:
- фізичних осіб, а також фізичних осіб – підприємців, яким видано лісорубні та лісові квитки;
- лісокористувачів (крім фізичних осіб, а також фізичних осіб – підприємців, яким видано лісорубні та лісові квитки), у яких сума збору в лісорубному чи лісовому квитках не перевищую 50 відсотків однієї мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня року, в якому сплачується збір.
2. Пункт 334.2.2. Податкового кодексу України лісокористувачів з іншої області, які сплачують збір повністю до видачі їм спеціального дозволу за місцезнаходженням лісової ділянки, на який здійснюється заготівля деревини.
Але не передбачено сплату лісокористувачами – фізичними особами, яким надані лісові ділянки у довгострокове тимчасове користування лісами.
Запропоновано внести відповідні зміни до Податкового кодексу України щодо визначення сплати збору за спеціальне використання лісових ресурсів до каси постійного лісокористувача фізичними особами, яким надані лісові ділянки у довгострокове тимчасове користування лісами.