Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Звіт Харківського регіонального Комітету з економічних реформ за напрямом – стабілізація державних фінансів та розвиток фінансового сектору

В рамках роботи робочої групи „Сталий економічний розвиток, бізнес-клімат та інвестиції”, підгрупою „ Стабілізація державних фінансів та розвиток фінансового сектору” під час чергового засідання розглянуто питання щодо забезпечення низького рівня інфляції й підтримання стабільності фінансової системи, яке визначене Програмою економічних реформ України на 2010-2014 роки, затвердженої Президентом України.
Під час чергового засідання Ради Національного банку України було відмічено, що здійснення грошово-кредитної політики в січні-березні 2013 року дало змогу виконати основну конституційну функцію Національного банку України – забезпечити стабільність грошової одиниці України, а також сприяло стабільності банківської системи та підтримувало економічну політику Кабінету Міністрів України. Монетарні заходи, які були застосовані Національним банком України під час здійснення грошово-кредитної політики, відповідали тим процесам, що відбувалися на макроекономічному рівні, а також цілям і завданням грошово-кредитної політики на 2013 рік. Зокрема, вони підтримали сформовані наприкінці 2012 року позитивні тенденції в грошово-кредитній сфері, у тому числі в динаміці та структурі ліквідації, ресурсній базі банків і вартості коштів.
Упродовж I кварталу 2013 року в Україні спостерігалися низькі темпи інфляції – приріст індексу споживчих цін у березні порівняно з груднем попереднього року становив 0,1 % (у річному вимірі – «мінус» 0,8 %).
За підсумками засідання Рада Національного банку України рекомендувала Правлінню Національного банку України продовжити роботу з удосконалення процентних механізмів регулювання грошово-кредитного ринку, а також щодо розроблення та впровадження додаткових заходів з підтримки економічного зростання країни.