Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Звіт Харківського регіонального Комітету з економічних реформ за напрямом - реформування медичного обслуговування

З метою інформування громадськості щодо проведених в області перетворень у сфері охорони здоров’я робочою групою «Реформа соціальної сфери» разом із Департаментом масових комунікацій облдержадміністрації відпрацьовані питання та графік щодо висвітлення через засоби масової інформації позитивного досвіду з впровадження заходів оптимізації галузі охорони здоров’я. До висвітлення зазначених перетворень залучені обласні, міські та районні друковані засоби масової інформації, а також провідне профільне видання «Медична газета».
Протягом 2013 року в ефірі обласного радіо та на каналах телебачення відбувались виступи членів робочої групи щодо реалізації Закону України «Про екстрену медичну допомогу», покращення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я первинної ланки, у тому числі закладів, що надають медичну допомогу населенню на засадах сімейної медицини з роз’ясненням проведених структурно – організаційних змін у ході реформування галузі, висвітленням зусиль місцевих органів влади, спрямованих на розвиток медичної допомоги населенню у сільській місцевості, що відповідає завданням, визначеним соціальними ініціативами Президента України.
З 2012 року членами робочої групи запроваджено медійні форми роботи у форматі прес – турів по закладах охорони здоров’я.
12.06.2013 в ході спільного брифінгу із заступниками голови обласної державної адміністрації, який відбувся в рамках Днів відкритості Харківської області, голова профільної групи Комітету, заступник голови Харківської облдержадміністрації Шурма І.М. повідомив, що у 2013 році для забезпечення санаторно-курортного лікування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, Міністерством соціальної політики на Харківський регіон виділено 2259 путівок, що майже у 2 рази вище ніж у 2012 році, або 90% від потреби.
Мешканці сільської місцевості, які мають статус ветеранів, інвалідів війни, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, відповідно до квот та направлень обслуговуються у профільних спеціалізованих закладах охорони здоров’я третинного рівня.
12.06.2013 за ініціативи голови профільної групи Комітету, заступника голови Харківської облдержадміністрації Шурми І.М. відбулася передача 53 експрес-аналізаторів Clover A1C для визначення глікозильованого гемоглобіну у хворих на цукровий діабет із витратними матеріалами на загальну суму 891,7 тис. грн. Апарати отримані в якості благодійної допомоги завдяки соціальному партнерству з Міжнародною діабетичною асоціацією України та компанією «Ново Нордіск А/Т» (Данія).
Отримані прилади будуть встановлені в усіх поліклініках центральних районних та міських лікарень районів області (29), в поліклініках м. Харкова (21) та закладах охорони здоров’я обласного підпорядкування – КЗОЗ «Обласна клінічна лікарня – Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» та КЗОЗ «Обласна дитяча клінічна лікарня». Обстеження буде проводитися в кабінетах лікаря-ендокринолога поліклінічних закладів області – безпосередньо за місцем диспансерного нагляду за хворими, що зробить це важливе та якісне дослідження доступним для кожного хворого.
13.06.2013 голова робочої групи, заступник голови Харківської облдержадміністрації Шурма І.М. взяв участь в урочистостях з нагоди Дня медичного працівника, які відбулися у Харківському національному академічному театрі опери та балету ім. М. Лисенка, та від імені голови Харківської обласної державної адміністрації привітав присутніх з професійним святом.
В ході урочистостей заступник голови Харківської облдержадміністрації Шурма І.М. та перший заступник голови обласної ради Олешко О.П. вручили кращим працівникам медичної сфери почесні нагороди облдержадміністрації та облради, а також цінні подарунки.
14.06.2013 у Харківському обласному центрі служби крові відбулося святкування 10-ої річниці Всесвітнього дня донора крові під гаслом «Подаруйте життя: станьте донором крові».
Харківський обласний центр служби крові є одним з найпотужніших в Україні. На сьогоднішній день в області зареєстровано майже 290 тис. донорів, за рік в центрі проводиться майже 40 тис. донацій.
91% запасів крові у Харківському регіоні забезпечується від добровільних безоплатних донорів. На сьогодні звання «Почесного донора України» мають 2500 мешканців області. Один мешканець селища Мала Данилівка Харківської області одержав державну нагороду «Заслужений донор України». Цьогорічна кампанія має на меті висловити велику подяку таким донорам за їх благородні дії та сприяти добровільному безоплатному донорству крові.
За останні два роки Харківською облдержадміністрацією на ремонт операційного блоку було витрачено близько 1 млн. грн., закуплено лабораторного обладнання на суму майже 3 млн. грн., щорічно закуповуються витратні матеріали на суму 2 млн. грн. Після проведених перетворень умови як для донорів, так і для співробітників центру є єдиними на території держави. Так, у Харківській області донори крові отримують суму компенсації на харчування, у розмірі 35 грн., що у порівнянні з 2010 роком більше практично вдвічі та є одним з найкращих розмірів компенсації в Україні.
14.06.2013 під головуванням голови робочої групи, заступника голови Харківської облдержадміністрації Шурми І.М. відбулась обласна селекторна нарада облдержадміністрації з питань організації та проведення поглиблених медичних оглядів школярів.
Для проведення поглиблених медичних профілактичних оглядів школярів Департаментом охорони здоров’я Харківської облдержадміністрації було сформовано 58 бригад, у т.ч. 38 - в районах області та 20 – у м. Харкові. До складу бригад, які формуються в медичних установах, входить 8 лікарів-спеціалістів: лікар-педіатр (сімейний лікар), офтальмолог, отоларинголог, хірург, ортопед-травматолог, невролог, дитячий гінеколог, стоматолог, а також медична сестра.
За станом на 15.05.2013 оглянуто 204367 дітей, що складає 96,6%, в т.ч. в районах області – 105063 (97,6%), у м. Харкові - 99304 дитини (95,6%). За результатами поглиблених медичних профілактичних оглядів в цілому в області визнано здоровими 41,7% школярів, в т.ч. в районах області – 44,9%, в м. Харкові - 38,4%.
18.06.2013 проведено спільну нараду за участю медичного загалу Харківщини з представниками Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів щодо окреслення напрямків майбутньої співпраці під головуванням голови робочої групи, заступника голови Харківської облдержадміністрації Шурми І.М. та президента Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Сердюка В.Г.
Найважливіше завдання роботи Ради в області – встановити дієвий діалог між медиками, пацієнтами та владою.