Звіт Харківського регіонального Комітету з економічних реформ за напрямом - реформування медичного обслуговування
Одним з найважливіших питань у діяльності місцевих органів влади, робочої групи «Реформа соціальної сфери» з питань реформування медичного обслуговування Харківського регіонального Комітету з економічних реформ є підготовка висококваліфікованих кадрів для закладів первинної медичної допомоги.
06.06.2013 члени профільної робочої групи, головні позаштатні спеціалісти Департаменту охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації взяли участь у відеоконференції для роз’яснення та обговорення пріоритетів урядової політики, цілей і змісту соціально-економічних реформ на тему: «Про планування модернізації первинної медичної допомоги» під головуванням начальника управління реформ медичної допомоги Міністерства охорони здоров’я України Надутого К.О. , в ході якої керівництвом Міністерства охорони здоров’я України було висловлено вдячність керівництву Харківській облдержадміністрації за пропозиції з питання підготовки висококваліфікованих кадрів з сімейної медицини.
07.06.2013 голова робочої групи «Реформа соціальної сфери» Шурма І.М. взяв участь у відкритті фізіотерапевтичного, рентгенологічного кабінетів та церемонії введення у експлуатацію знов встановленого ліфту у Мереф’янському міжрайонному медичному центрі.
Мереф’янська центральна районна лікарня визначена одним з 10 міжрайонних центрів області (майбутніх госпітальних округів) для надання медичної допомоги жителям Харківського, частини Нововодолазького та Зміївського районів. Зазначені якісні зміни у матеріально-технічній базі лікарні дозволять суттєво підвищити діагностичні та лікувальні можливості закладу, покращити доступність та якість медичної допомоги мешканцям Харківської області. Загальна вартість робіт по встановленню ліфту у Мереф’янській центральній районній лікарні склала 741,137 тис. грн. В якості благодійної допомоги отримано ліфтове обладнання на суму 248 тис. грн.
На виконання завдань і доручень Президента України керівництвом Харківської облдержадміністрації, профільною робочою групою «Реформа соціальної сфери» у контексті реалізації соціальних ініціатив Президента України приділяється велика увага наближенню спеціалізованої медичної допомоги безпосередньо до сільського населення, виконанню програми «місцевих» стимулів для медичних працівників, насамперед, первинної ланки надання медичної допомоги, що передбачає, зокрема, забезпечення їх належними умовами праці та житлом.
Позитивним прикладом стала амбулаторія загальної практики – сімейної медицини с. Ватутіне Нововодолазького району із вбудованою 3 - кімнатною квартирою для медичних працівників загальною площею 75,4 кв. м.
11.06.2013 проведено прес-тур до вищезазначеного закладу. Потужність амбулаторії складає 30 відвідувань за зміну, загальна площа 231,6 кв. м. Амбулаторія забезпечена автомобілем ВАЗ 21041 спеціалізований. Нова будівля амбулаторії працює з червня 2012 року та має у своєму складі стоматологічний та фізіотерапевтичний кабінети, денний стаціонар на 5 ліжок; загальну клініко-діагностичну лабораторію; маніпуляційний, оглядовий кабінети та кабінет щеплень, забезпечена системою дистанційної передачі електрокардіограм «Телекард» та оснащена типовим комплектом сучасного медичного обладнання та устаткування, завдяки чому забезпечує якість та доступність первинної медико–санітарної допомоги мешканцям сільської місцевості.
12.06.2013 голова робочої групи, заступник голови обласної державної адміністрації Шурма І.М. в ефірі програми «Ранковий ексклюзив» на обласному радіо підвів підсумки діяльності місцевої влади за останні 2 роки щодо покращення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я первинної ланки, у тому числі закладів, що надають медичну допомогу населенню на засадах сімейної медицини.
Мета проведеної роботи – створити підгрунття для розвитку інституту сімейного лікаря в регіоні.
Так, системою «Телекард» забезпечені всі 228 лікарських амбулаторій, понад 250 фельдшерсько-акушерських та фельдшерських пунктів і всі бригади екстреної медичної допомоги на 100%, яка в режимі онлайн цілодобово дає можливість медичному працівнику первинної ланки передати кардіограму пацієнта та отримати кваліфіковану консультацію фахівців закладу третинного рівня надання медичної допомоги з приводу лікування у кожному конкретному випадку.
За останні 2 роки відкрито 70 рентгенологічних кабінетів у закладах охорони здоров’я Харківської області та м. Харкова. Крім того, в області діє 11 пересувних флюорографічних установок вітчизняного виробництва заводу «КРАС», які можуть виїхати у найвіддаленіші куточки регіону.
Також 50 лікарських амбулаторій оснащені новими сучасними стоматологічними установками.
Соціально незахищені жителі Харківщини мають гарантію повноцінного обстеження на безоплатній основі у будь-якій районній установі або в інститутах Академії медичних наук, з якими, за сприяння голови робочої групи Шурми І.М., обласна державна адміністрація має 14 укладених договорів соціального партнерства.
Голова робочої групи наголосив, що зусилля місцевих органів влади спрямовані на розвиток медичної допомоги населенню у сільській місцевості шляхом покращення умов праці та залучення медичних працівників до роботи у селі, що відповідає завданням, визначеним соціальними ініціативами Президента України.