Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Звіт Харківського регіонального Комітету з економічних реформ за напрямом – реформа освіти

Навчання та працевлаштування осіб із числа сільської молоді знаходиться на постійному контролі робочої підгрупи з питань реформ освіти Харківського регіонального Комітету з економічних реформ.
Члени робочої підгрупи взяли активну участь у підготовці та проведенні селекторної наради, що відбулася 17.05.2013 в малій залі Будинку рад. На нараді ретельно розглянуто виконання постанови Кабінету Міністрів України від 29.06.1999 № 1159 «Про підготовку фахівців для роботи в сільській місцевості» та Указу Президента України від 19.03.1999 № 262/99 «Про державну підтримку підготовки фахівців для сільської місцевості».
У нараді взяли участь керівники вищих та професійно-технічних навчальних закладів і фахівці Департаментів науки і освіти, агропромислового розвитку, охорони здоров`я, культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації, які безпосередньо займаються питаннями середньої, професійно-технічної та вищої освіти.
До районних та міських студій запрошені голови районних державних адміністрацій, міські голови міст обласного значення; керівники місцевих органів управління освіти, управлінь (відділів) агропромислового розвитку, культури, охорони здоров’я районних державних адміністрацій, професійно-технічних навчальних закладів, що розташовані в районах області та містах обласного значення.
Під час обговорення було звернено увагу на дотримання Порядку встановлення квоти підготовки фахівців для агропромислового комплексу, залізничного транспорту, митних органів і соціальної сфери сільської місцевості у вищих навчальних закладах, проаналізовано питання щодо зарахування осіб із числа сільської молоді до вищих навчальних закладів у 2012 році, у тому числі за цільовими направленнями, працевлаштування молодих спеціалістів, профорієнтаційної роботи, що проводиться вищими навчальними закладами в Харківському регіоні.
Департаментом науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації проаналізовано питання щодо вступу осіб із числа сільської молоді в 2012 році на І курс до ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації державної та комунальної форм власності за денною формою навчання.
Усього зарахована 5531 особа, що становить 26% від загальної кількості зарахованих (у 2011 році: 4332 – 33%, у 2010 році: 4467 – 25%).
Якщо порівняти показники вступу випускників 11-х класів навчальних закладів Харківської області до вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації у 2012 та 2011 роках, то можна констатувати наступне:
- найбільший показник щодо вступу (% від загальної кількості випускників) упродовж двох років спостерігається в Балаклійському, Борівському, Дворічанському, Кегичівському, Нововодолазькому, Чугуївському, Шевченківському районах, містах Ізюм, Лозова, Первомайський, Чугуїв;
- найменші показники у 2012 році – у Великобурлуцькому, Вовчанському, Зачепилівському, Печенізькому, Сахновщинському, Харківському районах, місті Люботин; у 2011 році – у Зачепилівському, Красноградському, Сахновщинському районах.
У 2012 році всього зараховано за цільовим направленням до ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації Харківської області 433 особи, що складає 7,8% від загальної кількості зарахованих із числа сільської молоді. У 2011 році – 427 (9,8%), у 2010 році – 673 (15,1%).
У 2012 році випускники (усього 294 особи) навчальних закладів районів області за цільовим направленням зараховані до 12 вищих навчальних закладів.
Найбільше цільових направлень, за якими зараховано вступників, видано Департаментами агропромислового розвитку, науки і освіти, охорони здоров`я обласної державної адміністрації, службою кадрів Південної залізниці.
Найбільший відсоток зарахованих за цільовим направленням від загальної кількості зарахованих на навчання випускників району спостерігається в Борівському, Золочівському, Кегичівському, Шевченківському районах, найменший – у Балаклійському, Вовчанському, Дергачівському, Зміївському, Красноградському.
Слід зазначити, що кількість виділених квотних місць у деяких вищих навчальних закладах значно перевищує кількість студентів, зарахованих за квотою. Так, у 2012 році залишилися невикористаними 597 місць за квотою сільської молоді у вищих навчальних закладах, що складає 72% від виділених квотних місць у цих навчальних закладах.
Департаментом науки і освіти також проаналізовано питання щодо працевлаштування випускників 2012 року, які навчалися за державним замовленням на денній формі навчання.
Із загальної кількості випускників, які навчалися за освітньо-кваліфікаційними рівнями «спеціаліст» і «магістр» працевлаштовані майже 95 % випускників. Отримали направлення на роботу в сільській місцевості із загальної кількості працевлаштованих випускників, які навчалися за освітньо-кваліфікаційним рівнем «спеціаліст» - 19%, «магістр» - 10%.
Більше 70% випускників, які працевлаштовані в сільській місцевості, отримали направлення на роботу в Харківській області.