Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Звіт Харківського регіонального Комітету з економічних реформ за напрямом - реформування медичного обслуговування та реалізація соціальних ініціатив Президента України

16 квітня 2013 року відбулась прес-конференція заступника голови Харківської обласної державної адміністрації Шурми І.М. та голови Представництва ЮНІСЕФ в Україні, виконуючою обов’язки координатора системи ООН Юкіе Мокуо на тему «Підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Програмою розвитку ООН, Дитячим Фондом ООН, Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я, Міжнародною Організацією Праці, Харківською обласною державною адміністрацією в рамках Партнерства ООН зі сприяння правам людей з інвалідністю».
Між Харківською обласною державною адміністрацією, Програмою розвитку Організації Об`єднаних Націй (ПРООН), Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) та Міжнародною організацією праці (МОП) було досягнуто домовленості про спільну реалізацію програми «Сприяння інтеграційній політиці та послугам для людей з інвалідністю в Україні».
Метою співпраці в Харківській області є впровадження регіонального компоненту спільної програми, яка спрямована на впровадження стандартів доступності та універсального дизайну, що забезпечать залучення і участь людей з інвалідністю у суспільному житті. Програма має на меті подолання існуючих бар'єрів, які заважають або обмежують рівний доступ до послуг і об'єктів, призначених для широкої громадськості.
В Харківській області в ході реалізації Програми планується проведення всебічної оцінки існуючих можливостей і бар'єрів для людей з інвалідністю в двох пілотних громадах  м. Чугуєва та Валківського району; розроблення місцевих стратегій та планів дій по вирішенню проблем доступності.
На 2014 рік заплановано реалізацію ініціатив громад спільно з місцевими органами влади, громадськими організаціями та спеціалізованими агенціями ООН. Зокрема, програмою передбачається покращити доступ до послуг раннього втручання для сімей із дітьми з особливими потребами, а також впровадити місцеві ініціативи, спрямовані на подолання бар’єрів в сфері зайнятості та доступу до медичних послуг для людей з інвалідністю.
Окрім регіонального рівня, Програма реалізовуватиметься також і на національному рівні та буде сприяти виконанню статей 4, 9, 23, 25, 26, 27 Конвенції ООН про права інвалідів. На національному рівні планується також розроблення нормативної бази та навчальних програм щодо застосування принципів доступності та універсального дизайну для державних органів та навчальних закладів і, зокрема, заплановано проведення першої національної конференції з метою просування принципів універсального дизайну, поширення практичного досвіду та представлення результатів Програми у партнерстві з центральними та місцевими органами виконавчої влади. Окрім цього, проводитимуться інформаційні та громадські просвітницькі кампанії щодо подолання упереджень стосовно людей з інвалідністю.
Загальнонаціональна Програма впроваджуватиметься упродовж двох років. Її бюджет складає 365 600 доларів США, які буде надано Партнерством ООН з питань реалізації прав людей з інвалідністю, а також ПРООН та ЮНІСЕФ.