Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Звіт Харківського регіонального Комітету з економічних реформ за напрямом – реформа освіти

Членами робочої підгрупи з питань реформ освіти Харківського регіонального Комітету з економічних реформ проаналізовано питання щодо реалізації мовного законодавства в загальноосвітніх навчальних закладах із навчанням мовами національних меншин.
За результатами проведеної роботи встановлено, що в регіоні значну частину населення становлять мовні меншини. Згідно із законодавством України вони мають право на задоволення своїх освітніх і культурних потреб рідною мовою.
В області приведена у відповідність до освітніх запитів населення мережа загальноосвітніх навчальних закладів області. У 2012/2013 навчальному році забезпечено функціонування 691 україномовних, 124 російськомовних та 67 двомовних шкіл.
З метою забезпечення підготовки випускників загальноосвітніх навчальних закладів із навчанням мовами національних меншин до зовнішнього незалежного оцінювання:
1. Збільшена кількість годин на вивчення української літератури в 10-х та 11-х класах.
2. Запроваджено в 10-х класах двомовне вивчення (мовою навчання за рахунок інваріантної частини та українською мовою - за рахунок варіативної частини навчальних планів) історії України, алгебри і початку аналізу та геометрії.
3. Запроваджено вивчення історії України українською мовою.
4. Збільшена у 2 - 4-х класах кількість годин на вивчення української мови.
5. Запроваджено, починаючи з 6-го класу, двомовне вивчення географії.
6. Запроваджено, починаючи з 7-го класу, вивчення географії українською мовою та двомовне вивчення алгебри й геометрії за рахунок варіативної частини навчальних планів.
Окрім вищезазначених предметів, у загальноосвітніх навчальних закладах українською мовою викладаються такі предмети, як «Харківщинознавство», «Правознавство», «Я і Україна. Правознавство», «Я і Україна. Громадянська освіта», «Я і Україна».
Також у навчальних закладах українською мовою викладаються спецкурси «Практикум з правопису української мови», «Стилістика сучасної української мови», «Українознавство», факультативні курси «Фразеологія української літературної мови», «Українська фразеологія», «Ділова українська мова».
На курсах підвищення кваліфікації в Комунальному вищому навчальному закладі «Харківська академія неперервної освіти» проводяться обов’язкові лекції та практичні заняття для всіх категорій педагогічних працівників за темою «Культура мовлення. Ділова українська мова».