Інформація про результати діяльності Харківського регіонального Комітету з економічних реформ за І квартал 2013 року
01.03.2013 головою Харківської обласної державної адміністрації затверджено Регіональний план дій на 2013 рік щодо впровадження в Харківській області Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава».
На виконання доручення Президента України від 19.02.2013 № 1-1/319 та у зв’язку з кадровими змінами 21.02.2013 було оновлено персональний склад Харківського регіонального Комітету з економічних реформ.
05.03.2013 заступником голови Харківської обласної державної адміністрації затверджено план роботи на І півріччя 2013 року Харківського регіонального Комітету з економічних реформ.
У І кварталі 2013 року робочими групами і підгрупами Харківського регіонального Комітету з економічних реформ проведено 26 засідань та 2 «круглі столи».
Одним із пріоритетних напрямів діяльності Харківського регіонального Комітету з економічних реформ є реалізація соціальних ініціатив Президента України.
Протягом І кварталу 2013 року діяльність Комітету за напрямом «Реформа медичного забезпечення» була спрямована на здійснення заходів щодо модернізації регіональної сфери охорони здоров’я відповідно до основоположних законодавчих актів центральних та місцевих органів влади.
За січень - березень 2013 року проведено 7 засідань профільної робочої групи, у тому числі 3 виїзні за участю медичної громадськості адміністративно – територіальних одиниць Валківського, Дергачівського та Нововодолазького районів.
У ході засідань розглянуті питання щодо вдосконалення медичної допомоги мешканцям області, реалізації Закону України «Про екстрену медичну допомогу», поліпшення матеріально – технічної бази закладів, протидії соціально небезпечним хворобам, подальшої співпраці із соціально орієнтованим бізнесом та ін.
Члени профільної робочої групи також брали участь у заходах, що проводились за ініціативи центральних органів влади.
У I декаді січня 2013 року у приміщенні Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбулась відеоконференція під головуванням директора Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги Міністерства охорони здоров’я України Хобзея М.К. на тему «Діяльність екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», яка була організована за ініціативи Секретаріату Кабінету Міністрів України.
Питання щодо реалізації положень Закону України «Про екстрену медичну допомогу» розглядалися в ході 3-х селекторних нарад під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Грищенка К.І.
Були розглянуті питання щодо створення служби екстреної медичної допомоги в регіонах України, наявності центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, матеріально-технічного та кадрового забезпечення служби, проблеми, що виникають, та шляхи їх вирішення.
За підсумками нарад визнано, що Харківська область серед 27 регіонів України входить до кола кращих, у яких питання реалізації положень Закону України «Про екстрену медичну допомогу» вирішуються вчасно завдяки особистому сприянню керівників місцевих органів виконавчої влади.
З 01.01.2013 за сприяння заступника голови обласної державної адміністрації, голови профільної робочої групи Шурми І.М., інших членів групи в регіоні оптимізовано службу екстреної медичної допомоги на принципово нових засадах організації, управління та фінансування. Така структура служби відповідає європейській моделі та є однією зі складових соціальних ініціатив Президента України, гарантованою умовою порятунку життя пацієнтів за максимально короткий час.
Утворений рішенням Харківської обласної ради від 20.09.2012 №532-VI комунальний заклад охорони здоров’я «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» зареєстровано в Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб.
Розроблено та затверджено регіональний план заходів обласної державної адміністрації щодо функціонування та розвитку системи екстреної медичної допомоги та медицини катастроф в Харківській області на 2013 рік.
Визначено обсяг фінансування на систему екстреної медичної допомоги в обласному бюджеті на 2013 рік у сумі 166075,5 тис. грн. або 16,6% видатків обласного бюджету.
На початку січня 2013 року головою робочої групи Шурмою І.М. за участю засобів масової інформації, медичного загалу презентовано регіональну оперативну диспетчерську КЗОЗ «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» з використанням сучасних GPS-технологій для прийому викликів зі стаціонарних та мобільних телефонів за номером «103» з міста Харкова та районів області, а також прийому викликів через систему комутації за номером «112» з території всього регіону.
Разом із відкриттям диспетчерської за рахунок коштів державного бюджету поповнено автопарк служби екстреної медичної допомоги 9 новими санітарними автомобілями класів «В» та «С».
Працює регіональна «Гаряча лінія» для здійснення контролю, інформування населення щодо функціонування та розвитку профільної служби.
З метою відпрацювання робочих питань щодо організації роботи служби екстреної медичної допомоги, у всіх адміністративно – територіальних одиницях області 12.02.2013 під головуванням голови робочої групи Шурми І.М. проведено розширене засідання робочої групи за участю фахівців Департаменту охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації, керівництва КЗОЗ «Обласна клінічна лікарня – центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», КЗОЗ «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», завідувачів районних структурних підрозділів служби екстреної медичної допомоги.
З метою інформування громадськості щодо проведених в області перетворень, разом з управлінням у справах преси та інформації Харківської обласної державної адміністрації відпрацьовані питання та графік висвітлення через засоби масової інформації позитивного досвіду із впровадження заходів оптимізації галузі охорони здоров’я. До висвітлення зазначених перетворень залучені обласні, міські та районні друковані засоби масової інформації, а також провідне профільне видання «Медична газета».
Протягом І кварталу 2013 року в ефірі обласного радіо та на каналах телебачення виступали члени робочої групи з питань реалізації Закону України «Про екстрену медичну допомогу» з роз’ясненням проведених структурно – організаційних змін у ході перебудови служби в напрямі консолідації системи екстреної медичної допомоги на рівні обласного бюджету, створення єдиної вертикалі управління та контролю, забезпечення щоденного моніторингу викликів бригад та дотримання нормативу доїзду, особливо в сільській місцевості, оновлення автомобільного парку.
З 2012 року членами робочої групи запроваджено медійні форми роботи у форматі прес – турів по закладах охорони здоров’я.
30.01.2013 профільним заступником голови обласної державної адміністрації, керівництвом галузевого управління, КЗОЗ «Обласна клінічна лікарня – Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» для представників засобів масової інформації, громадськості проведено прес-тур на тему «Робота системи екстреної медичної допомоги в Харківській області» на прикладі Дергачівського району. Висвітлені питання готовності одного з підрозділів регіональної служби до роботи на принципово нових засадах управління та фінансування.
05.02.2013 відбулась прес - конференція голови робочої групи, заступника голови обласної державної адміністрації Шурми І.М. на тему «Про роботу регіональної диспетчерської екстреної медичної допомоги в Харківській області в січні 2013 року», у ході якої презентовано перші позитивні досягнення системи екстреної медичної допомоги в нових умовах управління, порядок маршрутизації викликів за телефонним номером 103, процедуру оновлення санітарного транспорту, забезпечення служби лікарськими засобами та пально – мастильними матеріалами, деякі проблемні питання, а також окреме бачення подальшого розвитку та вдосконалення системи екстреної медичної допомоги.
У рамках заходів до Дня Соціальної справедливості - 2013 проведено засідання «круглого столу» під головуванням голови робочої групи «Реформа соціальної сфери», заступника голови облдержадміністрації Шурми І.М. , який визначив основні складові соціальної політики в регіоні та їх подальший розвиток. У даному контексті першочерговим залишається питання щодо виконання соціальних ініціатив Президента України.
Виступ члена робочої групи, директора Департаменту охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації Галацана О.В. у ході «круглого столу» був присвячений новаторському досвіду Харківської області щодо укладення договорів соціального партнерства між обласною державною адміністрацією, установами Національної академії медичних наук України та соціально орієнтованим бізнесом для надання медичної допомоги, насамперед, соціально незахищеним верствам населення. Уже підписано 14 таких договорів і цей досвід був підтриманий на території всієї держави.
На виконання соціальних ініціатив Президента України спрямована також реалізація пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою. За підсумками 2012 року Харківську область визнано лідером у питаннях виконання зазначеного проекту.
Створено реєстр хворих на гіпертонічну хворобу, до якого внесено майже 700 тис. осіб.
Конкретні результати реалізації проекту полягають у зниженні ціни на найбільш популярні і доступні лікарські засоби, які використовуються для лікування гіпертонічної хвороби, у середньому на 11%, а на ряд дорогих ліків – на 30-35%.
21.02.2013 у ході програми «Час влади» на обласному телебаченні голова робочої групи Шурма І.М. ознайомив глядачів з ходом реформування регіональної сфери охорони здоров’я, зупинився на позитивних моментах організації медичного забезпечення сільського населення щодо безперешкодного отримання всіх видів медичної допомоги. Також до 9 травня будуть повністю забезпечені потреби інвалідів та учасників Великої вітчизняної війни у слухових апаратах та лікуванні з приводу катаракти.
За поданням членів робочої групи на сесії Харківської обласної ради розглянуто питання «Про внесення змін до комплексної обласної програми «Здоров’я Слобожанщини» на 2012 – 2014 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 26.04.2012 № 395 – VI (із змінами)», прийнято рішення від 05.03.2013 №650 – VI, яким визначено загальний обсяг фінансування заходів програми на 2013 рік у сумі понад 25,1 млн. грн.
14.03.2013 відбулось розширене засідання колегії Департаменту охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації, робочої групи «Реформа соціальної сфери» Харківського регіонального Комітету з економічних реформ за участю керівництва обласної та Харківської міської рад, Департаменту охорони здоров’я Харківської міської ради, представників галузевої профспілки, територіальних управлінь та відомств, науковців, медичної спільноти. Обговорено питання щодо результатів діяльності сфери охорони здоров’я в 2012 році та основні напрями діяльності на 2013 рік.
За напрямом «Реформа соціальної сфери та подолання проблем бідності» здійснювалися заходи з виконання Державної цільової соціальної програми подолання та запобігання бідності на період до 2015 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 31.08.2011 № 1057.
З початку 2013 року проведено два засідання робочої групи "Реформа соціальної сфери" Харківського регіонального Комітету з економічних реформ.
01.03.2013 на засіданні розглянуто питання запровадження Методики щодо визначення потреб адміністративно-територіальної одиниці у соціальних послугах.
Дану методику запропоновано Міністерством соціальної політики України. Визначення потреб у соціальних послугах проводиться з метою прийняття управлінських рішень щодо розвитку й оптимізації системи соціальних послуг адміністративно-територіальної одиниці та перерозподілу бюджетних коштів між напрямами роботи. Запроваджується організаційний процес, структура, обробка отриманих даних та проведення аналізу з визначення потреб населення у соціальних послугах.
Основні етапи проведення аналізу включають: очікування попиту та пропозиції соціальних послуг; прогнозування чисельності соціальних груп і потреб у соціальних послугах та оцінювання рівня задоволення потреб у них.
У кожній територіально-адміністративній одиниці розпочата відповідна робота, проводиться аналіз визначення потреб у соціальних послугах.
Для визначення соціальних груп, які потребують соціальних послуг, Департаментом соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації надіслані запити до Головного управління статистики у Харківській області, управління Державної пенітенціарної служби України у Харківській області, Департаменту охорони здоров'я Харківської обласної державної адміністрації.
11.03.2013 на засіданні розглядалися питання реформування трудового законодавства, зокрема запровадження нових форм і методів роботи, з метою поліпшення стану охорони праці, скорочення рівня виробничого травматизму та професійної захворюваності на підприємствах Харківської області. Обговорено стан здійснення державного контролю у сфері охорони праці, виконання заходів комплексної Програми соціального захисту населення Харківської області на 2011 – 2015 роки в частині поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, проаналізовано роботу рад безпечної життєдіяльності населення.
У лютому 2013 року було укладено Угоду про співпрацю у сфері безпеки життєдіяльності населення . Її сторонами є Територіальне управління державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Харківській області, Головне управління Державної техногенної безпеки у Харківській області, Територіальна державна інспекція з питань праці у Харківській області, Департамент соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації, Головне управління державної санітарно-епідеміологічної служби у Харківській області, Об'єднання професійних спілок Харківської області, управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Харківській області та Спільний представницький орган роботодавців Харківської області.
З метою поліпшення стану охорони та умов праці на підприємствах і досягнення рівня безпеки праці, як у розвинених європейських країнах, робоча група вирішила винести на обговорення з народними депутатами України, які були вибрані від Харківської області, питання щодо внесення змін до законодавства України, якими передбачити механізми стимулювання роботодавців до створення безпечних умов праці, запровадження щорічного перегляду страхових тарифів для страхувальників у залежності від рівня травматизму за попередній рік, стану реалізації заходів щодо поліпшення охорони та умов праці, а також упровадження нових прогресивних технологій або засобів виробництва.
Прийняття зазначених змін сприятиме перегляду роботодавцями свого ставлення до питань охорони праці і, у кінцевому результаті, збереженню життя і здоров’я працюючих.
З метою реалізації соціальних ініціатив Президента України, у Харківській області проводиться активна робота з реалізації Програми здешевлення вартості іпотечних кредитів для будівництва доступного житла.
У програмі беруть участь 9 будівельних компаній та 7 банків. 28 житлових будинків відібрано Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Громадяни можуть придбати 2583 квартири. 560 громадян виявили бажання брати участь у Програмі. Укладено 77 договорів на часткову компенсацію відсотків та 77 кредитних договорів на загальну суму 15,6 млн.грн.
З метою реалізації реформ системи освіти, протягом І кварталу 2013 року проведені засідання робочої підгрупи, де були всебічно розглянуті питання виконання постанови Кабінету Міністрів України від 05.08.1998 № 1238 «Про затвердження Положення про прийом іноземців та осіб без громадянства на навчання до вищих навчальних закладів», підсумки проведення обласних етапів ІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т.Г. Шевченка і ХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика серед учнів загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів та студентів вищих навчальних закладів, виконання постанови Кабінету Міністрів України від 29.06.1999 № 1159 «Про підготовку фахівців для роботи в сільській місцевості», підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2013 році.
Робота підгрупи з питань реформ освіти була спрямована на забезпечення виконання Указу Президента України від 12.03.2012 № 187/2012 «Про Національний план дій щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава».
У І кварталі 2013 року члени підгрупи з питань реформ освіти брали активну участь у різноманітних заходах, серед них: розширене засідання Ради ректорів вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації Харківського регіону (19 лютого) з питання обговорення нової редакції Закону України «Про вищу освіту», засідання Харківської обласної Громадської гуманітарної ради з розглядом питання «Про причини «нетипової» і раптової смерті серед населення Слобожанщини, шляхи подолання», урочисте засідання Асамблеї вчених рад Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, присвячене 208-й річниці з дня відкриття університету тощо.
Для реалізації економічних реформ за напрямом «Дерегуляція, підприємництво та інвестиційна діяльність» Харківським регіональним комітетом були зроблені такі кроки.
В області було створено мережу дозвільних центрів, в які, за даними моніторингу, звернулося близько 120 тисяч суб'єктів господарювання. В 2012 році Єдиним дозвільним центром Харкова для забезпечення надання якісних послуг підприємцям регіону видано 53 тисячі 780 документів дозвільного характеру та надано більше 40 тисяч консультацій.
У сфері розвитку малого та середнього бізнесу систематично на безкоштовній основі для підприємців проводяться різноманітні «круглі столи», інтернет-семінари, тренінги, майстер-класи, за участю представників Харківського регіонального фонду підтримки підприємництва, Департаменту економіки і міжнародних відносин Харківської обласної державної адміністрації, Державної податкової служби у Харківській області, Харківської обласної митниці, Територіальної державної інспекції праці у Харківській області та інших організацій в залежності від напряму заходу.
З березня 2013 року на території Харківської області почав працювати регіональний відділ Держпідприємництва України, який обслуговуватиме Сумську, Чернігівську та Харківську області, розташований в м. Харкові.
Завдяки відкриттю таких відділів Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва матиме змогу здійснювати свої повноваження не тільки безпосередньо, а ще й через утворені територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі як структурні підрозділи апарату Держпідприємництва України.
01.02.2013 стартував Міжнародний конкурс інноваційних та інвестиційних проектів «Харківські ініціативи-2013». Проект спрямований на підвищення інвестиційної привабливості Харкова і Харківської області, на розвиток творчої і ділової активності новаторів, вчених і бізнесменів, на виявлення перспективних інноваційних проектів і підготовку ефективних бізнес-планів для залучення інвестицій у Харків і Харківську область.
15.02.2013 представниками Харківського регіонального Комітету з економічних реформ було організовано зустріч голови Харківської обласної державної адміністрації Добкіна М.М. та голови Харківської обласної ради Чернова С.І. з Надзвичайним і Повноважним Послом Російської Федерації в Україні, Спеціальним представником Президента Російської Федерації з розвитку торгівельно-економічних відносин з Україною паном Зурабовим М.Ю. Під час зустрічі обговорювалися питання щодо стану та перспектив взаємовигідного співробітництва між Харківською областю та Російською Федерацією.
У рамках реформування житлово-комунального господарства передбачено здійснення низки ключових заходів.
Реформа житлово-комунального господарства спрямована на технічне переоснащення галузі, скорочення питомих показників використання енергетичних і матеріальних ресурсів.
30.01.2013 та 19.03.2013 під час засідання робочої групи " Модернізація інфраструктури та базових секторів " Харківського регіонального Комітету з економічних реформ були розглянуті такі питання, як визначення інвестиційно привабливих територій та населених пунктів, в яких ведеться інвестиційна діяльність, із забезпеченням їх відповідною містобудівною документацією, а також стан діючих тарифів на житлово-комунальні послуги в Харківській області.
У 2012 році в Харківській області створений і розпочав свою роботу Сектор Державної інспекції України з контролю за цінами. Сектор, відповідно до покладених на нього завдань, проводить моніторинг тарифів на житлово-комунальні послуги, прийнятих центральними і місцевими органами влади, уповноваженими вирішувати питання ціноутворення, рішень щодо формування, установлення та застосування тарифів; вносить пропозиції щодо скасування в установленому порядку тарифів, установлених з порушенням вимог чинного законодавства.
У сфері підвищення конкурентоспроможності промисловості, транспорту і зв’язку в рамках діяльності підгрупи «Підвищення конкурентоспроможності промисловості, транспорту і зв’язку» 21.01.2013 були обговорені концептуальні засади інноваційно-інвестиційного проекту за участю фахівців кафедр двигунобудування Харківського національного автомобільно-дорожнього університету, Національного технічного університету «ХПІ» та Української державної академії залізничного транспорту. Ухвалено рішення стосовно створення робочої групи з організації та координації робіт з Мінекономрозвитку України щодо підготовки та державної реєстрації інвестиційного проекту «Слобожанський дизель» (робочу групу створено рішенням генерального директора ДК «Укроборонпром» від 05.03.2013 № 9-3ГК/63).
31.01.2013 на засіданні підгрупи підписано Угоду щодо формування транспортно-логістичного кластера в Харківській області – першого документа, що визначає основні засади співробітництва між учасниками кластера, з метою підвищення конкурентоздатності кожного підприємства ТЛК і економічного зростання економіки регіону.
У підписанні Угоди взяли участь керівники органів державної влади та місцевого самоврядування, підприємств, які надають та замовляють послуги сфери авіаційного, автомобільного та залізничного транспорту, вищих навчальних закладів, інших зацікавлених організацій області.
20.02.2013 підписано Угоду про співробітництво у сфері наукового забезпечення реалізації державної промислової та науково-технічної політики на регіональному рівні, яку підписано 20.02.2013 між Департаментом інноваційного розвитку промисловості і транспортної інфраструктури Харківської обласної державної адміністрації та Харківським національним університетом ім. В.Н. Каразіна. Мета угоди - формування і реалізація державної регіональної промислової, науково-технічної політики, а також у сферах транспорту та зв’язку.
Підготовлено проект Угоди між Харківською обласною державною адміністрацією та Міністерством промислової політики України про співробітництво у сфері реалізації державної промислової політики на 2013 – 2015 роки. Орієнтовний термін підписання - квітень 2013 року.
У рамках заходів, спрямованих на підвищення конкурентоспроможності підприємств оборонно-промислового комплексу, проведено дві наради щодо забезпечення підтримки інноваційно-інвестиційного проекту «Слобожанський дизель», який розроблено КП «Харківське конструкторське бюро з двигунобудування» та впроваджується ДП «Завод ім. В.О. Малишева».
06.03.2013 проведено нараду щодо підсумків роботи Українсько-Російського технопарку «Слобожанщина» у 2012 році та намічено завдання на 2013 рік.
12.03.2013 було намічено першочергові кроки, які заплановано здійснити
з метою забезпечення проходження реєстрації проекту Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.
За рахунок упровадження економічних реформ за напрямом «Реформа сільського господарства» були досягнуті такі результати.
За січень-лютий 2013 року виробництво валової продукції, порівняно з відповідним періодом 2012 року, зросло на 10,3%, у тому числі по сільськогосподарських підприємствах - на 17,9%, по господарствах населення – на 2,9%.
Сільгосптоваровиробниками області посіяно 501,9 тис. га озимих культур, у тому числі 482,2 тис. га озимих на зерно. Отримано 100% сходів.
За станом на 01.03.2013 у цілому по області молока вироблено 63,0 тис. тонн, що на 2,6 тис. тонн (або на 4,3%) більше відповідного періоду минулого року, реалізовано худоби та птиці на забій (у живій вазі) – 26,2 тис. тонн, що на 4,2 тис. тонн (або на 19,1%) відповідно більше.
До рівня попереднього року збільшилось поголів’я великої рогатої худоби на 13,4 тис. голів (6,6%), свиней – на 57,8 тис. голів (29%), птиці – на 1583,5 тис голів (20,2%).
В області триває робота щодо реалізації земельної реформи. Рішенням Харківської обласної ради від 21.04.2011 № 117-VI затверджено обласну Програму раціонального використання та охорони земель Харківської області на 2011-2015 роки.
У 2012 році Програмою було заплановано виділення коштів на загальну суму 70,69 млн. грн. для проведення розмежування земель на площі 355,38 тис. гектарів.
За станом на 01.02.2013 органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади прийнято 18 рішень щодо виділення коштів у розмірі 2378,1 тис. грн. на розмежування земель державної та комунальної власності на площі 33,7 тис. гектарів.
Укладено 10 договорів на виконання робіт з розробки проектів землеустрою по розмежуванню земель державної та комунальної власності населених пунктів у Краснокутському, Валківському та Красноградському районах за кошти, що надійшли в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, на загальну суму 887,2 тис. грн.
У зв’язку із прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності» від 06.09.2012 року № 5245-VІ, який набрав чинності з 01.01.2013, землі державної та комунальної власності в Україні вважаються розмежованими.
Законом визначено які землі вважаються землями комунальної власності і які залишаються в державній власності.
Протягом 2013 року органам державної влади та органам місцевого самоврядування необхідно оформити право постійного користування земельними ділянками державної та комунальної власності, що використовуються без документів, які посвідчують право користування ними.
З метою виконання схем землеустрою та техніко-економічного використання й охорони земель, у січні 2012 року головою обласної державної адміністрації Добкіним М.М. надано доручення головам районних державних адміністрацій розглянути на чергових сесіях місцевих рад питання щодо фінансування робіт зі складання схем землеустрою та техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель.
За результатами проведеної роботи внесені зміни до місцевих програм охорони і раціонального використання земель у частині передбачення відповідного фінансування вказаних робіт у 2012 році.
Загальний розмір коштів, передбачений внесеними змінами, по області складає 4266,4 тис.грн. Дані роботи планується виконати за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів, а також за рахунок коштів інших джерел, не заборонених чинним законодавством.
Але основною причиною стримування виконання даного виду робіт є відсутність необхідних коштів на рахунках місцевих рад. Робота в цьому напрямі триває.
Одним із кроків на шляху реформи міжбюджетних відносин є впровадження програмно-цільового методу на рівні місцевих бюджетів.
Обов’язковою і необхідною умовою успішного запровадження програмно-цільового методу є наявність загальнофункціонального програмного забезпечення, яке буде забезпечувати об’єднання точок усіх учасників бюджетного процесу в єдину корпоративну мережу (головні розпорядники, фінансові органи, органи Державної казначейської служби).
У Харківській області, у рамках проведення бюджетної реформи відповідно до Програми економічних реформ на 2010-2014 роки „Заможне суспільство, конкурентноспроможна економіка, ефективна держава”, проводиться робота щодо запровадження програмно-цільового методу на рівні місцевих бюджетів (далі - ПЦМ). Метою запровадження ПЦМ у бюджетному процесі є встановлення безпосереднього зв’язку між виділенням бюджетних коштів та результатами їх використання.
Напрацьовано основу методологічної бази запровадження програмно-цільового методу на місцевому рівні, розроблено інструкції для роботи. З метою реалізації Концепції застосування програмно-цільового методу у бюджетному процесі, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14.09.2002 № 538-р, Концепції реформування місцевих бюджетів, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23.05.2007 № 308-р, Основних підходів до запровадження програмно-цільового методу складання та виконання місцевих бюджетів, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 02.08.2010 № 805, для забезпечення проведення експерименту із запровадження програмно-цільового методу складання та виконання обласного бюджету рішенням Харківської обласної ради від 21.06.2012 року №443-VI затверджений розподіл видатків обласного бюджету на 2012 рік за головними розпорядниками коштів у розрізі бюджетних програм.
Протягом другого півріччя 2012 року міські (міст обласного значення) ради також затвердили рішення про відповідні бюджети за кодами програмної класифікації. Головні розпорядники коштів розробили та затвердили паспорти бюджетних програм. Розробка програмного забезпечення здійснюється Інформаційно-аналітичним департаментом Міністерства фінансів України.
Проводиться робота щодо виконання плану проведення експерименту із запровадження програмно-цільового методу, забезпечується підготовка та надання Міністерству фінансів України відповідної інформації.
Запровадження програмно-цільового методу забезпечить планування бюджету на середньострокову перспективу, перехід від утримання бюджетних установ до надання послуг високої якості населенню, оптимальне використання бюджетних коштів, досягнення в результаті значного економічного і соціального ефекту.
У сфері міжнародної інтеграції та співпраці проведено ряд заходів з метою поглиблення торгово-економічного співробітництва з країнами СНД, іншими перспективними торговими партнерами та створення позитивного іміджу Харківської області, а саме:
07.02.2013 за участю Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Індія в Україні пана Раджива Кумара Чандера відбулась урочиста церемонія відкриття Українсько-Індійського академічного центру в приміщенні Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна;
25.02.2013 делегація на чолі з головою Харківської обласної державної адміністрації Добкіним М.М. відвідала Х'юстонський медичний центр, який є найбільшим медичним закладом США. В результаті візиту досягнуто домовленості з керівником центру доктором Робертом Робертсоном щодо стажування харківських фахівців на базі Х'юстонського медичного центру;
26.02.2013 відбулась зустріч першого заступника голови Харківської обласної державної адміністрації Дулуба В.Г. та заступника голови Харківської обласної ради Давидової Л.І. з Надзвичайним і Повноважним Послом Французької Республіки в Україні паном Аленом Ремі. Під час зустрічі обговорювався стан та перспективи взаємовигідного співробітництва між Харківською областю та Францією, зокрема, у сфері сільського господарства.
З метою поглиблення міжнародного та міжрегіонального співробітництва у сфері технічної допомоги, у Харківській області планується створення регіонального центру міжнародних програм та проектів. Це питання розглядалось 13.03.2013 під час засідання «круглого столу» «Стан упровадження стратегії з енергоефективності в Харківській області. Проблеми та перспективи».