Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Звіт Харківського регіонального Комітету з економічних реформ за напрямом – реформа освіти

У рамках роботи робочої підгрупи з питань реформ освіти Харківського регіонального Комітету з економічних реформ багато уваги приділяється питанню соціального захисту та підтримки студентів пільгових категорій.
У І кварталі 2013 року відділом вищої освіти Департаменту науки і освіти вивчалось питання «Про стан забезпечення соціальних виплат студентам-сиротам відповідно до вимог чинного законодавства».
У вищих навчальних закладах Харківської області за станом на 01.03.2013 навчаються 1824 особи зазначеної категорії, що складає 1,3 % від загальної кількості студентів денної форми навчання. З них у ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації – 581 особа, у ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації – 1235 осіб, у приватних ВНЗ – 8 осіб. У порівнянні з минулим навчальним роком кількість студентів із числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа збільшилася на 44 особи.
На І курс у 2012 році зараховано 546 студентів вищезазначеної категорії, що на 80 осіб більше в порівнянні з 2011 роком. Усі вони протягом 2012/2013 навчального року згідно з наказом Головного управління освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації (зараз Департамент науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації) від 31.08.2012 № 427 «Про затвердження списочного складу дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб з їх числа, зарахованих на навчання на І курс до вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації у 2012 році, та виплату їм стипендії облдержадміністрації» отримують додатково до основної стипендії доплату в розмірі 100 грн. щомісячно.
Студентам, які в період навчання у віці до 23 років залишилися без батьків і перебували на повному державному утриманні в загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, при вступі на навчання до вищих навчальних закладів видається безоплатно за рахунок коштів тих закладів, які вони закінчили, комплект нового одягу і взуття на суму не менше за 12 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 грн.), а також грошова допомога в розмірі не менше 2,5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Студенти зазначеної категорії зараховуються на повне державне утримання в навчальних закладах, до яких вони вступили, і в період навчання забезпечуються безоплатно продуктами харчування, одягом, взуттям та м'яким інвентарем за нормами, встановленими для вихованців шкільного віку шкіл-інтернатів.
Студентам із числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, до завершення навчання виплачується щорічна допомога для придбання навчальної літератури в розмірі трьох мінімальних звичайних академічних стипендій.
Студентам із числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, щорічно надається матеріальна допомога в розмірі не менше 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Студентам із числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування при їх працевлаштуванні видається одяг, взуття, м'який інвентар та обладнання на суму не менше 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а також одноразова грошова допомога в розмірі шести прожиткових мінімумів. За бажанням випускникам навчальних закладів може бути виплачена грошова компенсація в розмірі, необхідному для придбання одягу і взуття.
Вивчення даного питання свідчить про те, що вищими навчальними закладами здійснюється всебічна підтримка студентів зазначеної категорії, заборгованість з виплат відсутня, студенти отримують відповідну допомогу для здобуття вищої освіти.