Протокольне рішення від 15 лютого 2011 року за результатами розширеного засідання регіонального комітету з економічних реформ Харківської області
№ 01-17/1212
18.02.11
Протокольне рішення
від 15 лютого 2011 року
за результатами розширеного засідання регіонального комітету з економічних реформ
Харківської області
У засіданні взяли участь:
Президент України Віктор Федорович Янукович;
члени Комітету з економічних реформ;
керівники центральних органів виконавчої влади;
члени регіонального комітету з економічних реформ (список додається);
запрошені: керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів міністерств і інших центральних органів виконавчої влади, керівництво обласної ради, керівники правоохоронних і контролюючих органів, голови райдержадміністрацій, голови міст обласного значення, представники суб'єктів підприємницької діяльності, установ і організацій області, представники ЗМІ (список додається).
Виступили:
- голова обласної державної адміністрації, голова регіонального комітету з економічних реформ Добкін М.М. «Перспективи соціально-економічного розвитку області в 2011-2012 роках»;
- генеральний директор ВАТ «Турбоатом» Субботін В.Г. «Про шляхи модернізації промислового виробництва на ВАТ «Турбоатом»;
- голова наглядової ради акціонерного товариства «Житлобуд-2» Кроленко Ю.Я. «Про систему впровадження передових технологій у будівництві акціонерним товариством«Житлобуд-2»;
- президент компанії DCH Ярославський О.В. “Про стан підготовки об’єктів Харківської області до проведення чемпіонату Європи з футболу у 2012 році”;
- головний лікар комунального закладу охорони здоров'я Балаклійської районної ради «Балаклійська центральна клінічна лікарня» Казмірук О.В. “Шляхи реформування системи медичного обслуговування на регіональному рівні”;
- ректор Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна, голова Ради ректорів вищих навчальних закладів ІІІ-IV рівнів акредитації Харківської області Бакіров В.С. “Впровадження нових форм навчання у Харківському національному університеті ім. В.Н.Каразіна”;
- учениця Харківської гімназії № 6 Молькіна Є.С. “Про перспективи використання школярами сучасного електронного підручника”.
Вирішили:
За результатами обговорення проблемних питань Харківської області Регіональний комітет з економічних реформ просить Президента України і Кабінет Міністрів України підтримати висловлені ініціативи, спрямовані на розвиток Харківської області, та з метою підвищення ефективності роботи промислового комплексу вважає за необхідне зосередити спільні зусилля центральних та місцевих органів влади за наступними напрямками:
1. Відновлення функціонування внутрішнього ринку і захист вітчизняного товаровиробника за рахунок:
- спрощення системи тендерних закупівель шляхом внесення змін до Закону України від 30.06.2010 № 2289-IV «Про державні закупівлі»;
- збільшення розмірів ставок ввізного мита на високотехнологічну продукцію, аналоги якої виготовляються в Україні;
- скорочення переліку документів, необхідних для підтвердження митної вартості, визначеного Постановою КМУ від 20.12.2006г. № 1766 «Про затвердження Порядку декларування митної вартості товарів, які переміщуються через митний кордон України, та подання відомостей для її підтвердження», виключивши з пункту 11 Постанови абзаци 5, 6, 11 і 13;
- вирішення проблемних питань роботи казенних підприємств, пов'язаних з відсутністю можливостей кредитуватися під заставу їхнього майна.
2. Внесення змін до чинного законодавства України з питань податків і зборів в частині:
- введення мораторію на нарахування штрафів і пені з податків і зборів, які виплачуються підприємствами до бюджетів різних рівнів за умови виконання підприємствами зобов'язань щодо сплати основної частини податків у строк не пізніше 30 календарних днів з моменту настання строків платежу, що передбачені законодавством;
- повернення підприємствами права оплати ввізного ПДВ на митниці податковими векселями при наявності бюджетного відшкодування ПДВ.
3. Розвиток енергетичного машинобудування (ВАТ «Турбоатом», ДП завод «Електроважмаш», ДП ХПЗ ім. Т. Г. Шевченка). Необхідно:
- Опрацювати питання реформування та створення холдингу в енергетичному машинобудуванні на базі ВАТ «Турбоатом»;
- розглянути можливість залучення ВАТ "Турбоатом", ДП завод «Електроважмаш» та ДП ХПЗ ім. Т.Г. Шевченка до реалізації державної програми будівництва, реконструкції та модернізації існуючих електростанцій України;
- вжити в установленому порядку узгоджене рішення щодо організації виробництва корпусів атомних реакторів і котельного обладнання для теплоелектростанцій Україні на ВАТ "Турбоатом".
4. Забезпечення державної підтримки вітчизняної авіаційної, космічної галузі та машинобудування (відповідно до "Державної комплексної програми розвитку авіаційної промисловості України до 2020р.").
5. Забезпечення дієвої державної підтримки аграрного сектора економіки, який є не тільки виробником сільськогосподарської продукції, але і споживачем промислової техніки.
З огляду на існування перелічених вище системних проблем, вирішення яких потребує державної підтримки, для стабілізації фінансово – економічного стану державних підприємств авіаційної та машинобудівної галузі, а також для забезпечення нормальної роботи підприємств аерокосмічної галузі Регіональний комітет з економічних реформ вирішив підтримати висловлені пропозиції відповідно звернень до керівництва держави і центральних органів виконавчої влади і з цією метою доручив:
1. Робочій групі «Технологічна модернізація економіки і розвиток інфраструктури» регіонального комітету з економічних реформ (Бабаєв В.М., Алексейчук В.В.) у співпраці з центральними органами (Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством фінансів України, Державним агентством України з управління державними корпоративними правами та майном, Міністерством оборони України, Національним космічним агентством України, Міністерством аграрної політики та продовольства України, Державною податковою службою України, Національним банком України) підготувати необхідні документи для Кабінету Міністрів України щодо вирішення питань:
Надання гарантій Кабінету Міністрів України на користь Харківського державного авіаційного виробничого підприємства на 2011 рік для виконання міжнародних контрактів в обсязі 200 млн. грн. з республікою Таджикистан і 132,9 млн.грн. - з Лівією.
Надання державних гарантій щодо кредитування інвестиційного проекту "Циклон-4" для забезпечення виконання міжнародних зобов’язань України з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25.11.2009р. №1424-р.
Продовження робіт з Урядом Російської Федерації щодо запуску КА „Січ-2” РН „Дніпро” та реалізації програми „Дніпро” в цілому з використанням ракет РС-20Б.
По випуску облігацій під державні гарантії ГП "Завод ім. В. А. Малишева" на суму 152 млн.грн. з метою забезпечення витрат на виробничу діяльність і формування ресурсної бази, зокрема, погашення кредиторської заборгованості, а також виконання державного оборонного і важливого міжнародного контракту по виготовленню бронетехніки.
Щодо виплати купонного доходу по облігаціях Харківського державного авіаційного виробничого підприємства в обсязі 178,6 млн. грн.
Щодо затвердження програми створення багатофункціонального ракетного комплексу „Сапсан” та фінансування заходів зі створення та підготовки виробництва для виготовлення багатофункціонального ракетного комплексу „Сапсан”.
Забезпечення належного виконання контракту на модернізацію виробів Т-64 до виробів БМ «Булат» та виготовлення виробів БМ «Оплот».
Відшкодування податку на додану вартість підприємствам машинобудівної галузі Харківської області в сумі 88,6 млн.грн.
Погашення заборгованості Державного космічного агентства України в сумі 34,6 млн.грн. перед підприємствами космічної галузі Харківської області за виконані роботи.
Забезпечення системи взаємодії і кооперації щодо реалізації державної політики в космічній галузі.
Розробки інвестиційного бізнес-плану щодо створення котельного виробництва на ВАТ «Турбоатом» і подання на затвердження Кабінету Міністрів України.
Розробки та наповнення доступними фінансовими ресурсами механізмів державної підтримки сільськогосподарського машинобудування, для забезпечення безумовного виконання Закону України "Про стимулювання розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу".
Термін виконання - І квартал 2011 року
2. Регіональний комітет з економічних реформ, обговоривши проблеми фінансування розвитку інфраструктури та об'єктів соціально-культурної сфери, доручив:
Робочій групі «Регіональне економічний розвиток» регіонального комітету з економічних реформ (Дулуб В.Г., Овсянніков С.І.) спільно з Міністерством фінансів України, Національним банком України, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами України при підготовці змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» підготувати необхідні документи для центральних органів влади з вирішення питань:
пов’язаних з ритмічним щомісячним фінансуванням програми доступного житла на 2011 рік, кредитуванням забудовників, а також питання можливості часткової компенсації відсоткової ставки по наданих іпотечних кредитах для фізичних осіб;
фінансування потреби Харківської області в коштах на суму 250,4 млн. грн. відповідно до переліку, наданого обласною державною адміністрацією на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 19.01.11 № 42 зокрема, на памятникоохоронні роботи будівлі - пам'ятника архітектури по вул. Римарській, 21 в м.Харкові (Харківська обласна філармонія) в сумі 94 млн.грн.;
врахування потреби м. Харкова в сумі 231,2 млн. грн. на будівництво, реконструкцію і капітальний ремонт вулиць і доріг комунальної власності населених пунктів на 2011 рік, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19.01.11 №52;
реалізації в Харківській області пілотного проекту "Чисте місто" для організації полігону твердих побутових відходів і розміщення заводу по їх переробці, виділення необхідних коштів для розробки техніко-економічного обґрунтування будівництва заводу і відведення земельної ділянки.
Строк виконання - І квартал 2011 року
3. Регіональний комітет з економічних реформ, взявши до відома інформацію про хід виконання заходів Державної цільової програми підготовки до проведення в Україні Чемпіонату Європи по футболу 2012 роки, з метою організації проведення на високому рівні Чемпіонату в Харківської області, доручив в співпраці з Кабінетом Міністрів України, Міністерством фінансів України, Міністерством регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства України, Національним агентством з питань підготовки і проведення в Україні ЄВРО-2012, Міністерством освіти і науки, молоді і спорту України, Міністерством охорони здоров'я, Державною митною службою України:
3.1. Робочим групам «Регіональний економічний розвиток» регіонального комітету з економічних реформ (Дулуб В.Г., Овсянников С.І.) і «Сталий економічний розвиток, бізнес-клімат і інвестиції» (Сапронов Ю.А.) підготувати необхідні документи для центральних органів влади з рішення питань:
про фінансування завершення будівництва станції «Перемога» Харківського метрополітену в сумі 250,0 млн. грн. і на придбання вагонів для Харківського метрополітену в сумі 200 млн. грн. при внесенні змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік»;
про внесення змін до Державної цільової програми підготовки і проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 роки по футболу і фінансуванні на 2011 рік за рахунок засобів державного бюджету в об'ємі 203,12 млн. грн. на капітальний ремонт і реконструкцію доріг комунальної власності.
Строк виконання - І квартал 2011 року
3.2. Робочим групам «Реформа соціальної сфери» регіонального комітету з економічних реформ (Шурма І.М., Ландсман В.А.) і «Стійкий економічний розвиток, бізнес-клімат і інвестиції» (Сапронов Ю.А.) підготувати необхідні документи для центральних органів влади з рішення питань:
фінансування робіт по капітальному ремонту і реконструкції гуртожитків вищих учбових закладів міста Харкова, перелік яких затверджений Державною цільовою програмою підготовки і проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 роки по футболу, і забезпечення його своєчасного виконання протягом 2011 року у розмірі 101,9 млн. грн. за рахунок коштів державного бюджету, з врахуванням недофінансування за попередні роки;
Строк виконання - І квартал 2011 року
надання статусу комунальних неприбуткових підприємств базовим установам охорони здоров'я, які визначені для надання медичної допомоги в приймаючих містах під час проведення Чемпіонату Європи по футболу 2012 роки.
Строк виконання - І півріччя 2011 року
3.3. Робочим групам «Міжнародна інтеграція і співпраця» регіонального комітету з економічних реформ (Гиршфельд А.М.) і «Стійкий економічний розвиток, бізнес-клімат і інвестиції» (Сапронов Ю.А.) підготувати необхідні документи для центральних органів влади з рішення питань:
фінансування заходів, передбачених Державною цільовою програмою підготовки і проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 роки по футболу, в об'ємі 47,542 млн.грн. для виконання робіт по реконструкції міжнародного автомобільного пропускного пункту «Гоптівка»;
фінансування реконструкції міжнародного автомобільного пропускного пункту "Плетенівка" у Вовчанському районі Харківської області в сумі 127 млн.грн., із застосуванням процедури закупівлі робіт в одного учасника, та здійснення реконструкції автомобільної дороги для забезпечення сполучення від об’їзної дороги м.Харкова до МАПП «Плетенівка» у сумі 95 млн.грн.
Строк виконання - І квартал 2011 року
4. Регіональний комітет з економічних реформ, з метою реалізації інноваційно-інвестиційних проектів, ефективного використання науково-технологічного потенціалу регіону, а також розвитку соціальної і гуманітарної сфери, доручив Робочим групам «Реформа соціальної сфери» регіонального комітету з економічних реформ (Шурма І.М., Ландсман В.А.) і «Стійкий економічний розвиток, бізнес-клімат і інвестиції» (Сапронов Ю.А.) звернутися до Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України, Міністерства освіти і науки, молоді і спорту України, Державного агентства України по управлінню державними корпоративними правами і майном, Міністерства соціальної політики України підготувати необхідні документи для центральних органів влади з рішення питань:
про забезпечення реалізації пілотного проекту по виробництву електронних підручників на ДП «ХПЗ ім. Т.Г. Шевченка» і надання йому статусу Національного;
про надання статусу Національних проектів Українсько-російському технопарку «Слобожанщина», Технополісу «П`ятихатки» ІТ-парку «Інтеллектроніка»;
про виділення коштів при внесенні змін до Державного бюджету України на 2011 рік на придбання 27 шкільних автобусів, відповідно до розрахункової потреби і з метою забезпечення гарантованого і безпечного підвезення учнів і вчителів до сільських шкіл області;
про збільшення об'ємів фінансування надання дотацій на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітної молоді при внесенні змін до Державного бюджету України на 2011 рік, з метою забезпечення молоді першим робочим місцем;
з метою створення державної гімназії-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» вирішити питання передачі до сфери управління Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України:
- приміщення споруди №5 площею 814,4 кв.м Харківського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою Харківської обласної ради та частину 2-го та 3-го поверхів навчального корпусу №35 площею 945 кв.м у військовому містечку №19 (м.Харків, вул.Сумська, 77/79);
- частину 1-го та 3-го поверхів будівлі №7 площею 319 кв.м військового містечка №215 (м.Харків, вул.Кримська, 5).
Строк виконання – на протязі 2011 року
5. Регіональний комітет з економічних реформ доручає робочій групі «Стійкий економічний розвиток, бізнес-клімат і інвестиції» (Сапронов Ю.А.) доручає:
Створити у Харківській області регіональне агентство з питань залучення інвестицій та інформування потенційних інвесторів.
Забезпечити підготовку фахівців відповідної кваліфікації.
Організувати постійно діючу виставку-експозицію досягнень регіону.
Провести у 2011 році міжнародний інвестиційно-інноваційний форум із залученням максимальної кількості зацікавлених осіб.
Забезпечити роботу центрів з видачі документів дозвільного характеру за принципом організаційної єдності – «єдине вікно».
6. Регіональний комітет з економічних реформ:
- вважає, що вирішення порушених питань є обов'язковим для виконання робочими групами Регіонального комітету та визначає подальший розвиток економіки області;
- виступає з ініціативою розробки проектів Законів України «Про венчурне фінансування інноваційних проектів» та «Про інвестиційну діяльність в Україні»;
- вважає необхідним врахування пропозицій Харківської обласної організації Всеукраїнської громадської організації "Союз Чорнобиль України" по вдосконаленню Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи";
- доручає структурним підрозділам Харківської обласної державної адміністрації підготувати необхідні звернення до центральних органів влади з вирішення проблемних питань області, у т.ч. щодо:
- проведення інвентаризації земельних ділянок, які перебувають в управлінні Міністерства оборони України, здійснення аналізу фактичного використання зазначених ділянок;
- проведення інвентаризації майна, що знаходиться на балансі військових частин;
- виявлення майна та земельних ділянок, які не застосовуються у повсякденній діяльності військ, але є придатними для подальшого використання і підлягають відчуженню;
- своєчасного інформування місцевих органів виконавчої влади та органів приватизації з метою здійснення контролю за передачею військового майна до комунальної власності територіальних громад, а також подальшої передачі його до сфери управління територіальних громад або у комунальну власність.
5. Контроль за виконанням даного рішення Регіонального комітету з економічних реформ покласти на Голову Регіонального комітету – Голову Харківської обласної державної адміністрації М.М.Добкіна.
Голова Регіонального комітету
з економічних реформ М.М.Добкін