Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

П Р О Т О К О Л №2 засідання робочої групи «Реформа соціальної сфери» Харківського регіонального комітету з економічних реформ

 

з питань реформування  
медичного обслуговування

 

                                                                 

 

 

                                                              16 червня 2011 року
                                                                           засідання розпочалося о 15-00
                                                                          засідання закінчилося о 17-00
 

Присутні:

 
Шурма І.М.  заступник голови обласної державної адміністрації,   голова робочої групи
Галацан О.В.  начальник Головного управління охорони здоров’я  Харківської обласної державної адміністрації
Єфіменко Т.П. заступник начальника – начальник відділу з питань  організації охорони дитинства та материнства  Головного управління охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації
Гапонова Л.О. головний спеціаліст Головного управління охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації   з акушерства і гінекології
 
 
Головуючий:
  
 Шурма Ігор Михайлович -  заступник голови обласної державної адміністрації,                                                         голова робочої групи
 Слухали:         
 
 
         Про регіоналізацію перинатальної допомоги в області та створення міжрайонних центрів ІІ рівня надання акушерсько-гінекологічної допомоги
 
                 Вступне слово Шурми Ігора Михайловича – заступника голови обласної державної адміністрації, голови робочої групи.
              Інформацію Єфіменко Тетяни Петрівни – заступника начальника -  начальника відділу з питань організації охорони дитинства та материнства Головного управління охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації про регіоналізацію перинатальної допомоги в області та створення міжрайонних центрів ІІ рівня надання акушерсько-гінекологічної допомоги.
Доповідач підкреслила, що проблемою залишається надання акушерської допомоги в деяких районах області. Аналіз кількості пологів протягом останніх декількох років, показників ускладнень в пологах, малюкової смертності та захворюваності новонароджених, кадрового забезпечення акушерської служби, а також вартості пологів свідчить про наступне.
В 8 районах області (Близнюківський, Борівський, Великобурлуцький, Дворічанський, Нововодолазький, Золочівський, Сахновщинський, Зачепилівський) функціонують пологові ліжка (відділення) з кількістю пологів від 76 у Борівському районі до 200 у Близнюківському районі. В 10 районах (Барвенківський, Богодухівський, Дергачівський, Валківський, Вовчанський, Кегичівський, Красноградський, Краснокутський, Первомайський, Шевченківський) області кількість пологів сягає від 200 до 400 на рік.
При цьому щорічно у малопотужних районах області мають місце важкі ускладнення пологів, а саме відшарування плаценти, післяпологові кровотечі, важкі гестози, які загрожують життю як матері, так і дитини.
Так, у 2010 році показник кровотеч у післяпологовому періоді при середньо обласному показнику 10,7 на 1000 пологів у Сахновщанському районі склав – 59,7; Борівському – 52,6; Вовчанському – 51,7; Великобурлуцькому – 45,9; Нововодолазькому, Зачепилівському, Дергачівському, Шевченківському – від 17,1 до 26,4 на 1000 пологів.
Показник малюкової смертності у 2010 році у Борівському склав 22,7 на 1000 при середньо районному 8,0 на 1000; у Великобурлуцькому – 21,6 на 1000; Кегичівському – 15,99 на 1000; Сахновщинському 17,0 на 1000. при розгляді випадків встановлено, що переважна більшість з них є керованими на рівні пологових стаціонарів.
Надання акушерської допомоги у малопотужних районах області є не лише загрозливим для життя матері та дитини, але й економічно необґрунтованим.
Так, при середньорайонній вартості одних пологів у 2010 році – 2523 грн, вартість пологів у Великобурлуцькому районі сягає 4755 грн., Золочівському – 4970 грн, Борівському – 4163 грн.; Дергачавському –      5388 грн.; Сахновщинському – 3678 грн.
Зазначена вище ситуація вимагає певної регіоналізації перинатальної допомоги в області та створення міжрайонних центрів ІІ рівня надання акушерсько-гінекологічної допомоги із поетапним припиненням діяльності малопотужних пологових ліжок (відділень).
  

Вирішили:

 

         Інформацію заступника начальника - начальника відділу з питань організації охорони дитинства та материнства Головного управління охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації Єфіменко Т.П. про регіоналізацію перинатальної допомоги в області та створення міжрайонних центрів ІІ рівня надання акушерсько-гінекологічної допомоги взяти до відома та забезпечити поетапне створення міжрайонних перинатальних центрів ІІ рівня надання медичної допомоги та міжрайонних пологових відділень із припиненням діяльності малопотужних пологових ліжок (відділень) в районах області згідно із концепцією розвитку перинатальної допомоги у Харківській області.

 
 
Заступник голови обласної
державної адміністрації, 
голова робочої групи                                                                  І.М. Шурма

 

 

 
 
 

Галацан 705-10-85