Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Земельна реформа

Земельна реформа

Рішенням Харківської обласної ради від 21.04.2011 № 117-VI затверджено обласну Програму раціонального використання та охорони земель Харківської області на 2011-2015 роки.
У зв’язку із прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності» від 06.09.2012 № 5245-VІ, який набрав чинності з 01.01.2013, землі державної та комунальної власності в Україні вважаються розмежованими.
Відповідно до розпорядження голови Харківської обласної державної адміністрації від 27.12.2012 №757 «Про утворення обласної міжвідомчої робочої групи з питань раціонального та ефективного використання земель, запобігання порушенням земельного законодавства та з роз’яснювальної роботи щодо земельної реформи» кожного місяця проводилися засідання районних робочих груп, на яких розглядався стан виконання розпорядження, згідно з планом заходів, а саме, проводилася:
- інвентаризація земель сільськогосподарського призначення;
- аналіз використання земельних паїв, а також не витребуваних земельних часток та оформлення документів на право володіння або користування землею;
- аналіз стану відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва;
- роз’яснювальна робота на територіях районів щодо земельної реформи;
- контроль за терміном дії договорів оренди, своєчасне попередження орендарів про необхідність їх переукладення;
- аналіз ефективності використання земель фермерськими господарствами районів;
- аналіз стану виготовлення землевпорядної документації;
- робота з питань проведення нормативно-грошової оцінки земель населених пунктів району;
- роз’яснювальна робота серед керівників сільгосппідприємств районів про необхідність розробки проекту землеустрою, що забезпечує еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь земельних ділянок, які знаходяться в користуванні господарств, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва;
- моніторинг освоєння земельних ділянок та використання їх за цільовим призначенням, ураховуючи порядок розміщення на земельних ділянках об’єктів будівництва та встановлення фактів самовільного будівництва;
- заходи щодо утримання в належному санітарно-екологічному стані лісових насаджень, полезахисних смуг на землях сільськогосподарського призначення.
Загальна кількість орендодавців землі по області складає 199,2 тис. осіб.
Прогнозно, загальний розмір орендної плати за договорами оренди, що підлягає виплаті, становить 905,6 млн. грн.
За станом на 10.01.2014 сума виплати орендної плати склала 898,0 млн. грн., у тому числі: грошима – 653,0 млн. грн., зерном – 189,5 млн. грн., послугами – 7,5 млн. грн., іншою продукцією – 48,0 млн. грн.
У середньому по області розмір плати за оренду земельних часток (паїв) склав 3,9% від грошової вартості земельної ділянки.