Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Реформа ЖКГ

Реформа житлово-комунального господарства

Проект «Модернізація 24-х каналізаційних насосних станцій (КНС) м. Харкова та Головної каналізаційної насосної станції (ГКНС) з впровадженням енергозберігаючого насосного обладнання» фінансувався за рахунок кредитних коштів Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР) в рамках реалізації проекту «Розвиток міської інфраструктури».
В ході реалізації проекту на Головній каналізаційній насосній станції м. Харкова було:
- здійснено заміну 5-ти енергоємних технічно зношених насосних агрегатів продуктивністю 9,0 тис. м3/год. на 5 нових енергозберігаючих насосних агрегатів продуктивністю 4,0 тис. м3/год., здатних працювати в затопленому стані;
- встановлено систему автоматизації та моніторингу, що дозволяє вести облік роботи насосних агрегатів в реальному часі з відображенням інформації на панелі управління оператора;
- введено в експлуатацію конденсаторні батареї з метою компенсації реактивної потужності і економії електроенергії при пусках насосних агрегатів;
- здійснено заміну грабельних решіток на нові автоматизовані грабельного типу з нержавіючої сталі.
Крім того, проведено реконструкцію 24-х каналізаційних насосних станцій міста, під час якої було:
- замінено 52 насосних агрегати на менш енергоємні, здатні працювати в затопленому стані;
- замінено запірну арматуру;
- встановлено нові щити контролю та управління насосними агрегатами з системою автоматичного управління.
Загальна вартість проекту склала 43 357 271,22 грн., у т.ч.:
- кредитні кошти МБРР – 40 971 446,59 грн. (еквівалент 5 125 916,0 дол. США. по курсу НБУ станом на 02.12.2013);
- власні кошти підприємства – 2 385 824,63 грн. (вартість проектних робіт, дослідження фундаментів, придбання матеріалів та ін.).
Реалізація проекту дозволила досягти основної мети - підвищення надійності роботи системи водовідведення м. Харкова, від сталої роботи якої залежить екологічний стан річки Сіверський Донець - джерела питного водопостачання Харківської, Луганської та Донецької областей.
В результаті впровадження даного проекту планується досягти економію електроенергії – 7,2 млн. кВт-год на рік, прогнозний економічний ефект – 8,871 млн. грн. на рік.
Враховуючи те, що частина КНС вводилась в експлуатацію вже протягом I півріччя 2013 року, фактична економія електроенергії за цей період склала 2,3 млн. кВт-год.Одним з основних завдань реформи житлово-комунального господарства є скорочення витрат та невиробничих втрат енергоресурсів при виробництві послуг, переведення підприємств галузі на альтернативні джерела енергії та види палива.
В умовах постійного зростання цін на природний газ актуальним і пріоритетним стає питання переведення існуючих джерел теплопостачання на альтернативні види палива.
У 2013 році в області проведено значну роботу у цьому напрямку.
У Богодухівському районі за кошти інвестора ТОВ «Альтернативні системи опалення» здійснено:
- установку модульної котельні на твердому виді палива для опалення Богодухівської центральної районної лікарні по вул. Комарова, 3 у м. Богодухові, встановлено 2 твердопаливних котла (вид палива – вугілля);
- на капітальний ремонт котельні з установкою твердопаливних котлів для опалення Богодухівського спеціального навчально-виховного комплексу по вул. Поповича, 2 у м. Богодухові, встановлено 2 котла, з них: 1 – резервний, 1 – діючий (вид палива – вугілля);
- на капітальний ремонт котельні з установкою твердопаливних котлів для опалення Богодухівського аграрного ліцею по вул. Космічній, 1 у м. Богодухові, встановлено 2 котла, з них: 1 – резервний, 1 – діючий (вид палива – вугілля).
Вищевказані установи опалювалися від газових котелень. Впровадження цих заходів надасть можливість зменшити споживання газу на 404,8 тис. куб. м на рік.
У Дергачівському районі за кошти інвестора ТОВ «Екотехнопарк» на 7-ми газових котельнях були встановлені додаткові твердопаливні котли марки «ІГНІС Про» виробництва ТОВ Завода енергообладнання Ігніс (м. Донецьк). Зазначені заходи дозволять економити 750 тис. куб. м газу на рік.
У Краснокутському районі в с. Козіївка опалення будівлі сільського Будинку культури здійснювалось від газової котельні, яка розташована в будівлі Козіївської ЗОШ І-ІІІ ст. Але в зв’язку з виходом з ладу теплотраси (500 м), понад 3 роки обігрів будівлі здійснювався лише обігрівачами.
У 2013 році з метою забезпечення належного опалення будівлі Козіївського Будинку культури за рахунок коштів місцевих бюджетів (кошти обласного бюджету - 71 тис.грн. та кошти бюджету Козіївської сільської ради -14 тис.грн.) підрядною організацією ТОВ «Агробуд» в будівлі встановлено 2 котли НОМ, які працюють на альтернативних видах палива (дрова).
У Чугуївському районі за кошти районного бюджету в сумі 1,3 млн.грн. проведена реконструкція систем опалення 4-х учбових закладів з встановленням твердопаливних котлів. Очікувана економія газу складатиме 385 тис. куб. м на рік.
У м. Куп’янську на котельній за адресою: вул. 1 Травня, 55, теплопостачальним підприємством ХОКП «Дирекція розвитку інфраструктури території» переобладнано 1 котел КВГ-6,5 для роботи на твердому паливі, потужність котлу 6,5 Гкал/год, вартість робіт склала 22,5 тис. грн.
У Нововодолазькому районі для опалення об'єктів соціальної сфери ТОВ «Нововодолазькі теплові мережі» за власні кошти виконало роботи з переведення на тверде паливо (пелети) 5-ти існуючих котелень та з встановлення 4-х твердопаливних модульних котельних. За попередніми розрахунками економія газу складатиме 1500 тис. куб. м на рік.
У Харківському районі в с. Липці закінчено будівництво нової твердопаливної котельні, що працює на пелетах, для опалення дитячого садка та школи, які раніше опалювались від нерентабельної газової котельні, потужність якої складала 16,6 Гкал/год при навантаженні – 0,2 Гкал/год. Довжина теплової мережі від котельні до школи складала 0,9 км, втрати теплової енергії – 55%. Довжина нової тепломережі лише 55 м, розрахункові втрати тепла – 8%.