ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Громадам області розповіли про механізми запровадження енергоефективних заходів

02 серпня 2019 | 13:03

Громадам області розповіли про механізми запровадження енергоефективних заходів

2 серпня в Харкові пройшов регіональний семінар, організований Державним агентством з енергозбереження та енергоефективності.

Відкриваючи захід, заступник голови ХОДА Вадим Данієлян зазначив, що протягом останніх років керівництво області приділяє особливу увагу питанням підвищення енергоефективності та відповідального використання енергетичних ресурсів.

«З 2016 року діє обласна програма підвищення енергоефективності та скорочення споживання енергоресурсів на 2016-2022 роки. За період дії програми на її заходи з бюджетів всіх рівнів спрямовано понад 500 млн грн», - розповів Вадим Данієлян.

Він зауважив, що на даний момент головним напрямком роботи є підвищення енергоефективності житлового фонду.

«Більша частина будинків побудовані в 50-90-х роках минулого сторіччя і не відповідають сучасним вимогам ефективності. Для стимулювання населення до впровадження енергоефективних заходів з 2016 року в області реалізуються дві програми: відшкодування відсотків за «теплими» кредитами для населення та програма стимулювання ОСББ і ЖБК до впровадження енергоефективних технологій. Обласні програми підтримали 22 місцеві органи влади, запровадивши власні програми «теплих» кредитів. За час роботи регіональних програм допомогу з обласного бюджету отримали близько 3000 жителів області та понад 100 ОСББ на загальну суму близько 8 млн грн», - надав інформацію заступник голови ХОДА.

Начальник управління реформування сфери енергоефективності Держенергоефективності Роман Палагусинець, говорячи про реалізацію заходів на Харківщині, зауважив, що в квітні агентство підписало двосторонні меморандуми з найбільш активними ОТГ України, серед яких - Лозівська, Малоданилівська, Роганська та Великобурлуцька громади.

Він наголосив на важливості запровадження місцевих програм підтримки енергоефективних заходів.

«Харківська область одна з перших запровадила дві обласні програми стимулювання населення до запровадження енергоефективних заходів. Крім того, подібні програми фінансуються у двох районах (Дергачівському та Кегичівському) та чотирьох містах: Харкові, Чугуєві, Ізюмі та Лозовій. Завдяки місцевим програмам, у порівнянні з 2015 роком, в області у 6 разів зріс попит на «теплі» кредити і в 14 разів збільшився обсяг коштів на ці кредити для ОСББ. Саме завдяки місцевій підтримці, вони впроваджують більш комплексні проєкти», - розповів Роман Палагусинець.

У ході семінару представникам територіальних громад Харківщини розповіли про ініціативи Держенергоефективності, які дозволять ОТГ ефективно використовувати ресурси. Зокрема, детально розглянули питання ефективності місцевих програм дешевих кредитів. Розповіли, як залучити приватного інвестора для утеплення бюджетних установ за допомогою механізму енергосервісу, використовуючи три моделі: класичну, модель поглибленого партнерства і модель ЕСКО-енергоменеджменту. Також учасники заходу розглянули питання побудови систем енергоменеджменту і енергомоніторингу.

Фото

Теги: семінар данієлян держенергоефективності енергоефективність

Версія для друку Поділиться:


Вверх