ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

У Харкові обговорили питання протидії торгівлі людьми

31 липня 2019 | 17:21

У Харкові обговорили питання протидії торгівлі людьми

Круглий стіл, присвячений Всесвітньому дню протидії торгівлі людьми, пройшов 31 липня за участю експертів та представників громадських організацій.

У заході взяв участь заступник голови ХОДА Михайло Черняк.

Він наголосив на важливості теми, зупинившись на необхідності проведення відповідної просвітницької роботи серед жителів області.

«Дуже часто в людей, які потрапляють у ситуації, що пов’язані з «трудовим рабством», досить низький освітній рівень. Вони навіть не знають, куди звертатися за допомогою, як повертатися до нормального життя. Сьогодні ми крок за кроком рухаємося до цивілізованого суспільства, яке має бути освіченим та правовим. Маємо підвищувати рівень обізнаності та правової культури громадян спільними зусиллями з громадськими організаціями, а також залучаючи місцеві органи влади, об’єднані територіальні громади. Це дозволить запобігати такому явищу як торгівля людьми», - сказав Михайло Черняк.

Також він зупинився на заходах, які проводяться в області для підвищення рівня зайнятості населення та легалізації праці. Ці напрямки роботи є важливими, оскільки дозволяють громадянам знаходити роботу вдома, не вдаючись до сумнівних пошуків заробітку за кордоном.

За інформацією, яку озвучили в ході круглого столу представники Департаменту соціального захисту населення ХОДА, протягом 2015 – 2019 років статус особи, постраждалої внаслідок торгівлі людьми, отримали 67 жителів Харківщини (49 чоловіків та 18 жінок). У цьому році такий статус отримали 13 осіб, з них 12 чоловіків та 1 жінка. У першу чергу, йдеться про трудову експлуатацію, від сексуальної експлуатації за цей час постраждала 1 особа.

Найчастіше жителів області потрапляють у «рабство» у Казахстані, Польщі та Росії.

У цьому році вперше зареєстровані випадки трудової експлуатації, пов’язаної з втягненням людей у злочинну діяльність. Так, 20 осіб, яких змушували займатися наркокур’єрством, зараз знаходяться в колоніях у РФ. Троє з них отримали статус постраждалих від торгівлі людьми та готуються для екстрадиції.

Фото

Теги: черняк торгівля людьми круглий стіл

Версія для друку Поділиться:


Вверх