ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Найбільший попит у абітурієнтів на Харківщині мають право, філологія та фармація

30 липня 2019 | 12:04

Найбільший попит у абітурієнтів на Харківщині мають право, філологія та фармація

Про попередні підсумки вступної кампанії – 2019 розповів заступник голови ХОДА Анатолій Бабічев під час брифінгу 30 липня.

«Вступна кампанія на Харківщині пройшла дуже спокійно, планово, без зривів і напруги. У нас працював телефон «гарячої лінії», куди міг звернутися кожен абітурієнт з будь-яким питанням. Було всього близько 40 звернень, які переважно стосувалися організаційних питань, а також користування електронними кабінетами», - зазначив Анатолій Бабічев.

Він нагадав, що прийом заяв та документів для осіб, які вступають тільки за результатами ЗНО на перший курс на місця державного замовлення, закінчився 22 липня. Усього вступники подали понад 160 тисяч заяв (понад 11 тисяч – до коледжів, технікумів, училищ, майже 150 тисяч - до закладів вищої освіти).

«Тут треба пам’ятати, що кожен абітурієнт зміг подати кілька заяв до кількох закладів вищої освіти. Кількість зарахованих будемо розуміти вже за декілька тижнів», - додав заступник керівника області.

Найбільшу кількість заяв подано до ХНУ ім. В.Н. Каразіна, НТУ «ХПІ», ХНЕУ ім. С. Кузнеця, НЮУ ім. Я. Мудрого, ХНУРЕ, ХНУМГ ім. О.М.Бекетова, НАУ ім. М.Є.Жуковського «ХАІ», ХНПУ ім. Г.С. Сковороди.

«Найбільший попит у вступників мають такі спеціальності: «право», «філологія», «фармація» та «промислова фармація», «медицина», «менеджмент», «комп’ютерні науки» та «комп’ютерна інженерія», - розповів Анатолій Бабічев.

Зарахування вступників за державним або регіональним замовленням проводиться не пізніше 12:00 1 серпня. Переведення на вакантні бюджетні місця та на місця за рахунок цільових пільгових державних кредитів - не пізніше 9 серпня. Зарахування за рахунок цільових пільгових державних кредитів, за кошти фізичних або юридичних осіб – не пізніше 30 вересня.

Жителі тимчасово окупованого Криму могли вступати до вишу за спрощеною системою через освітній центр «Крим – Україна».

«Окрім того, цього року розширилась категорія пільговиків. Зокрема, подано 744 заяви від осіб, які мають право на переведення на вакантні місця державного або регіонального замовлення. У тому числі від учасників бойових дій та осіб, які визнані постраждалими учасниками Революції Гідності, подано 267 заяв. Якщо вони беруть участь у загальному конкурсі та не проходять на місця державного замовлення, Міністерство науки та освіти України автоматично надасть їм бюджетні місця», - повідомив заступник голови ХОДА.

Фото

Теги: бабічев вступна кампанія спеціальності виші

Версія для друку Поділиться:


Вверх