ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Питання збереження та відтворення лісів області обговорили на нараді в ХОДА

24 липня 2019 | 18:14

Захід відбувся 24 липня під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Марка Беккера.

Розпочинаючи захід, він зазначив, що порушені питання знаходяться на особистому контролі голови ХОДА Юлії Світличної. Марк Беккер нагадав присутнім, що особливу увагу цій сфері приділяє Президент України Володимир Зеленський, який 17 липня особисто провів нараду в Українському НДІ лісового господарства та агролісомеліорації з питань боротьби з незаконною природно-ресурсною діяльністю.

«Однією з умов сталого економічного і соціального розвитку області є розвиток лісового господарства, збереження лісів у державній власності та вирішенні низки проблемних питань, які мають місце у діяльності лісгоспів області», - сказав Марк Беккер.

За його словами область характеризується лісистістю на рівні майже 12%, посідає 15 місце по Україні, а, відтак, одним з головних завдань є доведення відповідних показників до загальноукраїнського рівня (16%). Усі умови для виконання цього завдання є. Збільшити лісистість на один відсоток означає створити в області нові лісові насадження
на площі близько 3 тис. га.

«Однак послідовність дій щодо відтворення лісових насаджень зводить нанівець наявна проблема незаконних рубок та зловживання деякими керівниками державних підприємств лісових господарств», - зазначив Марк Беккер.

У ході наради начальник Державної екологічної інспекції у Харківській області Євген Оберемок доповів про основні порушення лісового законодавства, які виявлялися інспекцією у діяльності спеціалізованих лісогосподарських підприємств.

Так, представник ГУ Державної екологічної інспекції в Харківській області Наталія Рубинська в ході наради повідомила, що лісомисливські господарства не дозволяють інспекторам провести планові перевірки.

«На червень були заплановані три перевірки лісогосподарських підприємств, і лише одне з них дозволило проводити перевірку», - сказала Наталія Рубинська.

Також перед присутніми виступили заступник начальника ГВ БКОЗ Управління Служби безпеки України в Харківській області Олександр Максютин та начальник Управління захисту економіки в Харківскій області ДЗЕ Національної поліції України Роман Розумяк, які наголосили на відповідальністі за порушення лісового законодавства.

Про хід розслідувань незаконних вирубок лісів на території регіону розповів заступник начальника ГУ Національної поліції в Харківській області Сергій Чиж.

«На даний час на території Харківської області внесено до Єдиного реєстру досудового розслідування 103 кримінальні провадження, 2 з них спрямовано до суду, третє провадження, по Харківському району, до кінця місяця буде спрямовано до суду», – сказав Сергій Чиж.

Він зазначив, що слідчі дії щодо незаконної вирубки лісонасаджень продовжуються.

«На цьому ми не зупиняємося. Начальником ГУ НП у Харківській області чітко поставлено завдання для керівників територіальних підрозділів. Ми розуміємо, в якому напрямку діяти, - сказав Сергій Чиж. - Завдання, що поставлені перед нами Президентом України та головою ОДА, в короткі строки будуть виконані».

Підбиваючи підсумки, перший заступник голови ХОДА повідомив присутнім, що з прийняттям Указу Президента України від 09.07.2019 № 511/2019 «Про деякі заходи щодо збереження лісів та раціонального використання лісових ресурсів» та набранням чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів» (№ 2708-VІІІ від 25.04.2019) передбачено посилення обласними державними адміністраціями контролю за використанням та охороною лісів, у тому числі щодо вжиття відповідних до законодавства заходів протидії незаконним рубкам.

Він наголосив на необхідності удосконалення системи державного управління з відділення функцій розроблення політики, регулювання та контролю від управлінської і господарської функцій лісомисливських господарств, проведення повної інвентаризацію лісів, вдосконалити контроль за ринком деревини загалом та забезпечити прозору систему ліцензування, а також широке залучення громадськісті.

Фото

Теги: беккер нарада ліс

Версія для друку Поділиться:


Вверх