ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

В області зібрали вже 2 млн тонн зерна нового врожаю

19 липня 2019 | 12:08

В області зібрали вже 2 млн тонн зерна нового врожаю

Цього року аграрії розраховують отримати близько 2,6 млн тонн ранніх зернових та зернобобових - на 200 тис. більше, ніж у 2018-му.

«У цілому на сьогодні область прибрала 72% ранніх зернових і намолотила 2 млн тонн, - повідомив директор Департаменту агропромислового розвитку ХОДА Олександр Нездюр. - Завдання, яке поставлено головою ХОДА Юлією Світличною, - зібрати в найкоротші терміни ранні зернові. Після цього будемо готуватися до проведення осінніх робіт. Традиційно ми в лідерах за валовим збором у країні, думаю, цього року ця тенденція збережеться».

На полях регіону завершують збір озимої пшениці та ячменю. На даний момент співвідношення продовольчої та фуражної пшениці - близько 60% на 40%, але ці показники можуть змінитися після того, як все зерно перевірять на елеваторах. Показники врожайності в 2019-му краще, ніж рік тому, кажуть у Департаменті АПР.

«Ячмінь цього року по області дав десь на 10 ц/га більше, ніж минулого, і центнерів на 5 більше дала пшениця. Так що з зерном ми будемо. Хотілося б урожай ще більше, але в цьому році якраз у момент наливу зерна була посуха, тому більш пізні сорти в гіршому стані, ніж ранні», - розповів Олександр Нездюр.

За його інформацією, найбільший урожай (який перевищив вже позначку в 100 тис. тонн) зібрали Балаклійський, Золочівський та Барвінківський райони. А кращі показники врожайності - в Нововодолазькому, Золочівському та Первомайському.

Після завершення збирання ранніх зернових часу на відпочинок у аграріїв області не буде.

«Потрібно готувати поля вже під посів озимих. Також будемо переходити до пізніх зернових. Уже пройшла заготівля сіна. Думаю, ми все встигнемо вчасно», - оцінив ситуацію директор Департаменту агропромислового розвитку.

Теги: врожай нездюр зерно

Версія для друку Поділиться:


Вверх