Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

У ХОДА обговорили актуальні питання реформування вторинної ланки медицини

У ХОДА обговорили актуальні питання реформування вторинної ланки медицини

12 липня відбулася селекторна нарада під керівництвом заступника голови ХОДА Михайла Черняка.

На початку наради Михайло Черняк зазначив, що голова ХОДА Юлія Світлична визначила головним пріоритетом розвиток гуманітарної сфери, в тому числі охорони здоров’я.

«На сьогодні ми досягли певних успіхів у реалізації реформи первинної ланки, зокрема, всі медичні заклади «первинки» мають статус комунальних некомерційних підприємств, створено госпітальний округ Харківської області. Також у області підписано понад 1,9 млн декларацій між лікарем і пацієнтом. Тепер маємо напрацювати механізми для впровадження змін у вторинній ланці медицини», - відзначив Михайло Черняк.

За даними директора Департаменту охорони ХОДА здоров’я Богдана Федака, старт реформування вторинної ланки медичних закладів відбудеться в січні 2020 року. Проте медикам вже зараз потрібно готуватися до новацій.

«Зокрема, концепція реформування вторинної ланки передбачає укладення договорів закладів з Національною службою здоров’я України, яка закуповуватиме послуги та сплачуватиме кошти відповідно до пролікованих випадків із використанням системи діагностично-споріднених груп», - зазначив Богдан Федак.

Він також наголосив, що сьогодні перелік медичних послуг, що пов’язані з наданням вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги, відпрацьовується відповідно до Порядку здійснення пілотного проекту, який відбувається в Полтавській області.

«Наразі не маємо точних розрахунків, але виділено пріоритетні й базові послуги, за які будуть фінансувати заклади. Серед пріоритетних: неонатологія, пологи, серцево-судинні захворювання (гострі інсульти та інфаркти). Серед гарантованого пакету також паліативна допомога, реабілітація, стаціонарна та амбулаторна допомога, первинна й екстренна медична допомога», - уточнив директор Департаменту.