Вчителі з усієї України встановили рекорд під час EdCamp-2019 у Харкові
650 педагогів взяли участь у акції «#ВЧИТЕЛЮЙ заради Хороших Людей».
Разом із міністеркою освіти та науки України Лілією Гриневич педагогів під час флеш-мобу на площі Конституції підтримав заступник голови ХОДА Анатолій Бабічев.
На площі педагоги зібралися на закінчення першого дня П’ятої національної освітянської (не)конференції EdCamp Ukraine 2019, тема якої: «Хороша Людина. Зрощуємо в Україні». До акції в режимі онлайн доєдналися вчителі та вчительки з 25 регіонів України, де відбуваються регіональні події спільноти EdCamp. Тож у Книзі Рекордів України подія записана як «Найбільша кількість населених пунктів, які долучилися до флешмобу педагогів під час прямого включення». Колег, які зібралися в Харкові, підтримали вчительки та вчителі 58 населених пунктів. Організатори відзначають: учасниками акції стали й педагоги з тимчасово окупованих територій Криму, Донецької та Луганської областей, які зараз мешкають у підконтрольних Україні містах і селах.
Учасники акції згрупувалися у 43-метровий надпис-хештег #ВЧИТЕЛЮЙ.
«Встановлюючи черговий національний рекорд, педагоги прагнули підкреслити важливість своєї професії та показати єдність у власному намаганні реформувати систему освіти, — розповіла віце-голова EdCamp Ukraine з партнерства та комунікації Ірина Міньковська. — Крім того, вони засвітили ліхтарики, закликаючи до прозорості та ясності у сфері освіти, викорінення корупції».
Також педагоги тримали в руках таблички, на котрих кожен і кожна написали, чому залишаються працювати в освіті. Фотографії з цими табличками-зізнаннями можна знайти в соцмережах за тегом #ВЧИТЕЛЮЙ.
На встановленому на площі екрані виводилися зображення освітян з такими ж табличками з усіх куточків України.
5-й, ювілейний, EdCamp Ukraine у Харкові триватиме 3 дні. У його відкритті 7 липня взяла участь голова ХОДА Юлія Світлична.
У програмі заходу – круглі столи, експертні й учительські сесії, відкриті уроки та різноманітні інтерактиви. Третій день заходу має назву «Після EdCamp» та є набором майстер-класів від стейкхолдерів освіти з різних країн.
Протягом (не)конференції освітяни приділять увагу питанням виховання учнів, збереження та розвитку Нової української школи, початку впровадження SEE Learning в Україні тощо. Також під час заходу презентують результати опитування щодо підвищення кваліфікації педагогів «Навчати і навчатися: як і куди зростати українському вчительству» та звіт за національною апробацією ігрових інструментів для роботи з молоддю у сфері протидії та запобігання корупції.