Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

У 2019 році на Харківщині близько 1000 осіб стали воїнами-контрактниками

У 2019 році на Харківщині  близько 1000 осіб стали воїнами-контрактниками

Серед особливостей цьогорічної кампанії - збільшення кількості жінок, які виявили бажання служити в ЗСУ на бойових посадах.

У Харківському обласному військовому комісаріаті підбили підсумки роботи за І півріччя цього року. Особлива увага на зібранні офіцерів райвійськкоматів приділялась відбору кандидатів для проходження військової служби за контрактом  у Збройних Силах України.

Так, у січні-червні близько 1000 жителів області вирішили стати професійними військовими і зараз успішно захищають Україну в різних військових частинах чи установах.

«У райвійськкоматах з потенційними армійцями постійно спілкуються представники бойових підрозділів, відряджених з різних куточків держави. Наші офіцери постійно виступають перед студентами навчальних закладів, робітниками промислових підприємств тощо. Така комплексна і продумана робота дозволила відібрати кращих з кращих патріотів України», - зауважив  військовий комісар Харківського обласного військового комісаріату полковник Юрій Калгушкін.

Віднедавна командири військових частин на бойові посади почали набирати і дівчат.

«Це механік-водій танку, командир БМП, навідник-оператор БМП, механік-водій МТЛБ, навідник САУ, навідник РСЗО БМ-21 «Град» та на інші. Зазначу, ще до початку цього року на ці посади ми призивали лише чоловіків. Найбільше жінок у травні-червні направлено до 17-ї окремої танкової бригади, і відгуки про їхню службу лише позитивні. Всього ж у 2019-му ми призвали близько 80 жінок, що значно більше, ніж за цей же період минулого року», - навів приклад полковник Юрій Калгушкін.

За його словами, з усіх цьогорічних призовників-контрактників кожен третій має статус учасника бойових дій.

«Переважна більшість хлопців та дівчат, які цього року стали до лав воїнів-контрактників, вже служать у різних бойових частинах Сухопутних військ. У другому ж півріччі ми проведемо більш цілеспрямовану планову роботу щодо відбору для військових колективів Десантно-штурмових військ, морської піхоти та інших елітних підрозділів», - додав військовий комісар.

Теги