Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Олександр Скакун зустрівся з новим керівником Регіонального представництва КМЄС у Харкові

Олександр Скакун зустрівся з новим керівником Регіонального представництва КМЄС у Харкові

Замість Вернера Педерсона координатором представництва Консультативної місії ЄС в області став Роберт Жулкєвскі.

На початку зустрічі заступник голови ХОДА Олександр Скакун розповів іноземним колегам про соціально-економічну та політичну ситуацію в Харківській області. Він також повідомив представникам КМЄС про забезпечення проведення цього року на території регіону виборів Президента України та заходи з підготовки до проведення виборів до Верховної Ради України.

«Ситуація із забезпечення громадського порядку в регіоні знаходиться під контролем правоохоронців», - запевнив присутніх Олександр Скакун.

Виконувач обов’язків голови КМЄС в Україні Фредрік Весслау представив нового керівника Регіонального представництва організації в Харкові. За його словами, Роберт Жулкєвскі є досвідченим правоохоронцем. Зокрема, він працював керівником апарату голови Національної поліції Польщі, а також має досвід участі в міжнародних місіях у країнах Азії та на Балканах.

«Хочу передати подяку за плідну співпрацю місії та ХОДА очільниці області Юлії Світличній. Я вже брав участь у деяких робочих групах на базі КМЕС, і з боку обласної адміністрації бачу багато бажання та ентузіазму щодо зміни ситуації в країні на краще», - відзначив Роберт Жулкєвскі.

Фредрік Весслау також повідомив, що зміна регіонального керівництва відбулась у межах продовження повноважень місії – отриманні мандату на наступні 2 роки (попередній мандат тривав лише 18 місяців). За його даними, наразі регіональне представництво КМЄС у Харкові буде забезпечене більшою кількістю співробітників та коштів.

«Ми задоволені співпрацею у виконанні стратегії громадської безпеки. Можна сказати, що ті результати, які досягнуті у співпраці з ХОДА над цією стратегією, для КМЕС виявилися модельними, й ці ж підходи застосовуються в Одесі та Львові», - підкреслив Фредрік Весслау.

За його інформацією, повноваження місії буде розширено. Зокрема, буде проводитися більш детальна робота над покращенням співпраці між поліцією, прокуратурою і судами. Також для ЄС є важливим питання інтегрованого управління кордонами, тому особлива увага буде приділятися прикордонній безпеці.

Крім того, виконувач обов’язків голови КМЄС в Україні наголосив, що в цьому році буде активізована діяльність місії саме у східних регіонах України. Зокрема, у Маріуполі працюватиме мобільний підрозділ КМЄС, який реалізуватиме подібну діяльність, що впроваджується у Харківській області.