ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

На Харківщині відкриють перший Центр підтримки технологій та інновацій (TISC)

24 червня 2019 | 13:15

Центр буде створено на базі ХНУ ім. В.Н. Каразіна в рамках співробітництва між Україною та Всесвітньою організацією інтелектуальної власності.

24 червня відбулось підписання меморандуму про співпрацю між Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством освіти і науки України, ДО «Національний офіс інтелектуальної власності» та ХОДА.

Від імені керівниці області Юлії Світличної присутніх на заході привітав її заступник Анатолій Бабічев.

«Харківщина є одним з найбільших в країні центрів розвитку освіти та науки, тому відкриття Центру підтримки технологій та інновацій буде новим поштовхом у розвитку цієї сфери. Упевнений, що діяльність закладу сприятиме покращенню системи захисту інтелектуальної власності», - зауважив Анатолій Бабічев.

За словами заступника директора ННІ «Каразінська школа бізнесу» ХНУ В.Н.Каразіна Володимира Родченка, у Центрі підтримки технологій та інновацій консультуватимуть молодих стартаперів і винахідників та надаватимуть їм доступ до патентної інформації, дозволяючи розкрити свій потенціал, забезпечити охорону інтелектуальних прав.

«Завдяки проєкту молоді науковці та винахідники зможуть зробити перші правильні кроки в частині формування й управління інтелектуальною власністю, - підкреслив Володимир Родченко. – Кабінет центру буде знаходитись за адресою нашої школи бізнесу – вул. Мироносицька, 1».

У свою чергу, заступник директора Департаменту інтелектуальної власності Міністерства економічного розвитку та торгівлі України Сергій Шкураков зазначив, що на даний момент подібні центри функціонують лише в місті Київ. За його словами, в міністерстві мають намір створити розгалужену мережу TISC у всіх регіонах країни.

«Наші молоді винахідники продукують багато нових ідей, однак для їх реалізації слід створити необхідні умови. Саме інноваційні розробки можуть стати основою сталого гармонійного розвитку країни», - вважає Сергій Шкураков.

За його даними, ще один Центр підтримки технологій та інновацій на Харківщині відкриють у НТУ «ХПІ».

Довідка. TISC (Technology and Innovation Support Center) – Центр підтримки технологій та інновацій, який надає інформацію про різні послуги у сфері інтелектуальної власності, незалежно від території їх надання. TISC надає винахідникам доступ до технічної інформації та пов’язані з нею послуги, такі як доступ до патентної, наукової і технічної бази даних, допомога в ліцензуванні і трансфері технологій, допомога в розробці патентів та інші, дозволяючи успішно реалізовувати свої найсміливіші задуми всім стейкхолдерам інноваційного процесу.

Фото

Теги: бабичев університет центр підтримки технологій та інновацій

Версія для друку Поділиться:


Вверх