Держкомтелерадіо визначив лауреатів премії імені Івана Франка - 2019
На конкурс було подано 23 роботи у чотирьох номінаціях. Про це повідомляють на урядовому порталі.
Так, у номінації «За кращу публікацію у друкованих засобах масової інформації» премію імені І.Франка присуджено шеф-редактору журналу «Універсум» Олегу Романчуку за статтю «Україна і Росія є несумісними системами», опубліковану в журналі «Країна» (№ 34) 8 вересня 2016 р.
«У цій роботі автор аналізує причини нинішнього українсько-російського протистояння, порушує і водночас дає відповідь на важливі для державного будівництва питання. Зокрема, чи готове українське суспільство до відвертої розмови про себе? Що мають робити українські політики-державники, щоб вистояти і перемогти?», - відзначають члени комітету.
У номінації «За кращий твір у телевізійній сфері» премію присуджено редакторці відділу авторських програм телеканалу Дніпровської міської ради «ДніпроTV» Людмилі Загоскіній за телевізійний твір «Прадавнє небо України». Яскравий фільм у поетичній манері розповідає про те, як розуміли зоряні таємниці, закономірності руху і взаємодію Сонця, Землі, Місяця, планет та зірок наші предки, і що залишилося від того у сучасній українській культурі.
У номінації «За кращий твір у радіомовній сфері» перемогу здобули Заслужена журналістка України, авторка сценарію і режисерка документально-художнього радіофільму «Валерій Марченко. Дорога до вічності» Нелля Даниленко та звукорежисерка цього фільму Олена Єфимчук. У ньому розповідається про політв’язня радянських концтаборів, який виступав проти русифікації України, за право кожної людини на власну гідність і свободу, за незалежність України. Радіофільм транслювався в 2018 році в ефірі UA: Радіо Культура та UA:Українське радіо.
У номінації «За кращу наукову роботу в інформаційній сфері» з 13 висунутих робіт премію здобула книга науковців Львівського національного університету ім. І. Франка Галини та Андрія Яценків «Публіцистика Івана Франка», видана університетом у 2017 році. Вона знайомить читачів з основними ідейно-концептуальними засадами та тематично-змістовими моделями публіцистики Івана Франка.
«Вона допомагає осмислити знакові та невідомі статті Івана Франка в сучасному контексті та зрозуміти, чому почалася війна на сході України, чого бракує українцям для економічного буму, як регулювати світові еміграційні процеси, куди прямує сучасна Україна тощо», - коментують у Держкомтелерадіо.
Нагадаємо, премію ім. Івана Франка в галузі інформаційної діяльності засновано 2004 року, вона присуджується щорічно до дня народження Івана Франка - 27 серпня - у розмірі 10 тисяч гривень у кожній номінації. Премією відзначаються автори нових оригінальних творів, що сприяють утвердженню історичної пам'яті народу, його національної свідомості та самобутності, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства.