ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Музиканти МАСО «Слобожанський» отримають іменні стипендії

19 червня 2019 | 11:30

Стипендії від меценатів будуть виплачуватися, вже починаючи з наступного концертного сезону - в розмірі місячного окладу.

Вручення першої банківської картки, на яку щомісяця нараховуватиметься іменна стипендія, відбулось прямо на репетиції заключного в цьому сезоні концерту МАСО «Слобожанський». Першим стипендіатом став кларнетист Владислав Петрик, у якого більше за всіх в оркестрі перемог у престижних музичних конкурсах. Саме він першим з оркестрантів щомісячно отримуватиме стипендію в розмірі 6500 грн.

За словами заступника директора молодіжного оркестру і керівника Громадської організації «Культура і розвиток» Олександра Дворниченка, незабаром стипендіатів стане більше. Переговори про надання стипендій вже ведуться з низкою харківських підприємців, а в планах адміністрації - з часом охопити стипендіями всіх 70 оркестрантів.

«Шлях музиканта обирають молоді люди, для яких матеріальні цінності не є визначальними. Але в молодості, окрім творчого зростання, музикант вирішує ще й інші завдання, серед них стабільне матеріальне становище посідає далеко не останнє місце. МАСО «Слобожанський» фінансується з бюджету, і збільшити зарплату можливостей немає. І мені особливо приємно, що наша ініціатива отримала підтримку в харківських ділових колах, і тепер Харків показує всій країні прекрасний приклад успішної співпраці культури і бізнесу», - сказав Олександр Дворниченко.

Художній керівник МАСО «Слобожанський» Гаррій Абаджян вважає, що це дозволить оркестру стати центром тяжіння для молодих музичних талантів з усієї України. «Наші молоді музиканти мають можливість удосконалювати свою майстерність, виступаючи на одній сцені з видатними світовими музикантами. З оркестром виступали диригенти Аллін Власенко і Віталій Протасов, легенда світового джазу, валторніст Аркадій Шилклопер, скрипалі - американка Елізабет Піткерн, яка грає на легендарній «Червоній скрипці» Страдіварі, а також Данило Австріх, Валерій Соколов, Олексій Семененко і багато інших. А стипендії дозволять створити нашим талановитим музикантам прийнятні умови на Батьківщині, щоб молодь не виїжджала за кордон, і сьогодні ми зробили для цього ще один крок уперед», - підкреслив Гаррій Абаджян.

Теги: слобожанський оркестр

Версія для друку Поділиться:


Вверх