ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

У НТУ «ХПІ» відбувся фестиваль науки Hands on Science

18 червня 2019 | 11:51

Захід пройшов за підтримки Харківської обласної державної адміністрації.

За словами організаторів, фестиваль став завершенням другого сезону двотижневої інтенсивної школи STEMcamp School НТУ «Харківський політехнічний інститут».

«Сотня школярів з Харківського регіону, а також Запорізької та Кіровоградської областей представили гостям свої наукові проєкти. За час літньої STEM-школи вони спроєктували макети «розумного будинку» і електростанції, сконструювали роботів, розробили технологію створення фарб, бенгальських вогнів, молекулярної кухні, прототип електричного генератора автономної зарядки телефону, навчилися очищати воду від домішок, створювати 3D-моделі та багато іншого», - повідомили в політеху.

Відкриваючи захід, ректор НТУ «ХПІ» Євген Сокол привітав учасників, гостей фестивалю.

«Сьогодні важлива подія. Ми підбиваємо підсумки двотижневої інтенсивної школи, де на практиці ви ознайомилися з особливостями фізики, хімії, математики, інженерії. Я не сумніваюся, що це було дуже цікаво, і ми побачимо роботи, які ви зробили власноруч. STEM-освіта розвивається по всьому світу, тому що інженерія - основа розвитку будь-якої держави».

Після офіційного відкриття фестивалю учасники STEMcamp School, які працювали в невеликих командах, презентували свої 19 наукових проєктів за напрямами: енергетика, екологія, фізика, електроніка, робототехніка, хімія, 3D-моделювання.

Як відзначили організатори, проєкт STEMcamp School триватиме й надалі. Він доступний для всіх дітей, у тому числі з особливими потребами.

Довідка. STEMcamp School НТУ «ХПІ» - інтенсивна літня школа для дітей, організована в 2018 році молодими вченими НТУ «ХПІ» за підтримки Посольства США в Україні. Слухачами першого сезону школи були 100 школярів м. Харкова та області. Протягом 10 днів вони працювали з вченими вишу та розробляли свої проєкти.

Абревіатура STEM розшифровується як Science, Technology, Engineering and Mathematics - наука, технологія, інженерія і математика. Перелічені напрями є в основі цієї методики освіти. При цьому дисципліни вивчаються не окремо, як зазвичай, а в комплексі. Велике значення має практичне застосування отриманих знань. Дитина не просто знайомиться з новими напрямами розвитку точних наук та інженерії, а вчиться реалізовувати вивчене на практиці.

Фото

Теги: хпи фестиваль науки

Версія для друку Поділиться:


Вверх