Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

У Вільшанській лікарні на Дергачівщині відкриють відділення гемодіалізу

У Вільшанській лікарні на Дергачівщині відкриють відділення гемодіалізу

13 червня заклад відвідали заступники голови ХОДА Анатолій Бабічев та Вадим Данієлян у рамках робочого візиту в район.

Лікарня ім. П.М. Агеєнка у селищі Вільшани є структурним підрозділом Дергачівської центральної районної лікарні. Стаціонарне відділення закладу обслуговує близько 20 тис. осіб - це жителі Вільшан, Протопопівки, Дворічного Кута, Пересічного, Солоницівки, Подвірок та інших населених пунктів. У лікарні функціонує 75 ліжок, у 2018 році в стаціонарі проліковано 2612 хворих. Поліклінічне відділення закладу розраховане на 120 відвідувань на день та обслуговує майже 9000 осіб на рік.

Анатолій Бабічев та Вадим Данієлян ознайомилися зі станом лікарні, де протягом останніх років було проведено низку робіт. Так, у 2017 році тут провели капітальний ремонт покрівлі будівлі головного корпусу, у 2018-му проведено капітальний ремонт щодо заміни вікон головного корпусу, поточний ремонт внутрішніх приміщень головного корпусу, ремонт рентгенологічного кабінету та приміщень поліклініки.

Зараз у лікарні ремонтують операційну, а невдовзі тут планують відкрити відділення гемодіалізу.

«Декілька тижнів тому з таким проханням до голови ХОДА Юлії Світличної звернулися жителі Дергачівського району. Ми вивчили це питання. Сьогодні 26 хворих з району потребують цієї процедури. Їм важко їздити для цього в Харків. За завданням Юлії Світличної обласна адміністрація розробила відповідну пропозицію і знайшла можливість створити відділення гемодіалізу на базі Вільшанської лікарні. Це не тільки дозволить лікувати людей у комфортних умовах, а й забезпечить лікарню роботою», - розповів Анатолій Бабічев.

За словами заступниці головного лікаря закладу Світлани Бережної, це буде сателітний гемодіалізний центр, координуватиме його роботу обласний нефроурологічний центр.

«Планується, що отримувати лікування в нас будуть також пацієнти із Золочівського, Богодухівського, Валківського районів, Люботина. Спочатку плануємо встановити 6 апаратів, але сподіваємося на розширення: площа дозволяє розмістити 10 місць для проведення процедури», - розповіла Світлана Бережна.

Перебуваючи в лікарні, заступники голови ХОДА також привітали її колектив з Днем медичного працівника.

«Це дуже важливе свято. Та ми впевнені, що маємо висловлювати вдячність лікарям не лише у свята, а щоденно. Держава має робити це, передусім, піклуючись про умови праці медичних працівників. У Харківській області - це пріоритет, на якому наполягає Юлія Світлична. У будь-якому районі вона в першу чергу йде до лікарні, питає що потрібно зробити, яке обладнання необхідно придбати. Будемо працювати так і надалі, щоб створити для лікарів гідні умови. І вашу лікарню також будемо підтримувати надалі», - запевнив Анатолій Бабічев.

Вадим Данієлян, вітаючи медиків, наголосив на тому, що Харківська область третій рік поспіль є лідером із соціально-економічного розвитку.

«Це, безумовно, і ваша заслуга, - сказав він. – Ми, зі свого боку, робитимемо все, щоб створювати в області умови для комфортного життя».

Серед питань, які турбують жителів Вільшан, у тому числі медичних працівників, є проблема ремонту доріг.

Вадим Данієлян запевнив, що це питання вирішуватиметься.

«Раніше до Вільшан ми доїжджали за годину. Тепер – за 15 хвилин, бо завдяки голові ХОДА Юлії Світличній було відремонтовано дорогу Харків - Охтирка. І надалі Дергачівському району приділятимемо увагу. У цьому році завершимо ремонт дороги Дергачі – Козача Лопань», - сказав заступник голови ХОДА.

Більше фото