ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Відшкодування «теплих» кредитів з обласного бюджету отримали понад 2000 жителів та 80 ОСББ

23 травня 2019 | 13:27

Про дію обласних та урядових програм розповів директор Департаменту ЖКГ та розвитку інфраструктури ХОДА Сергій Магдисюк.

Під час загальних зборів Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області Сергій Магдисюк нагадав представникам місцевого самоврядування про можливості урядової програми «теплих» кредитів. Так, програмою передбачено відшкодування з держбюджету: для фізичних осіб на придбання негазових/неелектричних котлів – 20% або 35% (для субсидіантів) від суми кредитів; для фізичних осіб – власників приватних будинків на придбання енергоефективного обладнання/матеріалів – 35% суми кредиту; для ОСББ та ЖБК для здійснення загальнобудинкових заходів – від 40% до 70% суми кредиту (у залежності від кількості квартир – субсидіантів).

«Починаючи з 2016 року, на Харківщині реалізуються дві обласні програми, відповідно до яких з обласного бюджету за кредитами фізичних осіб додатково відшкодовується 15% річної ставки, за кредитами ОСББ/ЖБК - 20% тіла кредиту, - розповів Сергій Магдисюк. – За час дії програм відшкодування з обласного бюджету отримали понад 2 тисячі жителів області та майже 80 ОСББ і ЖБК на загальну суму майже 6,5 млн грн».

За його інформацією, програми здешевлення «теплих» кредитів також прийняті та успішно працюють у низці міст та районів області: у містах Валки, Лозова, Чугуїв (для ОСББ), у Дворічанському, Кегичівському районах (для фізичних осіб), у місті Харків діють дві програми.

«Так, наприклад, після запуску місцевої програми «теплих» кредитів у Лозівській ОТГ попит ОСББ на енергоефективні заходи зріс у 3 рази, а обсяг залучених коштів у цьому напрямі – у 7 разів: із 230 тисяч гривень - у 2017 році до 1,6 млн грн - у 2018-му», - сказав Сергій Магдисюк.

Теги: теплі кредити програма

Версія для друку Поділиться:


Вверх