Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

На Харківщині відбудеться підсумкова обласна виставка дитячих робіт «Надія Слобожанщини»

На Харківщині відбудеться підсумкова обласна виставка дитячих робіт «Надія Слобожанщини»

Вона пройде з 30 травня по 15 червня в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва.

До експозиції увійшли роботи  з образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. Учасники виставки - учні художніх шкіл та художніх відділень мистецьких шкіл Харківської області та міста Харків. Твори, представлені на виставці, об'єднує любов до культури та мистецтва України та Харківської області, зокрема, інтерес до світової культурної спадщини, повага до традицій,  відкритість до всього нового.

За інформацією організаторів, цього року на виставці будуть представлені роботи переможців наступних конкурсів:

- Обласний етап Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості, присвяченого Шевченківським дням «Об’єднаймося ж, брати мої», в якому учні з 28 мистецьких шкіл Харківської області та міста Харків показали власне бачення культурної спадщини Кобзаря. До розгляду журі було надано біля 300 дитячих робіт (50 робіт декоративно-прикладного мистецтва з використанням 17 видів технік виконання та 227 робіт образотворчого мистецтва, виконаних гуашшю, аквареллю, пастеллю, акрилом, олівцями, у техніці ліногравюри, монотипії тощо).

- Обласний конкурс дитячого малюнку «Слобожанщина – мій краю рідний». До розгляду журі було надано 134 роботи учнів з 23 мистецьких шкіл Харківської області та міста Харків у двох вікових категоріях – 12-13 років і 14-16 років. Основна мета конкурсу - консолідація мистецьких шкіл, бібліотечних, музейних краєзнавчих ресурсів задля формування інтересу до вивчення історії рідного краю, поважного відношення до культури і традицій народів рідного краю, виховання моральних та громадянсько-патріотичних почуттів, любові до своєї малої Батьківщини.

Урочисте відкриття традиційної підсумкової обласної виставки художніх робіт учнів – лауреатів та дипломантів обласних конкурсів «Надія Слобожанщини» відбудеться 30 травня о 12:00. 

Під час її роботи пройде низка культурологічних заходів:

4 червня  о 17:00 – поетичний вечір Ави Ліберті «Голос лірики»;

5 червня о 17:00 – цикл лекцій з мистецтвознавства «Рєпін – невідомий художник». Лекція 20.  Лектор – доктор мистецтвознавства Олександр Шило.

6 червня о 17:00 – зустріч з психологом з циклу лекцій «Мистецтво жити». Тема: «Психологічне здоров`я».  Лектор – Лорина Северіна.

11 червня о 17:00 – лекція з циклу «Eхlibris Михайла Красикова про мистецтво». Тема: «По сторінках історії Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Частина 6».

12 червня о 16:00 – перегляд відеозапису концерту з Мілану 2015 року - музика Петра Чайковського та Ніно Рота. Концерт для гітари з оркестром - композитор Родриго, гітарист-віртуоз Пако де Лусія.