ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Ми визначили гуманітарну сферу головним пріоритетом і виконуємо обіцянки. Юлія Світлична

22 травня 2019 | 12:50

Ми визначили гуманітарну сферу головним пріоритетом і виконуємо обіцянки. Юлія Світлична

22 травня голова ХОДА Юлія Світлична разом з делегацією ЄІБ та представництва ЄС ознайомилися з результатами реконструкції, проведеної в Обласній клінічній лікарні за кошти Європейського інвестиційного банку в рамках «Надзвичайної кредитної програми для відновлення України».

Протягом 2018-2019 років у поліклініці ОКЛ були відремонтовані 1, 2 та 3 поверхи: виконано внутрішнє оздоблення, замінено каналізацію та сантехніку, системи електроживлення та освітлення, влаштовано ощадливу систему опалення. Крім того, відремонтовано покрівлю будівлі.

«До цієї події ми йшли дуже довго. Ми визначили гуманітарну сферу головним пріоритетом розвитку Харківщини і взяли на себе зобов’язання привести до ладу заклади медичної сфери області – і виконуємо свої обіцянки», - сказала під час відкриття відремонтованого відділення Юлія Світлична.

Вона подякувала міжнародним партерам за допомогу в реалізації таких соціально важливих проектів.

«Ми використовуємо всі можливості, які є сьогодні у світі. Робимо, щоб наш регіон ставав кращим, сильнішим і розвивався. Тому сьогодні з нами - наші європейські партнери, які вже реалізували низку проектів на Харківщині і з якими ми вже домовилися про можливі напрямки подальшої співпраці. Ми ефективно використовуємо кошти міжнародних організацій, маємо довіру партнерів, тому працюватимемо і надалі», - підкреслила керівник області.

Голова ХОДА зазначила, що наразі тривають ремонти в хірургічному, офтальмологічному та кардіологічному відділеннях ОКЛ.

«Відсьогодні 170 тис. людей, які щороку звертаються за консультаціями до поліклініки, будуть лікуватися в нормальних умовах. На черзі - стаціонарні відділення, які також відповідатимуть європейським стандартам, яких ми прагнемо», – сказала Юлія Світлична.

Голова представництва Європейського інвестиційного банку в Україні Жан-Ерік Де Загон зазначив, що вражений результатами ремонтних робіт, та подякував керівництву області за співпрацю, яка дозволила швидко реалізувати проект.

«Ремонт обласних лікарень - дуже важливий проект для ЄІБ. Для нас важливо робити дуже швидку відповідь на потреби, які виникають у регіоні, адже мова йде про покращення життя громадян. Я вдячний главі обласної адміністрації Юлії Світличній за підтримку проекту – без участі області це було б неможливо», – сказав Жан-Ерік Де Загон.

Заступниця голови Представництва ЄС в Україні Анніка Вайдеманн висловила впевненість у тому, що соціальні проекти дозволять жителям нашого регіону відчути підтримку європейських партнерів, яку сьогодні має Україна.

«ЄС та Україна мають дуже амбіційну угоду про асоціацію. Частина її – вільна торгівля. Але це не те, що звичайні громадяни можуть відчути. І для нас дуже важливо, що в нас є можливість реалізувати такі проекти: щоб люди могли бачити та відчувати користь від партнерства. Це частина реформи охорони здоров’я, яку ми також підтримуємо. І Харківська область -  один з регіонів, який упевнено рухається вперед в напрямку реформ», - підкреслила Анніка Вайдеманн.

Постійний представник ПРООН в Україні Дафіна Герчева також висловила впевненість у подальшій плідній співпраці з Харківською областю.

«Я  позитивно вражена партнерством з ХОДА. Сьогодні відкриємо в Харкові 6 відремонтованих медичних закладів. Ми святкуємо силу партнерства, завдяки якому ми можемо долати перешкоди», - наголосила Дафіна Герчева.

Як зазначив в.о. генерального директора ОКЛ Володимир Ярош, окрім жителів області, поліклініка обслуговує велику кількість внутрішньо переміщених осіб.

«Близько 470 консультацій на день у закладі проводять для жиетлів області. У тому числі, ми надаємо допомогу переселенцям з Донбасу та Криму. Загалом за цей період близько 14 тисяч переселенців отримали допомогу в поліклініці і 8 тисяч пройшли лікування у стаціонарних отделениях ОКЛ», - розповів Володимир Ярош.

Більше фото

Фото

Теги: світлична

Версія для друку Поділиться:


Вверх