21 травня на Харківщині стартує ЗНО
Про підготовку до ЗНО розповіли 16 травня заступник директора Департаменту науки і освіти ХОДА Володимир Ігнатьєв та директор регіонального центру оцінювання знань Олександр Сидоренко.
«Ми повинні якісно організувати та провести ЗНО відповідно до вимог законодавства, забезпечити безпеку та охорону заходу. Наше завдання - щоб кожен з учасників ЗНО отримав об’єктивну оцінку», - підкреслив Володимир Ігнатьєв.
За словами Олександра Сидоренка, в цьому році ЗНО переходить від формату відбору абітурієнтів до формату основної форми державної атестації випускників.
Загалом в цьому році в області зовнішнє незалежне оцінювання проходитимуть майже 21700 чоловік – випускники шкіл, технікумів, профтехучилищ та коледжів.
«Щороку в нас зменшується кількість школярів і зростає кількість випускників коледжів, технікумів та профтехучилищ, бо зростає кількість іспитів, які вони мають здавати у формі ЗНО», - зазначив Олександр Сидоренко.
Усього в Харківській області заплановано організувати роботу 93 пунктів тестування, з них 47 - на базі закладів загальної середньої освіти, 12 - професійно-технічних закладів і 34 - на базі закладів вищої освіти. У місті Харків – 65 пунктів тестування. Планується залучити до роботи 4,5 тис. педагогів.
Велика увага при проведенні тестування приділяється забезпеченню доступності. Якщо раніше умови для проходження ЗНО забезпечували людям з порушенням руху, зору та слуху, то в цьому році створюються умови для тих, хто потребує постійного медичного нагляду та супроводу.
Серед нововведень цього року – посилення вимог щодо недопущення використання технічних засобів абітурієнтами.
«Раніше не допускалося користування мобільними телефонами та іншими засобами під час тестування. Тобто, учасники ЗНО здавали їх безпосередньо перед проходженням тестів. З цього року діє заборона користуватися телефоном в межах пункту тестування. Тобто, переступивши поріг пункту тестування, абітурієнт не має права брати телефон в руки», - пояснив Олександр Сидоренко.
Також у цьому році проводитиметься ЗНО для бакалаврів. Усі кандидати в магістри мають складати вступний іспит з іноземної мови у форматі тестування. Єдине фахове вступне випробування складають також кандидати в магістри на правничих спеціальностях.
Крім того, вперше в цьому році проводитиметься ЗНО для магістрів, які хочуть виправити свою оцінку. Це тестування буде платним, розповів Олександр Сидоренко.