Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Побратимські стосунки між Харківщиною та провінцією Хейлунцзян мають практичну реалізацію. Юлія Світлична

Побратимські стосунки між Харківщиною та провінцією Хейлунцзян мають практичну реалізацію. Юлія Світлична

План спільних дій щодо залучення китайських інвестицій на Харківщину та просування товарів нашого регіону на ринку КНР голова ХОДА обговорила із заступником голови Народного уряду провінції Хейлунцзян Не Юньліном.

«Приємно відзначити, що побратимські стосунки, які встановлені між Харківською областю та провінцією Хейлунцзян, мають практичну реалізацію та приносять реальні результати в соціально-економічний розвиток наших регіонів, - сказала, розпочинаючи зустріч, Юлія Світлична. – Наші партнерські стосунки стали потужним драйвером економічного співробітництва з Китаєм. Так, якщо за 2014 – 2016 роки зовнішньоторговельний оборот Харківської області з КНР скоротився на 5%, то за останні 3 роки маємо зростання на чверть (плюс 25,2%). За підсумками минулого року він склав вже $361,5 млн та продовжує зростати (плюс 55,7% за січень – квітень 2019 року). Зараз Китай посідає 3-е місце серед наших зовнішньоторговельних партнерів».

Юлія Світлична наголосила, що від перемовин делегацій органів влади та дипломатів регіони давно перейшли до зустрічей бізнес-кіл та відвідування підприємств та інших об’єктів, які є цікавими для інвесторів.

«Зараз наша співпраця розвивається по всіх трьох напрямах, які були зафіксовані в угоді. Це власне торгово-економічне співробітництво, культурний обмін, а також партнерство у науково-технологічній та освітній сферах, де сьогодні формується особливо насичений порядок денний. На високий рівень виходить співробітництво провідних університетів (ХНУРЕ, ХНУ ім. Каразіна та інших). Уже є позитивний досвід у машинобудівній галузі, особливо у літакобудуванні («ФЕД») та виробництві високотехнологічного медичного обладнання («Точмедприлад»). Велику перспективу має наша співпраця у галузі ІТ, а також у розвитку сучасних агротехнологій», - наголосила керівник області.

Під час візиту 13 – 14 травня делегація провінції Хейлунцзян відвідала низку підприємств, вишів та наукових установ Харківщини. У Національному університеті міського господарства ім. О.М. Бекетова розглянули проекти щодо застосування екотехнологій у житлово-комунальному господарстві, зокрема, очищенні стічних вод. В Інституті рослинництва ім. В.Я. Юр’єва китайських партнерів зацікавили біотехнології в рослинництві, а в Інституті ґрунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського – сучасні технології захисту ґрунтів. Також делегація побувала в ХНУРЕ та на підприємстві «Маст-Іпра», що займається енергетичним машинобудуванням.

«Розраховуємо, що така насичена програма візиту матиме реалізацію в конкретних спільних проектах та контрактах», - підсумувала Юлія Світлична.

Більше фото