Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Відбулось засідання штабу мобільного реагування на випадки порушення прав землевласників

Відбулось засідання штабу мобільного реагування на випадки порушення прав землевласників

Захід пройшов 10 травня під керівництвом першого заступника голови ХОДА Марка Беккера.

У 2019 році до оперативного штабу мобільного реагування на випадки порушень прав землевласників і землекористувачів надійшло 17 звернень. Більшість з них стосується незаконного продовження договору оренди земельної ділянки. На сьогодні штабом відпрацьовується 5 звернень.

Так, на засіданні 10 травня були присутні заявники з Сахновщинського району стосовно орендних відносин з одним з підприємств району.

«Термін дії договору оренди вже давно сплинув, а підприємець не повертає землю та не виплачує кошти землевласникам, які не хочуть перескладати договір оренди», - зазначив представник заявників.

Перший заступник голови ХОДА запропонував на наступне засідання штабу запросити представників двох сторін задля конструктивного діалогу.

«Права землекористувачів не повинні порушуватися, а всі конфліктні ситуації сторони мають вирішувати виключно за законом», - зазначив Марк Беккер.

Нагадаємо, штаб був створений розпорядженням голови ХОДА Юлії Світличної. Головною метою його діяльності є забезпечення захисту аграріїв від спроб рейдерських захоплень земель і зібраного врожаю, швидке й ефективне реагування на будь-які незаконні дії щодо захоплення майна аграріїв. Штаб не заміщає діяльність відповідних органів у фіскальній частині або рішення судів. До складу штабу входять представники силових структур області, громадських організацій, які об'єднують власників землі, фахівці Департаменту АПР ХОДА, фіскальної служби та Держгеокадастру області. Телефони «гарячої лінії» оперативного штабу мобільного реагування на випадки порушень прав землевласників і землекористувачів: (057) 705-01-59, (066) 339-10-58.